Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nincs elszántság, kitartás,...

Nincs elszántság, kitartás, mégis fogyni kell. Valakinek van sikertörténete? Mi adja a motivációt, ha egyszer muszáj?

Figyelt kérdés

Röviden a dolog: Elhízott vagyok, igen, gyerekkoromtól az voltam. Eredetileg ki nem derült hormongondok miatt, aztán később nyilván a rossz életmód is betett. A lényeg az, hogy már felnőtt vagyok, megtanultam magam elfogadni ilyennek, párom is így szeret, jól érzem magam a bőrömben.

Nem étkezem egyébként olyan durván rosszul, de rendszertelenül. Tudom, mi lenne a helyes, de össze-vissza dolgozom, sokszor nincs időm főzni, akkor borul az egész, mert csak bekapok valamit, az meg általában nem egészséges. Jártam edzeni is, imádtam, de anyagilag nem fér bele a 30-40ezer Ft a személyi edzőre, a munkarendem miatt a rendszeresség sem megy, a heti két alkalmat is nehezen oldottam meg... De kerékpározok, tehát a mozgás is megvan.

Mióta a betegségem kiderült (lassan 3 éve), jobban próbálok figyelni, hol jobban, hol rosszabbul megy, igazából annyit értem el vele, hogy már nem érzem jól magam a bőrömben, folyton bűntudatom van, mert nem így kéne, jobban kéne, többet kéne, kevesebbet kéne. Rendszeresen járok orvosi kontrollra, az értékeim már jók - mikor elkezdtünk vele foglalkozni, "magamtól" fogytam elég sokat, aztán ingadozni kezdett, és azóta küszködök. Az orvos is folyton nyaggat, hogy miért nem fogyok, miért zabálok, a PM-től most már fogyhatnék, egyek ezer kalóriát meg 800-at, akkor menni fog... még egy adag bűntudat, éljen.

A lényeg, hogy olyan lettem, mint a legrosszabb diétások. :D Egyszer fogyózok, máskor zabálok, oda a lelki egyensúlyom. És a legnagyobb baj, hogy nem vagyok motivált a fogyásra, mert nem magam miatt csinálom, nekem így jó volt, ahogy voltam.


Na de itt a lényeg: IR lettem, most derült ki a legutóbbi kontrollon. Ami azt jelenti, hogy fogynom KELL. Tisztában vagyok vele, hogy a saját érdekem. De honnan szedjem össze a szükséges motivációt, kitartást? Hogy lehet eljutni odáig, hogy ne adja fel az ember egy-két-iksz hónap után?


Hozzám hasonló emberek története érdekelne. Nem feltétlen betegeké, egyszerűen olyanok, akik nem voltak motiváltak a változásra, és/vagy nem volt meg az anyagi háttér, akármi egyéb, de mégis sikerült.


És ez baromi hosszú lett, bocsánat. :) Remélem, lesz, aki végigolvassa.



2018. jún. 23. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a motivációt a konkrét cél adja. Esetedben például lehetne az,hogy egészséges legyél. Vagy valami. Ezt igazából neked kell kitalálni. De legyen cél,ez a lényeg.
2018. jún. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Az egészséged neked nemmotiváció? Nekem hatalmas (mondjuk nehezen fogyok, de ez már esztétika, nem annyira egészség. kövérebben menne, ahogy ment is anno).


Az orvost le kéne cserélni, egyen ő 800 kcalt... Soha nem mennék 1500 alá, nem is bírnám. Mozogni kell, eleget, akkor az is bőven jó keret, akármilyen is az alap kalóriaigény (nyilván alacsonnyal nehezebb, de max. lassabban fogysz, a fő, hogy menjen).


Jó életmódot kéne találnod, amihez külön motiváció se kell, akaraterő pedig főleg nem, annyira jólesik és működik. Ennek megtalálása persze esetenként igen nehéz lehet.

2018. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenféle anyagi szinten lehet fogyni, csak a mélynyomor alsóbb szintjein már tuti nem lesz egészséges. Hogy mások még havi 20-30 ezerből is pocsékul esznek, az nem az anyagi lehetőségeik hibája, ennyiből príma étrend is kijön, pláne fogyáskor (jó, nem 100 kilós szálkás testépítőknek, de normál embernek).
2018. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az inzulinrezisztencia a cukorbetegség előszobája. Ennél durvább fhosatás nincs. Nálam a legrettegettebb betegség a diabétesz, nem lenne kérdés.
2018. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egészségem miatti félelem adta a motivációt, egy rokonomnak a súlya miatt folyamatosan alakult ki mindenféle betegsége aztán ezeknek jöttek még a szövődményeik. A végére egy komplett gyógyszertára lett otthon, mert annyi bogyót kellett szednie meg szúrnia magát mindenféle vacakkal. Engem az egész annyira kiakasztott, hogy inkább fogyókúrába kezdtem. De gondolhatsz arra is hogy olcsóbb átállni egy egészségesebb életmódra, mint havonta 40 ezret gyógyszerekre költeni, mikor elég sok betegség kialakulása elkerülhető vagy enyhébbek a tünetei ha nem vagy túlsúlyos. Arról nem is beszélve milyen fájdalmakkal járnak ezek a betegségek.


Nekem ami sokat segített, hogy elkezdtem előre megtervezni az étkezéseim és ahhoz tartottam magam. Mivel reggelente többnyire rohanok munkába hétvégén vagy vmelyik este szoktam összeállítani a kajákat, a lényeg hogy folyton van a hütőben valami amit gyorsan el tudok reggel tenni. Többnyire egy komplett ebédet szoktam elvinni (pl párolt zöldség, rizs meg vega fasírt/csirkemell, vagy durum tészta szósszal, ilyesmiket gyakran csinálok, de neten találsz rengeteg kaja ötletet) meg mellé valamilyen nasit pl felcsíkozott zellert és répát humusszal, natúr joghurtot, mogyoróvajas abonett kenyeret stb. A másik hogy nem veszek egészségtelen kajákat. Az elején úgy voltam vele hogy megvettem ugyanúgy a csokikat, kólát stb és gondoltam hogy majd beosztom, de folyton rájártam aztán úgyhogy nekem az vált be hogy egyáltalán nem vettem inkább ilyen dolgokat amik bűnbe csábítottak volna. :)


Mivel neten kismillió cikk meg videó van ami ötletet ad, hogy mit és hogyan főzz, milyen nasikat mivel válts ki ezeket nem írom le külön.


Vettem néhány kézi sulyzót, gumiszalagot meg egy jóga matracot és többnyire itthon tornászok, nem szoktam edzőterembe járni. Net ehhez is jól jön :D Vagy elindítok egy videót és azt csinálom végig vagy van pár előre összeállított edzéstervem. Általában heti 3-szor tornászok 1 órát (bemelegítéssel és levezetéssel együtt ennyi), mivel itthon csinálom viszonylag egyszerűen meg tudom oldani mert akár este 9-kor neki tudok állni vagy hétvégente korán reggel. Drágának se mondanám, a szalag kb 1500 volt, a súlyzók 2500-5000 Ft/pár, a matrac ami kissé húzós volt, de elég "spécit" vettem, gyors goolge keresés alapján egy sima matrac kb 3 ezer, plusz nem egyszerre vásároltam meg őket. Viszont lehet felszerelés nélkül is tornázni vagy saját testsúlyos edzéseket végezni.


De most hogy jó idő van el lehet menni futni, kirándulni vagy csak szimplán sétálni. Esetleg ha közel vagy a Balatonhoz 18 óra után sok strand ingyenes, ha jó idő van én gyakran lemegyek úszni egy kicsit. Viszonylag sok olcsó vagy ingyenes lehetőség van sportolni, ezért is tudok néha kiakadni mikor sokan a pénzre hivatkozva nem mozognak.


Úgy nem adod fel X hónap után ha élvezed is amit csinálsz, és nem fogyókúranak fogod fel hanem életmód váltásnak. Fokozatosan próbálj többet sportolni és jobban odafigyelni az étkezésedre.

2018. jún. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!