Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy legyen...

Mit tegyek, hogy legyen motivációm a futáshoz?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve rendszeresen futottam, és egész jó alakom lett, 166 cm-hez 50 kg, viszont most hiába vagyok 53 kg, sokkal rosszabb az alakom, mert több a zsír. Ha eltervezem, hogy futok, egy csomószor kis dolgokon elmegy a kedvem, pl hogy a barátnőm ehet akármit, akkor is vékony, így én a rossz kinézetre vagyok ítélve, honnan szerezzek motivációt?

2018. júl. 24. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben jarok épp, pont 2 éve volt hogy nyáron nagyon blejöttem a futásba meg is szerettem majd egyre kevesebbszer jártam ahogy jött a tanév, aztán abbahagytam. Most újra elkezdeném de semmi kedvem hozzá. De mégis akarnám. Nekem kezdetnek az segített ha telepakoltam a telóm jó futós zenékkel amik adták a kis belső motivációt, majd a régi képek nézegetése mikor rendszeresen sportoltam (versenyszerűen) ezek a képek mindíg ott lebegnek előttem, mennyivel izmosabb voltam. Én ezeket megpróbálom újra, futós cuxcot már be is szereztem egy ultra jó futócipővel együtt. Nekem ez is jó erőt ad ha a ruháim is olyanok amiket tudom azért vettem, hogy használjam futásra. Utolsóként pedig azt mondanám, a magunkról folyamatosan készített fenyképek sokat segítenek bár tudom ez nem kezdeti motivációhoz való főképp, de útközben sokat segít ha esetleg hetente vagy ha úgy jobb havonta lefényképezed az épp aktuális formád.

Remélem tudtam valamit segíteni és bocsi, hogy hosszúra sikerült.

Sok sikert !😊😊

20L v

2018. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy érdemes futnod, nem? Ne gondolkodj rajta, hogy van-e kedved, indulj neki és kész. Esélyes, hogy maga a futás már motivál arra, hogy folytasd. Nekem volt nehéz, amikor még UTÁLTAM futni, de ma már nem így van s ez könnyít. Csak ne gondolkodjak, hanem csináljam :D. Illetve nekem annyi tervezés kell, hogy ne délben menjek ki, mert akkor rohadt meleg van még a gyalogláshoz is.


A futásnak nálam köze nincs a kudarcokhoz és a súlyomhoz. Futni jó dolog, meg akarok tanulni és maratonokat futni 80 évesen is, fitt maradni meg ilyenek :D Szóval nálam ilyesmi a motiváció, de te más vagy, ugye.


Olyan sok zsír nem férhet rád, 53 kiló nagyon kevés. Nem mondom, hogy nincs rajtad felesleg, mert ki tudja, de sok bizonyosan nem lehet.

Ha kevés az izom, akkor erősítő edzés sem ártana, a futás nem igazán jó erre.

2018. júl. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Ne menjen el a kedved, Mond magadnak,hogy igenis te képes vagy arra hogy változtass.Jusson az eszedbe ,hogy milyen jó alakod lesz és milyen büszke leszel magadra.

A futás közbe hallgass zenét, mert ez sok motivációt tud adni. Ha esetleg van kutyusod akkor menj vele futni.Ne mindig ugyan arra menj, keress másik útvonalat a futáshoz. Első alkalommal lehet ,hogy egyáltalán nincs hozzá kedved, de néhány alkalom után rájössz ,hogy ez milyen jó.


Remélem tudtam egy kicsit segíteni. Sok szerencsét

2018. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a motiváló válaszokat! :)

Első ez a fotózós dolog tényleg jó ötlet, 2 éve is pont egy magamról látott előnytelen fotó hozta meg a kezdő lökést. :D És egyébként nekem is az iskola volt, amiért ritkábban futottam, utána pedig már semennyit se. xd Neked is sok sikert kívánok! :)


Második, igazad van, hogy nem csak fogyás miatt kéne mozogni, de nekem ez a kettő valamiért egybe tartozik, mivel amúgy sajnos elég lusta típus vagyok.


Harmadik, igen köszi a zene tényleg jó, én is arra szeretek futni. :) Az útvonalban is van valami, bár én azt csak azért nem szoktam változtatni, mert szerencsés helyzetben vagyok, és 3 percre tőlünk van egy 250 m-es salakos futópálya. :)

2018. júl. 29. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!