Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni abban, hogy...

Tudnátok segíteni abban, hogy mit mozogjak/egyek?

Figyelt kérdés

15 kg-ot szeretnék fogyni,ehhez szeretném a segítségeteket kérni!


2-3 hónap alatt milyen eredményt lehet elérni?

Milyen ételeket kerüljek,és mit fogyasszak?

Mit mozogjak és mennyit?

Kalóriát számoljak vagy szénhidrátot?


Inkább a biciklizést szeretem,de szívesen kocogok is,csak hosszútávon nem bírom,kb.10 perc után meg kell álnom egy kis pihenőre.


Rabja vagyok sajnos az édességnek,így ebben is a segítségeteket szeretném kérni,hogy mivel helyettesíthetném stb.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

18/L 178cm/86kg



2018. jún. 23. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Ennek a fórumnak a kereteit meghaladja a komplett szaktanácsadás. Két lehetőség van. Vagy felkeresel szakembereket (személyi edző, dietetikus),vagy megpróbálod összeszedni a tudást,ami a célod eléréséhez szükséges.
2018. jún. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a lényeg hogy kevesebbet egyél, mint amennyit felhasználó a szervezet.

Ettől fogsz fogyni.

A többi már csak egészség kèrdèse.

Èdessèget, aszalt gyümölcsel tudod helyettesíteni, de ehetesz bármit csak keveset, csak 1500kcal alá ne menyj.

Ennyi

2018. jún. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, a másik meg hogy a többi már díjtól függ, pontosan hogy nézel ki, mennyit mozogsz, hány éves vagy stb...
2018. jún. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én az édességeket egyszerűen diétámba illő édességgel - nem helyettesítettem, mert édesség az is :)


Ha számolsz, számold a makrókat, de a kalóriadeficit alapján fogysz. Ha csak a szénhidrát kevés, még nem garantált a fogyás, a zsírban is sok energia van, bár van, akit túl jól laktat a szénhidrátszegény étrend és garantáltan fogy úgy. Node van, aki számolás nélkül is garantáltan fogy, ha 1-2 jó trükköt alkalmaz... Az a tuti, ha a bevitt összkalória megfelelő az energiaigényedhez képest.


A 10 perc kocogás remek, nekem annyi se megy még (mondjuk nem tudok kocogni, mindig rendes futás lesz belőle :)), de majd felfejlődöm, csak gyakorolni kell. Különben is, a séta is segít a fogyásban, csak egységnyi idő alatt kevesebb kalóriát használ el s nem is fejleszt úgy, mint a kardió vagy az erősítő edzés.


Semmit nem kell kerülnöd, ha nem akarod, minden étrenddel lehet fogyni, de persze majd rájössz, hogy mit érdemes kizárnod. Ez mindenkinél más. Van, aki semmit nem zár ki, mégis simán fogy, de korlátozva magát dobná az egészet.

Sokunk a szénhidrátbombákkal vigyáz, sokunk a zsírral is (én a fehérjére is ügyelek, ne legyen sok, nehéz az élet)... Kinek az édesség a veszte (mert nem tud leállni 1-2-5 süti vagy szelet csoki után), kinek a földimogyoró... Amiről tudom, hogy kalóriadús és ellenállhatatlan számomra, nos, azt inkább el se kezdem enni, csak ritkán. Inkább a laktató ételeimre fókuszálok s azokra, amikből kevés is elég (sokaknak a tömény étcsoki ilyen, nekem a fagyasztott banán is, de főleg a kettő együtt tuti). Ha eszegetni akarsz nem is éhesen, inkább egyél valami könnyed zöldséget, én pl. uborkát szoktam nyáron, a kovászolni valót, egyik kedvenc nasim, bár valami szósz nem árt hozzá. Mindenkinek más trükkjei vannak.

2018. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!