Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Biológia okokat nézve mitől...

Miss Endzsi kérdése:

Biológia okokat nézve mitől nehezebb leadni az utolsó kilókat?

Figyelt kérdés
A vészraktározás miatt lehet? A test érzi a drasztikus változást, a súlyfelesleget tartotta eddig normálisnak a test és fogyáskor úgymond "megijed" és az utolsó kilókhoz már úgy ragaszkodik, mintha vészhelyzetben lenne?
2018. júl. 23. 02:17
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Igen, valami ilyesmire tippelnék én is. Nem "megijed", védekezik.
2018. júl. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy evolúciós "program". Túlélésre vagyunk tervezve. Ezt lehet kijátszani egy jó étrenddel,mozgással,ami pörgeti az anyagcserét,megőrzi az izomzatot,csökkenti a testzsírt. És épp emiatt nem jó ötlet koplalni,ami pont ezzel ellentétes "hatást" vált ki. Nyilván van egy józan határ a testzsírcsökkentésben is.
2018. júl. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A fentieken kívül az is számít, hogy már kisebb a súlyod, és kevesebb a kalória igényed is. Így már nehezebb fogyni.

Pl. egy 120 kg-os ember észre sem veszi, ha lead 2 kg-ot, ugyanakkor ha 55 kg-os vagy, meg kell küzdeni minden leadott grammért.

2018. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit az utolsó ír. Vészraktározás nem létezik, csak sokan nem tudják hogy ha fogysz akkor a kalóriaigényed is változik = kevesebb lesz. Lehet hogy az elején x kalória mellett csak úgy robbantak le a kilók de mivel azóta fogytál és kevesebb lett az igényed ugyanezzel a kalóriabevitellel már nem fogsz olyan gyorsan fogyni. Meg hát sokan nem is számolják csak ránézésre kevesebbet esznek és ők is ugyanemiatt lassulnak be.
2018. júl. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek nehezebb, de logikus, hogy sokaknak az.

Ha nem mozogj sokkal többet, mint a fogyás elején, akkor sokkal kevesebbet kell enned, ami van, akinek megy s van, akinek teljesen lehetetlenné válik a fogyás így, mert bizonyos kalóriamennyiség alatt éhes marad, függetlenül a kalóriadeficittől. Kövéren lazán fogy, később sehogy, ha nem mozog mellé.

Nagyon kis kalóriaigénynél pedig eleve csak koplalással jönne össze egy rendes tempójú fogyás, aminek vannak kontraproduktív elemei is amellett, hogy nehéz és egészségtelen.


Ott van az speciális eset is, amikor valakinek nincs miből fogynia, de még erőlteti a fogyást. Nyilván fogy, ha deficitben eszik, de a szerencsétlen szervezete itt már nagyon küzd s azért megvannak az eszközei, hogy csökkentse a kalóriaigényt, ha már a gazdája nem hajlandó többet enni.


Ha rendesen eszünk, akkor nem ijed meg a test. Bár néha a sajátomat megvádolom azzal, hogy több hájat szeret, mint én. Egy bizonyos pontig könnyedén fogytam, utána pokoli nehezen és ha kicsit lazáztam, folyton visszamásztam az eredetileg elértre. Lehet, hogy van egy olyan programja, hogy nem árt egy pár kiló háj, jól jöhet az még kemény helyzetben. De én lefogyva sem halnék éhen hetek alatt sem, ezt nem bírja felfogni.

2018. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a letisztázást mindenkinek.
2018. júl. 23. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!