Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futás és ugrálókötelezés...

Futás és ugrálókötelezés kombinálása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy számomra fontos dologban szeretném a segítségeteket kérni. 1 éve felszedtem 10 kg-ot, 87 kilót mutatott a mérleg. Mostanra sikerült leadnom edzéssel a plusz kilókat, és újra 76-77 kg-ot mutat a mérleg. Saját testsúlyos edzéseket végeztem/végzek, egyszerűen imádom. Mindenem szépen át is alakult, karom, vállam, hátam formás lett, izom is jött fel rendesen. A felsőtestemmel teljesen meg vagyok elégedve, egy valamit leszámítva, a hasamat. Tudom, hogy helyi fogyás nincs. Persze amikor leadtam azt a 10 kg-ot, a hasamból is ment le látványosan, de most úgy érzem megrekedtem. Szerintem hasból még mehetne le, talán 2-3 kg mínuszról lenne szó, azonban nem szeretném, ha ez izomvesztéssel is járna, mert elég szép felsőtestem alakult ki. Az az igazság, hogy eddig ezeket a kardio és aerob edzéseket hanyagoltam, de most már tényleg nem halogathatom tovább, muszáj lesz bevezetnem őket, ha azt a maradékot le szeretném adni hasból. Leginkább az alhassal vannak problémáim. Szerintetek, ha megnövelem a futás és ugrálókötelezés mennyiségét, akkor lemehet az a maradék pár kg hasról is? Gondolom le, csak akkor máshonnan is le fog menni, de mint említettem, nagyon izmot veszteni nem szeretnék. Ilyenkor célszerű kicsit visszább venni a saját testsúlyos edzésből, és jobban rámenni a kardióra? Azt sem szeretném, hogy nagyon ráfekszek a futásra, sprintre, ugrálókötelezésre, aztán amit eddig felépítettem izmot, az elveszik. A kajával nincs semmi problémám, már 1 éve életmódot váltottam, normálisan étkezem, odafigyelek. A kérdésem tényleg csak arra irányul, hogy érdemes-e ráfeküdnöm ezekre az izzadós gyakorlatokra (futás, ugrálókötél, sprint), és szorítsam-e háttérbe a street workout-ot addig, amíg nem megy le hasból is a maradék? Úgy tudom, hogy hasizom erősítő gyakorlatokat hiába csinálnék, attól még a zsír ott marad. 28 F/180 cm/76-77 kg.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. júl. 4. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Az izomvesztés elkerülhetetlen diétában, főleg naturálban. A legnagyobb hiba lenne visszavenni az erősítő edzésből,hiszen így kevesebb stimulációt kapnának az izmok,amire természetesen a test úgy reagál, hogy izmot épít le,mivel azt érzékeli,nincs rá szükség. Amit tehetsz,hogy több a kardiót csinálsz. Ez lehet rövidebb intenzív (un. intervallumos), vagy hosszabb alacsony intenzitású (aerob). Ha a kaja tényleg rendben, akkor légy türelmes! Előbb-utóbb a hasról is le fog menni a felesleg.
2018. júl. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Továbbra is szeretnék erősítő edzést csinálni, éppen ezért szereztem be egy 30 kg-os súlymellényt, hogy hamarabb elfárasszam a szervezetem, mert már annyira hozzászokott az izmom a testsúlyom emelgetéséhez, hogy 1,5 óra után is még érzem, maradt bennem tartalék. Arra gondoltam, hogy beteszem a kardiót az erősítő edzés mellé, csak úgy nagyon sok időt vesz igénybe az egész edzés:) Talán azt kellene csinálni, hogy egyik nap erősítés, a másik nap kardió, akkor úgyis pihen az izmom.
2018. júl. 4. 08:32
 3/3 anonim ***** válasza:

"Talán azt kellene csinálni, hogy egyik nap erősítés, a másik nap kardió, akkor úgyis pihen az izmom."


Ez a jobbik verzió.

2018. júl. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!