Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki minden nap iszik...

Ha valaki minden nap iszik egy-két sört, (és utána 2 órával eszik is rá, nem csirkét mondjuk. ) akkor hízhat? Kb.10 hónapos távlatban? A vércukrot emeli és azért hízlal?

Figyelt kérdés

Én azt olvastam, hogy a diétát, fogyókúrát nem befolyásolja az alkohol annyira...


A helyzet:

2010-2011ben leadtam 20-23 kg-ot. Ezt 2016 nyaráig tartottam, 1-2-3 kg-okat ingadozott (értsétek: egyik évben feljött +2 kgal, másik évben lement 1 kg, majd köv. évben elkezdtem többet futni, lement 2 kg...


Most a helyzet az, hogy az utóbbi fél évben csomószor elmentünk sörözni a haverokkal...

Két barátomnak (srác) mániája volt a barna sörök kipróbálása... télen ugye hajlamosabb az ember forralt bort inni / barna sört, és nem mondjuk egy citromos limonádét...


Csomószor elmentünk kocsmába, vagy hozzájuk. Ők szerettek mindig valami új sört megkóstolni (ilyen 600-700 forintosak, trafikokban lehet kapni, különlegesebb fajták, pl. sparban nem tudod megvenni)

Vagy beültünk kocsmába. Én volt, hogy csak cóla zerót ittam.


2010-2011ben lefogytam, ugye ezt említettem; ezért amikor valaki meghív valamire (pl. család, elmegyünk egy cukrászdába) igyekszem egy cóla zerót inni csak vagy egy szódát.


De valamiért én is rákaptam erre a "kóstolgatásra" és én is elkezdtem így sörfajtákat kipróbálgatni..


Na, ennek az lett a vége, hogy kb. minden 2. vagy 3. nap találkoztunk, cigiztünk, zenét hallgattunk (egyikük gitározik), volt hogy többen is összeverődtünk, 5-en, mások boroztak, persze nem üvöltős-punkbulit kell elképzelni, hogy szétverjük a házat, csak egy gitár volt még hangfal se volt semmi ilyen... (szomszédok se csengettek át soha).


Igyekszem az alakomra ügyelni.

Mikor télen éreztem, hogy valami így nem lesz jó, elkezdtem futni járni. (2018 február)

Előtte egy évig nem futottam.


2018 februárban heti 1-2 alkalommal

2018 áprilisától két alkalommal tuti mentem futni,

2018 április-május-június 2-3 alkalommal mentem konditerembe.


Fejlődök is futás terén (7.5 km/h-ról indultam anno, februárban, majd 8 km/h lett a futó (inkább kocogó) tempóm, majd 9 km/h, most 10-10,5 km/ h.

Ha "megnyomom" a futást, akkor 11 k/h-ra is felgyorsulok. HIIT edzésnek hívják (pl. 2 perc futás 11 km/h-n, 3 perc futás 8 km/h-n, majd 1 perc séta, kb. így.)


Szóval elkezdtem futni.


Az étkezési szokásaim változatlanok. Gyerekkoromban tömtem magam keksszel, sütivel, meg egészségtelen cuccokkal (inkább joghurt, sütik. Nem mekiskaja, nem szalonna, hanem cukros dolgok).

A 2011-es diétám után nem tértem ehhez vissza, amit csináltam: egészséges reggeli, ebéd kb. akármi (nem túrós tészta tejföllel és szalonnával, hanem pl. főzelékek (fehérliszttel készültek, sokan ugye ezt is kifogásolják), vagy sült krumpli is akár de olaj nélkül (csak beteszed a sütőbe de nem locsolsz rá olajat, vagy halrúd olaj nélkül szintén így sütőben), és vacsira egy saláta. (kb. tényleg csak sali, hús nélkül... vagy egy tojással.

(pl. uborka, paradicsom, fejessaláta, néha 1 főtt tojás bele felszeletelve vagy csirkesonka)


Azt tapasztaltam, hogy híztam...


És érzékenyen érint..

10 hónapos távot írtam le a kérdésemben.. mármint ilyen lett a haveri köröm (új pasim lett kb. 1 éve, -> ő megismertetett a többiekkel -> elkezdtünk találkozni, kialakult az új haveri köröm )

és eleinte csak 2. vagy 3 naponta jöttünk össze, találkoztunk, zenéltünk, dumáltunk, stb, de utána lassan minden nap...


kb. minden nap, hogy mi volt melóban, mi újság, akkor egy barátnőmnek (ebből a haveri körből) gyakran segítettem az ő pasija kapcsán, hogy mit tegyen tanácsot adtam..


ezt úgy kell elképzelni, hogy kialakult egy új baráti társaságom, és pl. Fannival (hamis név) is volt hogy találkoztunk, csak vele, hogy megdumáljuk mi a helyzet az én pasimmal, mi az övével, stb, és pl. ezt otthon vagy beültünk egy kocsmába és azt is egy sör / fröccs társaságában..


kb. szinte minden este söröztem / fröccsöztem az utóbbi fél évben.

Néha Fannival, néha a srácokkal, volt hogy a barátom is jött, volt hogy ő nem volt ott, csak én a srácokkal, stb.


Az étkezési szokások változatlanok voltak nálam.

Csak az ital jött be..


És híztam. És nagyon érzékenyen érint.

Múlt évben nem ilyen voltam. A mérleg múlt nyárhoz képest (2017 június) 5 kg-al többet mutat.

Ebből most lehet hogy 1-2 kg az széklet, meg visszatartott víz, ha egy napig nem ennék lehet -1kg lemenne a széklettel meg a vízzel együtt...

de a többi...


van több nacim is, ami régen (1 éve) úgymond csúszkált a csípőmön, övet kellett hozzá felvegyek, most szorít kicsit derékban.. nem nagyon, de szorít...

de ez csak 1 gatya.

a többi gatya, ami alapból jó volt rám, és ami alapból nem csúszkált, az szorít, vádliban volt egy tökre csinos kék farmerom, szorít vádliban, csípőben..


Kb. az utóbbi két hétben fontolgatom nagyon, hogy kb. felkötöm magam...


odáig jutottam, hogy gyakran már egyedül is fröccsözöm itthon. Mert könnyebben megy vele a házimunka... mármint simán kitakarítok vele egy hűtőt, egy kádat, az egész komplett fürdőszobát, stb. mert valahogy könnyebb egy-két fröccsel / sörrel takarítani...


és van hogy már egyedül is ittam... itthon. (amikor szabadnapos vagyok, és pl. itthon vagyok, házimunkát végzek, takarítok, bevásárolok stb.)

Amikor melózok: ugye este végzek, gyakran akkor jöttünk össze a többiekkel, persze volt hogy csak a pasimmal találkoztam, akkor moziba mentünk stb de volt hogy pl. kiültünk a közeli tóhoz és azt is 1 üveg bor társaságában...


A pasimmal szétmentünk..


Tudom, az én hibám. Mármint én mentem bele egy ilyen haveri körbe...

és nem elég a futás.

Télen elkezdtem érzékelni, hogy valami nem OK, elkezdtem futni.. leírtam fentebb.

Eleinte heti 1-2 alkalommal, majd heti 2-3 alkalommal.

De még így se elég...

nem értem..


még mindig csak hízok..

értitek..

nem értem..


futok. Van hogy heti 3X. (ha engedi az időm, attól függ hány nap kell dolgoznom egy héten, van hogy csak 4 napra osztanak be van hogy 5-re. vendéglátás)


70-80 perc általában. 60 mindig megvan. Amikor tudok, sétálok (akár 5-6 villamosmegállót is) lépcsőzök, stb.


Nem iszok cukros lötyiket (5 éve) csak cóla zerót, vagy szódát, vagy cukormentes teát. Tejet sem iszom. Kávéba édesítőt rakok.


Az étrendemet fentebb leírtam..


De most kb. ott vagyok, hogy már ha itthon vagyok egyedül, akkor is megiszok egy sört... mert jó egy sörrel zenét hallgatni, sőt mivel meleg van jól esik... meg takarítani is könnyebb vele leírtam..


tudom, ez nem egészen fogyókúra témakör, hanem alkohol témakör.. de miért??


mozgok. A gép minden egyes futás alkalmával kijelzi hogy -500 kcal, vagy -600 kcal...

heti 3X futok..

és nem értem..

elvileg pörög utána az anyagcsere.

elvileg akkor este meg lehet inni egy sört, nem??

nem értem...


vagy ha otthon vagyok, és iszok egy sört, és takarítok, porszívó, kádsúrolás, minden... mozgok..

nem értem..


ennyire hízlal?


Most ennyire emeli a vércukrot hogy az utána megevett dolgok (pl. 1 barnakenyér, 1 tányér főzelék, 1 szelet natúr csirkemell) ennyire hízlal?


mit tegyek...


hogy jöjjek le a piáról?

valahogy könnyebb vele minden... könnyebb takarítani, vagy telefonálni (utálok pl 1-2 rokonnal telefonon dumálni, de ha iszok egy sört meg egy felest, akkor olyan gyorsan letudom meg lazán a telefonozást, hogy csak na..


mi a f_szom_at csináljak..


egyedül élek.

A barátommal szakítottunk, így egy év után..


Azért írom, hogy egyedül élek, mert nincs lakótárs, tehát nincs olyan hogy pl. a velem lévő lakótársam söre / bora is itt van a hűtőben (vagy pl. egészségtelen kajája) csak az van itt, amit én veszek.


ha nem veszek semmit, akkor üres a hűtő nyilván.


Mit csináljak...

igyekeztem elmenni 2 nap egymás után futni, de komolyan fájt a vádlim 2. nap... ez a HIIT miatt van?


Van egy csaj a konditerembe, aki minden nap ott van...

akármikor megyek, ő ott van, egyszer megkérdeztem, mennyit jár ide?

Mondta, minden nap. De ő nem HIIT edz, hanem egyenletes tempóban, 50-60 percen át 8 km/h, max. 8,5 km/h, és nem áll le sétálni.


Én úgy csinálom, hogy pl. 3 perc futás, 2 perc séta, 3 perc futás, 1 perc séta, 2 perc nagyon gyors sprint, majd 3 perc séta, kb. így.. néha 5 perc lassabb kocogótempó majd 1 perc séta.


De a csaj még steppel is, lépcsőzőgép, meg bicikli is... nem egy órát van ott, kb. 2 órát néha egyéb órára (aerobik? asszem, vagy spinning? passz) is jár...


én 60 percet mindig ott vagyok, néha 80 percet is (csak futógép).

A csaj sokkal vékonyabb... én nem értem... (tudom, ez irigykedően hangzik.. kicsit az is vagyok.) A lány kb. 40 kg lehet. (én több vagyok... de akkor is, ennyi edzésnek súlytartáshoz elegendőnek kell lennie nem? hogy lehet hogy akkor mégis több kg vagyok? Februárban se voltam ennyi..


2018 februári súlyomhoz képest +2-vel több vagyok...

most van 2018 június...


és futok mint az állat...

mit tegyek? minden nap kéne mennem? vagy 1 nap HIIT, másik nap lassú kocogás (pl. 7 km/h-n?)


-------------


Étrenden is igyekeztem változtatni az utóbbi időszakban.

Írtam miket ebédelek: a krumplit, barnakenyeret totálisan elhagytam. A főzelékeket szeretem nagyon... azokat is igyekszem elhagyni mert habarással készülnek..


segítsetek..


nagyon érzékenyen érint.. és inkább mondok le a kajáról (pl. kihagyok egy ebédet) de a sörömet hadd igyam meg..

200 kalória egy sör. 2 db sör 400 kcal.


az ebédem (pl. 1 főzelék, pl spenót, natúr csirkeszelettel, és 1 db barna kenyér kb. annyi kcal ha nem több)


hogy hízlalhat ennyire?? én ezt nem értem..


ennyire emelné a sör / a bor a vércukrot? vagy mi? ennyire megdobja az inzulinszinten?

(nyilván egy csirkemell szelet nem emeli semmit a vércukrom hiszen fehérje. a barnakenyér meg minimálisan... )


mi a fenét tegyek?

nemcsak magam miatt fontos.. mármint nagyon érzékenyen érint..

meg a melóm is olyan hogy vendéglátás.. a főnök nem fog egy 100 kg-os lányt alkalmazni... értitek.. (férfi a főnök, vendéglátóhely)... és érzékenyen érint, az hogy múlt nyáron nem ilyen voltam, hogy dagadok hogy futok és ennek ellenére, hogy a gatyám szorít..


mennyiszer fussak?

mit tegyek?

mit tegyek ezzel az alkoholproblémával? (értsétek: nem rúgok be, nem iszok meg egy liter vodkát, hanem fröccs, vagy 1 sör, ehhez 1 feles vodka maximum)..


24 éves lány vagyok (a pasimmal szakítottunk kb. 2 hete)



2018. jún. 26. 21:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagyon hosszú lett, ne haragudjatok
2018. jún. 26. 21:25
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

olvassa végig akinek 6 anyja van :D

végig görgettem, az ujjam elzsibadt :D

ha ennek a regénynek egy 10-15 soros változatát elküldöd privátba, a fő kérdéssel akkor válaszolok

további szép estét :)

2018. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Úristen. Szerintem rekordot döntöttáél. Én is mindig nagyon hosszan írok, de a nyomodba se érek. Nem fogom elolvasni, bocs.


Nem ezen múlik, hanem a kalóriaegyenlegen, még mindig.

Az alkoholproblémádról pedig már máskor is írtunk. Nem jó, ha rendszeresen és nem is minimálisat iszol, s bár fogyni lehet így is, sokat nehezíthet.

2018. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Huhh!

1. Ne haragudj, de ezt az egészet le lehetett volna írni kb 5 sorban ismétlések nélkül (igen, komolyan végig olvastam)

2. Ha annyira zavar, hogy hízol az alkoholtól akkor hagyd el! Ha ilyen érzékenyen érint akkor el tudod hagyni!

3. Lehet hogy nem futnod kéne, hanem más edzésformát választanod ami zsírégető, és nem izom építő.

2018. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Beleolvastam. Nem kell foglalkoznod a vércukorral (max. egészségügyi okokból, esetleg másból, ha neked az energiaszintedet vagy a közérzetedet rontja). A vércukor megdobása sem tud automatikusan 10 kcalt kivenni abból, amiben csak 3 van. Túl sok a kalória, gondolom. Ha viszonylag egészséges ember vagy és nem fogysz, akkor túl sokat eszel az aktivitásodhoz.
2018. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Én végigolvastam. A piától hízol nyilván, sör a leghízlalóbb italok egyike. A társaság, a szakítás vitt bele ebbe. Elhiszem hogy könyebben megy egy-két dolog ha iszol, de ezzel csak magadat csapod be, aztán jön az önsajnálat lelkiismeretfurdalás. Ebből még kitudsz mászni egyedül is. Ne robold le amit ennyi idő alatt felépítettél!
2018. jún. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


He-he.


5 dl sör kb. 220 kcal, egy liter 440. Majdnem mint egy-két mekis hamburger. Na mitől hízol?

2018. jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ajánlom kötelező olvasmánynak a nyárra.

Az alkoholban rengeteg felesleges kalória van. Nem beszélve arról, hogy kis mennyiség megjozza az étvágyat, így nagyobb adagot eszel ahhoz hogy jól lakj. Ha nem akarsz lemondani róla acélod érdekében, akkor számítsd bele a napi kalória igényedbe. Bízom benne, hogy akkor rájössz, mennyi ételt kell emiatt nélkülőznöd.

Csak egy példa. Egy sör kb 200 kcal+1 feles is több mint 100, ha nem több. ( pontosan nem tudom).300 kcal mínusz az étrendedből naponta.

2018. jún. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Én sem bírnàm elolvasni az egészet. De én rendszeresen edzek sok éve, és minden nap (!!) megiszok 3 sört. Az alakomat sokan irigyelték mindig. Volt olyan, hogy egy jó ideig nem söröztem, cserébe le kellett toljak mindig egy rakàs fagyit. Na az a lényeg, hogy ha akarod azt a sört, akkor vagy a többi kajàból fogyassz kevesebbet, vagy edzzél többet.
2018. jún. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jól gondolom, hogy alkoholos állapotban írtad ezt? :)


Először is, keress fel egy jó szakembert. Segít túljutni a szakításodon és az önértékelési problémáidon. Február óta 2 kg-t híztál, de tavaly nyár óta is csak 5-öt, ez semmi! Nem szabadna ennyire meghatároznia a közérzeted.

Másodszor, a gép által kiírt értékek csalókák, nekem mindig jóval többet ír, mint amennyit valójában felhasználtam. A futás nem a legideálisabb sport az alakformálásra. Szuperül javítja az állóképességet, jó kalóriaégetésre is, de a női test az izomzat formájától lesz igazán szép. Terembérleted már van, elég lesz heti egy futás, a többi helyett pedig végezz súlyzós edzéseket.

A főzelékhez készült habaeással sincs semmi baj, ilyen elenyésző mennyiségű liszt belefér egy átlag diétába.


Végül az alkoholról szeretnék pár szót írni: hosszú távon csak rombolod vele magad. Nekem is voltak nagy piálásaim a huszas éveim elején. Minden péntek estét végigittunk, sört és töményet is. Soha nem volt olyan rugalmatlan a testem, mint akkor, pedig messze álltam az elhízottól. Igazi skinnyfat voltam akkoriban :)

Az alkohol nem meoldás a problémáidra, nyilvánvalóan van benned sok gátlás, ezért parázol egy kellemetlenebb telefonhívástól is. Erre a problémára egy szakember lenne a megfelelő megoldás, nem az ital. Kitartást, fiatal vagy még, nyár végére egy kis elszántsággal pikk-pakk összekapod magad. :)

2018. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!