Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért állt le a fogyás? Vagy...

Miért állt le a fogyás? Vagy ez így normális?

Figyelt kérdés
Szeptember óta edzek rendszeresen. El is kezdtem fogyni, ezt hétről hétre lehetett látni, azonban pár hónapja nem történik semmi. Ez miért lehet? Mellesleg 17éves vagyok, eddig 110kg-ról fogytam 95re, csak sporttal. Mit kéne tennem, hogy a maradék felesleg is eltűnjön?
2018. júl. 3. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szervezetednek már nem akkora kihívás az adott sport. Növeld az intenzitást és kezdj el diétázni. Kevesebb súlyhoz már kevesebb étel is kell.
2018. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az alapanyagcseréd a súlyod csökkenésével együtt csökkent, azaz míg pl. 110 kg-osan 3000 kcalt égetett el, addig 95 kg-osan 2200 kcalt. Ez azt jelenti, hogy ha ugyanannyit eszel, mint 110 kg-osan, akkor lassul a fogyásod. Megállni akkor fog, ha a bevitt kaja kiegyenlíti az elégetett kalóriákat, ami az alapanyagcseréből és az aktív fizikai munkából (edzés) származik.

Ha neked sehova se mozdul, akkor két lehetőség áll előtted:

- vagy kevesebbet eszel, mint korábban

- vagy többet edzel

A kettő kombinációja is lehetséges.

2018. júl. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kalóriahiányosan kell étkezni.
2018. júl. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most már kevesebb kalóriára van szükséged, egyrészt a kisebb test, másrészt esetleg a fizikai aktivitás megszokása, optimalizálása miatt. Nyilván nem fogysz ugyanúgy, ha ugyanúgy eszel most is.
2018. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mysticista válasza:
kevesebb kalóriát vigyél be, ill. növeld az edzés intenzitását (valamint a bevitt ételek minősége is olyan legyen, ami az anyagcserét nem lassítja, vitamindús legyen - ez nagyon fontos). ált az első 10 kg megy le könnyen, szal jó amit írsz. én csak futással egy év alatt 120 ról 80kg-ra mentem minden gond nélkül. oda kell figyelni arra hogy mennyit dolgozol le és hogy mennyit viszel be, fontos a deficit. deficit = fogyás. csak arra ügyelj, hogy közbe az izmozatod se vesszen el!
2018. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!