Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen/miket ételeket esznek...

Milyen/miket ételeket esznek a vegánok? L/20

Figyelt kérdés

2018. júl. 19. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyanokat, ami nem állati eredetű.

Mindent ki lehet pótolni, növényekből...

Ez a lényege az étkezésnek

2018. júl. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oké..na de itt én konkrét zölségekre illetve más alapanyagokra gondoltam...elnézést
2018. júl. 20. 00:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindent ami nem állat, az almától kezdve a padlizsánon át a salátáig bármit. De hogy konkrétat írjak, szója pörkölt durumtésztával. Ezt pl eszik mert nem hús.
2018. júl. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy már elég idegesítő, hogy naponta felteszitek ezt a kérdést. Tényleg nem bántásból írom, viszont nem nehéz beütni a keresőbe, hogy "vegán ételek".


Ha pontos receptekre gondoltál, akkor segítek pár étellel (amiket itt felsorolok mind!! vegán formában vannak elkészítve természetesen)

- avokádókrém tésztával

- chilis bab

- párolt zöldség (akár magában vagy rizzsel)

- paradicsomleves rizzsel/tésztával


Az első kettő a kedvencem, volt olyan, hogy minden étkezésre kb csak azokat ettem, ameddig meg nem untam.:D Szerintem mindenképp érdemes őket kipróbálni. Kicsit féltem, hogy a chilis bab rossz lesz így, de kellemeset kellett csalódnom.

2018. júl. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ami szívesen megeszel. Én nem vagyok vegán, de sok ismerősöm az. Ők gyakran esznek babos, lencsés, csicseriborsós dolgokat. Ilyenkor nyáron idénygyümölcsöket és zöldségeket. ( [link] )Több oldalon is meg tudod őket nézni.


A barátaimmal lejárok néha a piacra (ők mindig mennek) és akkor bevárásolunk mindenfélét. Eszünk zöldséges tésztát, lecsót vagy csak úgy összefőzünk finom zöldségeket, megfűszerezzük. Tényleg csak ennyi. Általában kisebb 2-3 cm padlizsán kockák az alap, alá pár csepp napraforgóolaj és víz, meg a többi zöldség, ami van. Vagy csak padlizsán sok hagymával.


Gyümölcsöt turmixolni szoktuk kis vízzel vagy szójatejjel (Aldiban jó áron lehet venni). Most terem nálunk a szeder, de tudom, hogy egyébként drága. Esetleg ha van kert nálatok, ültessetek majd jövőre, nagyon gyorsan nő és hamar terem is :) Érdemes beszerezni búzasikért, ha nem vagy rá allergiás.


Érdemes youtube-on is videósokat nézni, linkelem pár NAGYON jót :)


1. Anarchist Kitchen: vegán és ráadásul van direkt koleszos, vagy magas fehérje tartalmú, vagy pénztárca kímélő recept: https://www.youtube.com/user/AnarchistKitchen


2. Peaceful Cuisine: vegán receptek és a videók gyönyörűek

https://www.youtube.com/channel/UCQBG3PzyQKY8ieMG2gDAyOQ


3.Liv B

https://www.youtube.com/channel/UCtuwIdM0Zx7xCiZSa_clRzw

2018. júl. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Növényeket és gombákat tartalmazó ételeket. Nem tudom, milyen választ vársz, ez elég egyértelműen megadja a dolgot, konkrét étel pedig kismillióféle van. Az sem mindegy, milyen stílusú vegán étrendet tart.

Nyilván drasztikusan máshogy eszik egy normális vegán, egy nem normális, mert zöldségutáló és édességzabáló, egy nyersvegán és egy ketogén vegán diétán levő ember. OK, ebből az utolsó három extrém, de arra kívántam rámutatni, hogy sokféle növényi étrend van. S persze egészen máshogyan kell a fehérjebevitelhez hozzáállni akkor, ha 1400 kcal a kalóriaigényed s akkor, ha 4000. Kevés kalóriánál sokkal fehérjedúsabb ételek kellenek (ami egy szinten túl necces, ha mondjuk nem eszel szóját és növényi fehérjeport sem, bár vannak azért még fehérjedúsabb dolgok) s nem fér be egy halom gyümölcs vagy süti, mert elveszi a helyet a fontosabb tápanyagoktól.

Vannak allergiák, egyéni ízlés és működés...


De maradjunk a normál, változatos vegán étrendnél.

Amit én szoktam (aki egyáltalán nem vagyok vegán, de szeretem a vegán ételeket is): zöldségcurry, zöldséglevesek, zöldségpörkölt, olajos mag ropogós, nyersvegán bonbon (leginkább mazsola, dió), nyersvegán "gazpacho" (igazából egy uborka-paradicsom nyersleves, de így nevezték a blogon és valahogy hivatkoznom kell rá :)), kenyér, gyümölcsök és zöldségek natúr, sült zöldségek, magukban vagy rizsben. A gabona/hüvelyes a kedvenc jó kis komplettáló kombóm. Zöldséges rizs, köles vagy gersli, az szuper. Az olajos mag nálam igen fő helyen van, azok hasznosak s én zsírra alapozom az energiabevitelemet, nyilván növényi étrenden is, de azért szénhidrát is marad bőven, az extrém makrók növényi étrenden nem az én világom. A cukorra alapozás sem az, amit sokan szeretnek a vegánok s főleg a nyersvegánok közül.

Az általam ismert nyersvegán zöldségfasírt is igen jó, csak jóllakni nem tudnék vele. Ez szokott lenni a bajom a nyersvegán ételekkel, az olajos magvak ellenére. De ízleni ízlenek. Amúgy azt még a macska is megette, a kis őrült, amikor leesett pár morzsa. Főleg zöldségből áll, fűszerekkel és dióval, lennel. Megaszalva sokkal jobb, nem olyan vizes, frissen inkább kenyérre kenem.


De igazából szinte bármi megalkotható növényekből (max. nem lesz olyan. az állati ételeket tipikusan teljesen lehetetlen jól emulálni, akárki akármit is mond. bár akinek rossz az ízlelőbimbó működése, annak elhiszem, hogy így érzi).

Személy szerint a vegán sütiket nem szoktam szeretni, bár nagy tapasztalatom nincs benne. De nyilván ez is létezik, a mai vegánok már habot is vernek csicseriborsóléből... Én kizárólag nyersvegán és erősen gyümölcs alapú sütiket szoktam készíteni ilyen stílusban, azok finomak, de teljesen másak, mint a "rendes" sütik. Bár pl. a linzer működik vegán stílusban (nincs is jó íze alapból, de lekvárral, csokival már más).


Én egyszerű vagyok (vegán ételről az jut eszembe, hogy paprikás krumpli és káposztás kocka... ezeket azért nem írtam eddig, mert sok éve ritkán eszem krumplit és tésztát), de vannak olyan flancos, gourmet vegán kaják, hogy ihaj :)

2018. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindent ami nem állati eredetű. Nem eszünk húst, bőrt, zsírt, zselatint, kármint, mézet, tejtermékeket, tojást, stb.


Eszünk gabonaféléket, álgabonákat (hajdina, chia), olajos magvakat, gyümölcsöket, zöldségeket, gyökérzöldségeket, hüvelyeseket, gombákat, algákat és bármit ami ezekből készül.


Én ma reggelire pl. csokis-mogyorós házi croissant-t ettem mandulatejes cappucinoval, ebédre görög salátát tofu "fetával" mellé pedig egy teljes kiőrlésű zsemlét, vacsira pedig egy jó nagy adag ratatouille-t paprikás mártásban mellé meg baguette-et tunkolni :) Napközben megettem még egy szelet mogyorós műzliszeletet, egy banánt és 2 barackot is.

2018. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!