Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki Koplalással...

Van itt olyan aki Koplalással és hashajtózással fogyott?

Figyelt kérdés

Sziasztok😊

Ilyennel kapcsolatos tapasztalatokat keresek (történeteket) ugyanis a barátnőmet szeretném elrettenteni ettől a dologtól és ugy gondoltam hogy ha írtok pár történetet hogy ki hogy kezdett ebbe bele, mikor mennyit fogyott és esetleg rosz vagy jó tapasztalata van ebből ezeket megmutatnám neki !!



2018. júl. 29. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

igen, szellemi fogyatékosok mindenütt vannak.


Hashajtóval/vízhajtóval fogyni teljesen értelmetlen. Eleve nem tudom, hogy pl a hashajtótól mit remél az ember. Oké, kifsod ami benned van, de azon túl?


Kevesebbet kell enni, ennyi a fogyás titka.

2018. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok... koplalni nem érdemes. Ha van miből fogyni, akkor elég kevesbbet enni és heti 1kg garantált.
2018. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó ötlet ez a hashajtózás. Előtte egyen csípős paprikát is,hogy mindenképp ki tudja "élvezni" dolgot...
2018. júl. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

1 évig volt anorexiám és bulimiám. A bulimiám nekem is hashajtós volt. Agyon nem koplaltam magam soha, a napi kalóriadeficitem (amit ahhoz kell elfogyasztani, hogy életben tartsam a testem, úgy, hogy mellé nem mozgok semmit) 1400 volt, és 800-1200 kalóriákat ettem. Kivéve, amikor rámjött egy falásroham, na, akkor sokkal többet.


A tapasztalatom mindenképpen rossz volt. A súlyom stagnált, mivel falásrohamaim voltak mellé. De a rossz tapasztalat nem ebből ered. Az volt a probléma, hogy egyrészt ez a dolog teljesen függővé tett, napi 24 órában a fogyás, a kalóriaszámlálás, az edzés járt a fejemben, nem tudtam koncentrálni sehol, arra sem, amire szerettem volna. A szociális életemet pedig az határozta meg, hogy mikor fog hatni a hashajtó, ezért egy idő után senkivel nem jártam el sehová, mert ez egy elég nagy időperiódus volt. Baromi szorongó lettem, és gyakorlatilag egy évet kihagytam az életemből.


A másik, hogy ez a dolog baromira legyengített. Volt, amikor a suliban a lépcsőn alig tudtam lemenni, szédülve és alig jutottam el a metróig (10 perc sétáról beszélünk). A kigyógyulásom előtt a vérnyomásom a normális 120/80 helyett 80/55 lett, a pulzusom a normális 72-ről 48 volt. Vegetáltam gyakorlatilag, teljesen le voltam gyengülve, egy kisebb erőfeszítésből (lépcsőn felgyaloglás, domb megmszása) az egekbe szökött a pulzusom, és meg akartam dögleni. Van olyan barátnőm, aki 6 évig volt anorexiás, neki mindenféle immunrendszeri problémája van, autoimmun betegségei, le van gyengülve, és szomorú látni, mert még csak 22 éves. :(


Azóta foglalkozott velem pszichológus, leástunk a betegségek gyökereihez, 2 éve vagyok gyógyult, és már nem is fogok visszajönni. Egészségesen étkezek, de nem tagadok meg magamtól semmit, akkor eszek, amikor éhes vagyok, a kalóriákat magasról lesz@rom, néha sportolok mellé, és így sokkal jobb alakom van, mint amikor koplalással meg hashajtózással akartam tenni érte.

2018. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

86%-os vagyok - egyébként még két info:


1) A kaja, a kalória nem jön ki belőled csak azért, mert kihányod/kifosod. Amit ezzel csinálsz, az az, hogy a tápanyagok nem tudnak rendesen felszívódni, legyengíted a testedet, és elcseszed az emésztőrendszered működését (én is okoztam ezzel magamnak emésztőrendszeri problémákat ezzel, amit életem hátralevő részében viselnem kell... tekintve, hogy 22 vagyok, valószínűleg még sok időről beszélünk)


2) Van egy olyan kalkulátor, ami kiszámolja, hogy napi hány kalóriát kell bevinned. Nos, ez ahhoz kell (az előbb utaltam is rá), hogy te az életmódod mellett ne dögölj meg. Ha pedig aktívan figyelsz rá, hogy az érték, amit naponta beviszel, jóval alatta legyen, egészségtelen és rendellenes.

2018. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
menjen el mindennap biciklizni egy órát.koplalni nem kell.
2018. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
86% os nagyon koszonom hogy igy leirtad! Ha van meg valakinek tapsztalata szivesen várom😊
2018. júl. 29. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Are you gusztustalan?
2018. júl. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
27%

Szia!

Én hashajtóval és vízhajtóval fogytam le!

Ami a rossz benne hogy ahogy iszol vissza is jön,de én nem ittam és nem ettek csak 1-1 korty es 1-1 falat amitol ugye nem jott vissza.

De ezt folytattam tovabb mig az iskolaban el nem ajultam egyszer es mento vitt a sürgösségire ahol kiderult hogy hipokalemiam lett a sok hashajtótol. (Kalium szintem leesett nagyon alacsonyra ami a szivizmot vedi) ott infuziora tettek es azota lealltam.

2018. júl. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!