Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy fogyokúra venné a kezdeté...

Nagy fogyokúra venné a kezdetét - milyen módszert, tanácsokat tudtok mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos a mozgásszegény életmód és a sok "odanemfigyelés" meghozta az eredményét, és rengeteg súlyt felszedtem. Szeretnék a lehető leghatékonyabb fogyókúrába kezdeni. Mit ajánlotok? Kezdő vagyok a témában, már olvastam sok mindent, de ahány tartalom annyi módszer...

Lány vagyok, 170 cm, és 109 kg, ill. a melleim nagyon nagyok, ezért pl. futni annyira nem szeretnék/tudok, mert nincs az a sportmelltartó ami megfogná őket... :(

Minden jó tanácsot nagyon szívesen fogadok! :)


2018. júl. 10. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ekkora súllyal nem is lenne jó a futás... A gyaloglás is príma, biciklizhetsz, úszhatsz, nem ugrálós tornákat végezhetsz...etc.


Egy egyéni diéta lenne a jó, s persze életmódváltás. Nem lesz rövid a dolog, így nem árt, ha képes vagy tartni nagy szenvedések nélkül :) De kezdetben valószínűleg könnyebb lesz. Első körben nézd meg az étrended s kezd kilőni a rosszabb étkezési szokásaidat. Bár ha neked az fekszik, drasztikus étrendváltásba is kezdhetsz, nekem speciel ment az is. De van határ, amit nem bír az ember, testileg vagy lelkileg s általában a fokozatosságot szeretik az emberek, azt hiszem.


Igen, sok módszer van, ezzel nem lehet mit csinálni, nem egyetlen útja van az egészséges fogyásnak... Azért amit kb. minden épeszű diéta ajánl, azon gondolkodj el. Kevés cukros rágcsa, nem kevés zöldség, ezek például jó ötletek. De a zsíros ételek tiltása már nem ilyen, sokunk csak zsíros ételekkel tud fogyni, mert a szénhidrát rosszul laktat minket, energia pedig kell.

Majd kialakul, kétlem, hogy az első napnál már képben leszel s úgy eszel, ahogy neked pont jó. Ráadásul a fogyásod vége felé lehet, hogy egészen más étrend lesz a megfelelő.

2018. júl. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönön, nagyon hasznos volt, ment a zöld kéz! :)
2018. júl. 10. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a leghasznosabb és legkomolyabb tanácsom, hogy ne nagy fogyókúra vegye kezdetét, hanem egy nagy életmódváltás. Előbbi gyors fogyást, majd még gyorsabb és több hízást szokott eredményezni. Utóbbi pedig lassú, de tartós fogyást. Ne éhezz, de válogasd meg, hogy mit eszel. És mozgás, mozgás, még több mozgás. Ne fuss, mert szétmennek a bokáid.. vagy sétálj, vagy ami még jobb az a bicajozás.
2018. júl. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Jól mondja a második, futni nem érdemes ekkora súllyal először. Azt ajánlom, hogy felejtsd el ezt a hatékony fogyókúra szót, tényleg életmódváltás kell ide.


Én 20 éves srác vagyok, szerencsére jártam 2 évig kondiba, de az utóbbi időben elengedtem magamat és tél végére 181 centivel 110 kiló voltam. (Legalább egy 30 kiló felesleg volt rajtam.)Elkezdtem kiiktatni a cukros, lisztes dolgokat a mindennapjaimból, viszont ez nem jelenti azt, hogyha megkívánom, akkor ne ennék. Próbálom néha helyettesíteni mással, de fölösleges megvonni teljesen ezeket magadtól, mert csak szenvedni fogsz. Mértékkel egyél néha egy kis csokit pl ha megkívánod. Én nehéz fizikai melót végzek, emellett elkezdtem súlyzós edzést végezni, illetve én futok, nem is keveset, viszont ügyelni kell a normális futócipőre, illetve a talajra, ahol futsz.(Én ilyen fakérges helyen futok, egyáltalán nem fáj tőle semmim.) Nekem így 3 hónap alatt lement 15 kiló úgy, hogy nem éheztem, ha megkívántam valami rágcsát, akkor nem vontam meg magamtól, de nem is estem át zabálásba.


Szóval ne étrendeket, meg fogyókúrákat keresgélj, mert 1000%, hogy nem fogod bírni őket, mivel azok nem hozzád vannak szabva. Alapnak jók, de neked kell kitapasztalnod, hogy mennyit kell kajálnod. Egyél sok zöldséget, szerezz be ételkiegészítőt(konkrétan fehérjére gondolok), szedj vitaminokat(én a protein.buzz vita day és omega 3-at szedem, illetve mellé C vitamint és magnéziumot.), húst rizzsel, vagy minden más jó, ami nem lisztes. Ha ezeket tartod, akkor szépen le fogsz adni a súlyodból és utána se fogod visszahízni, feltéve ha nem térsz vissza a régi életmódodhoz. Amit kihagytam, hogy a rengeteg mozgás elengedhetetlen, nem kell kipurcanni, de izzadni kell rendesen a végeredményért.

2018. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt összeírtam az alapokat életmódváltáshoz:


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__9..

2018. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!