Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség, stagnálok! (? )

Segítség, stagnálok! (? )

Figyelt kérdés
Már egy hónapja nem megy lejjeb a mérleg mutatója. Most 63 kg vagyok 166 cm-hez, de még úgy hetet mindenképpen le akarok adni. 16 éves lány vagyok, 68-ról indultam két hónapja. Próbáltam az intenzívebb sportot, csalónapot, de semmi. Teljesen elment a kedvem az evéstol, csak azért eszek, hogy ne koplaljak, és kezdjen raktározni a szervezetem. Nagyon szépen kérlek, segítsetek!

2018. júl. 30. 07:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ne mérd magad túl sokszor egy nap/egy héten ha ennyire stresszel a dolog, mert a testsúly rengeteget tud ingadozni és az extra stressz csak tovább hátráltatja a fogyást. Próbálj meg minden nap ugyanabban az időpontban enni, napi 3-5 étkezés, ésszel és változatosan. Olyat ne csinálj, hogy nem eszel meg koplalsz, mert csak többet árt a diétának, mint használ. Számolj kalóriát, de ne hagyd, hogy uralja az életed. Lehet, hogy a házi orvosod meg tudja mondani, hogy mennyi kalóriára van szükséged egy nap. Maradj az alatt és utána jöhet a csaló nap minden gond nélkül, mondjuk a hétvégén. Heti három-négy intenzívebb edzés bőven elég, esetleg iktass be egy könnyedd futást, sétálást egy extra napon. Nem akarok a semmiből számokat előhúzni, de a konzisztens étkezés rengeteget tud segíteni és nagyban ott dől el, hogy fogysz-e vagy sem. Tudom, hogy ez sok extra feladattal jár, főzés meg idő. Ha esetleg elérhető a környékeden, akkor iratkozz fel egy ételkiküldő szolgáltatásra, akik összeállítanak neked egy menüt, amit könnyen követni lehet.

De tényleg az, hogy tényleg ne stresszelj, mert az csak tovább gátolja a fizikai fejlődést. Inkább örülj annak az öt kilónak és szépen lassan dolgozd át a napi rutinod, meg ahogy éled az életed.

2018. júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Először is jó lenne tudni miket eszel, mi egy tipikus napi menüd.
2018. júl. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Térj át vegán étkezésre!
2018. júl. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Időpont ma 09:28

nem unod még? Mindenhol vegán szövegedet írod.

2018. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Zöldségek, gyümölcsök, natúr hús (hal, csirke), tojás (rántotta is, de inkább fôtt), puffasztott rizs, ritkán zabkása, levesek, fôzelék. Mást nem nagyon. Ezt is mind mértékkel.
2018. júl. 30. 09:52
 6/17 anonim ***** válasza:

Én a puffasztott rizst hanyagolnám. A gyümölcsök közül is csak az alacsonyabb GI-vel rendelkezőket preferálnám.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy bár pl. az alma egészséges, egy darab kb 20 g szénhidrátot tartalmaz..

Ki kéne számolnod, mennyi is pontosan a beviteled, mert a "mértékkel eszem" kijelentés bármit takarhat..

2018. júl. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Kamu. ilyen nincs
2018. júl. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kisebb feleslegtől nehezebb fogyni, lehet hogy ezért van.

A másik lehetőség pedig hogy lehet elkezdett lassulni az anyagcseréd.

Másra nem nagyon tudok gondolni, hogyha kevesebbet eszel mint amennyit felhasználsz.

2018. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát nem ártana számolnia a kalóriákat. 1500 alá ne menj. "Teljesen elment a kedvem az evéstol, csak azért eszek, hogy ne koplaljak, és kezdjen raktározni a szervezetem. Nagyon szépen kérlek, segítsetek!"

Valószínűleg pont azért nem fogysz, mert elkezdett raktározni a szervezeted. Belassulhatott az anyagcseréd. Minden nap mozogj intenzíven egy órát, reggel pedig kocogj vagy ugrálókötelezz egy kicsit.

2018. júl. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez már tényleg kezd túl hosszú lenni normális stagnálásból... Nos, vagy légy türelmes, mozogj többet (annak muszáj hatni, mert ahhoz kell energia, bármit is kavar a szervezeted az anyagcseréddel) - vagy macerás, de mit lehet tenni? Számolj. Akkor okosabb leszel, tudod, mi merre. Csak mert a felsoroltakat eszed, még bevihetsz akármennyi kalóriát, mennyiség kérdése és csak mert ránézésre nem sok, kalóriában lehet az, én jópár év számolás után sem tudok hozzávetőlegesen tippelni, oly trükkösek egyes ételek. Mostanság a gyümölccsel szállok el, pedig nem is eszem belőle egyszerre sokat, de így is rengeteg cukrot ad, miközben sokunkat egyáltalán nem laktat.

Ez van, számolás nélkül általában valamelyest lutri a dolog, nagyobb türelem kell. Számolva nyomon tudod követni, mi merre s ha úgy sem fogysz, módosíthatod a bevitelt (ha tudod. nem olyan egyszerű, hogy elhatározod magad és kevés étellel is jóllaksz, bár egy jó étrend sokat segít).


A pufirizsről és a gyümölcsről én pont nem beszélnélek le, nem kell mindenfélét kizárni, ami szénhidrátdús, az csak önsanyargatás lenne. Csak ne vidd túlzásba. Hogy mi a túlzás, na ehhez lenne jó makrókat számolni...

2018. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!