Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nulla fizikummal hogyan...

Nulla fizikummal hogyan kezdjek edzeni?

Figyelt kérdés

167/80, 24 l vagyok. De a kiloim foleg zsigeri zsir, ami karosabb, tudom. :/ ezert is szeretnek fogyni. Eloszor zsiregetes, kb 20 kilot szeretnek lefogyni. De nem tudom hogyan alljak neki. Kb soha eletemben nem sportoltam, puding vagyok, semmi allokepesseg. Futassal probalkozom, de a 2 km is alig megy, ilyen seta-futas komboval.... hogyan kene az elejerol felepiteni valami vallalhato fizikumot? Ha sikerul lefogynom, szerintem elmegyek szemelyi edzohoz, mert izmot majd sulyzos edzessel epithetnek, de egyelore ezzel a nulla teljesitmennyel nem akarok meg fizetni is valakinek:D


A kajaval tisztaban vagyok.



2018. júl. 2. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem futással ugyan de szobabciklivel kezdtem. Szerintem ugyanazon az elven működik.

Elősször csak 10 percet bírtam 1-2 hétig aztán 15 majd 20 aztán 3 hónap múlva azon kaptam magam, hogy 1-1,5 órát tekerek. Legyél türelmes, csak így tud működni ez a dolog. Ezen minden "puding" átesett.

2018. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fizikum úgy keletkezik, hogy elkezdesz valamilyen állóképességi sportot, és egyszer csak lesz. Fussál, nyugodtan sétálj bele, nem az a lényeg hogy gazellaként lefuss 5 km-t, hanem hogy a pulzusod fent legyen legalább 40 percig.
2018. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én amikor elkezdtem még fél percig se bírtam futni. De minden nap kijártam szépen mentek rá a +fél percek, és 2 hónap alatt eljutottam arra a szintre, hogy 20 percig kocogtam lihegés nélkül. Nem baj ha eleinte rosszul megy, kitartással szépen tudsz fejlődni. Valahol elkel kezdeni :)
2018. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!