Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha futással szeretnék futni,...

Ha futással szeretnék futni, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

158cm 34.5 éves nő vagyok. 4 hete fogyózom és futok.

68kg-ról kezdtem, most 64 vagyok. Eddig azt hittem, hogy ez így jó less.

De most olvasom a különböző cikkeket és írják, nem hogy izmosodnék, izomból veszítek. Nem nagyon tudom elhinni, hogy ha futok, nem izmosodom.

1 pihenőnap elég? Nem tudok lemenni a kondiba, nincs rá időm se pénzem. Nem lehet valahogy máshogy kipótolni ezeket a súlyzós edzéseket? Ha fekvőtámaszokat, felüléseket, guggolásokat csinálok, meg egy két ilyen bonyolultabb gimnasztikai gyakorlatot az nem jó?


2018. júl. 8. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Csinálj fekvőtámaszokat és guggolásokat is. Nem kell kondiba menni.
2018. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem a futás miatt nem izmosodsz (max. ha túl sokat futsz), hanem mert nem vagy kalóriatöbbletben. Ha kezdő vagy, feljöhet minimális izom, de nem jellemző. Ahhoz kalóriatöbblet és erősítő edzés kell igazából (de persze más edzéssel is jöhet izom, a futás pont nem igazán jó rá, kivéve a sprint).


Ha jól eszel és van annyi aktivitásod, ami megtartja a jelenlegi izomtömegedet, akkor azért ne félj attól, hogy izomból fogysz minimálisnál jobban.


Erősítő edzéseket otthon és saját testsúllyal is végezhetsz, persze. Terhelés azért nem árt, az üres guggolás nem teszi meg - de nem is tuti, hogy neked az optimális izmosodás a cél most, némi edzésnek pedig azért OK. A fekvőtámasz már jó kis összetett gyakorlat :)

2018. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Futással futni ???
2018. júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
fogyni akart lenni, bocs
2018. júl. 8. 17:00
 5/7 A kérdező kommentje:

mennyi az a túl sok futás?

Ma szétbűnöztem az egész napot, kinn sütögettünk, plusz megettem egy fagyit...nagyon gondolkodom rajta, hogy pihenő nap törölve és este futok egyet.

2018. júl. 8. 17:02
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyél 1500kcat minden nap és fuss egy órát.

Talán így a legjobb fogyni.

Ha kevesebbet eszel és sportolsz akkor koplalsz, vagy is izomból fogsz fogyni, majd vagy rád jön az anorexia vagy egy zabálas roham.

Egy pihenő nap kell, nyugi nem most fogsz elhízni.

2018. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

"De most olvasom a különböző cikkeket és írják, nem hogy"


Az interneten mindent írnak, és mindennek az ellenkezőjét is. Ha futni akarsz, fussál, meg tornázzál.

2018. júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!