Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta nélkül is lehet fogyni?

Diéta nélkül is lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy van-e köztetek olyan, aki különösebb diéta nélkül is tudott fogyni? Úgy értem, én minden étkezésre odafigyelek, viszont ebédre mindig azt eszem, amit anyu főz. Nem szokott egyébként olyan durván hízlalós, cukros ételeket főzni, de nem is 100%-osan diétásat. (főzelékek, rakott krumpli, bolognai, ilyen átlagos ételekre gondolok). Szerintetek ha egy ilyen ebédet megengedek magamnak a nap folyamán attól még mehetnek lefele azok a kilók? Mellette természetesen rendszeresen edzem is. Rámfér a változás, sajnos felszaladt pár plusz kiló. Köszi, ha megosztjátok a tapasztalataitokat! :)

2018. júl. 30. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a fogyáshoz mindössze kalóriadeficit kell. Van, aki egyszerűen sokat mozog vagy odafigyel a mennyiségre.

Nekem az is elég lenne, ha egyszer ennék naponta, automatikus kalóriadeficit. De egy 80 km-es hegyi biciklitúrát sem tudok visszaenni csak úgy, véletlenül, azt már nagyon akarnom kell. S én még elég nagyevő vagyok, nehéz fogynom. Van, aki csak elhagyja a kenyeret és a cukrot vagy napi 8 órás evési ablakot tart és máris fogy.


Akármilyen az ebéd, fogyhatsz. Nincsenek ételek, amik mellett ne lehetne fogyni, ez tényleg csak kalóriaegyenleg kérdése (persze a nem megfelelő ételekkel lehet, hogy éhesebb, rosszabb közérzetű, energiaszintű leszel, mint ideális étrenden, legalábbis fogyáskor).

2018. júl. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
75%

Úgy van ahogy az első írja, kalóriadeficitre, vagyis arra van szükség, hogy több kalóriát égess el, mint amennyit beviszel, azért túlzásba sem szabad esni, az is árthat a fogyásnak. A legfőbb teendőd, hogy olvass utána az aerob mozgásformának, illetve a HIIT-nek, habár 4 éve nem követem a testépítés világát úgy hiszem ezek a mozgásformák még mindig rendíthetetlenek.


Saját, de nem követendő példám:

Terepfutás versenyemre készültem 3 hónapig. Mivel szerettem volna megtartani az izmaimat így tömegnövelő étrendet követtem, 4000 kcal-án voltam (a 65 kg-nyi zsírmentes tömegemhez kegyetlen sok mennyiség) 5 étkezésre elosztva, azt gondolva, hogy az mégis csak elég lesz.

A nap nagy részében összetett szénhidrátokat ettem, edzések után gyors szénhidrát ment.

Heti hatszor edzettem a versenyre, közben heti háromszor súlyzós szinten tartást végeztem.

Versenyterv: Reggel hatkor 8-10 km futással/kocogással indítottam, ezután következett 30 km bicikli, majd délután 20 perc, esetenként 40 perc HIIT.


3 hónappal később tűnt fel igazából, hogy valamit az elején nagyon elszámoltam, hiába hittem azt, hogy kegyetlen sokat eszem, a mozgásformáimnak köszönhetően kegyetlenül lefogytam, összeestem. Lement a zsír nagy része, és vele együtt minden izom. A testzsírkalkulátor szerint már csak 56 kg volt a zsírmentes testtömegem, elég nagy letargiába estem.


Ettől a ponttól tudom, hogy aki azt állítja, hogy rendben volt az étrendje, és mellette mozgott is fél évig, de mégsem fogyott, az hazudik. Vagy az étrendre nem figyelt, vagy egyszerűen lusta volt valóban mozogni.

2018. júl. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző, van, akinek a mozgás napi 1 km futást vagy 10 perc laza tornát jelent, ami, valljuk be, kb. semmi... Te brutál sokat edzettél, nem csaodálom, hogy 4000 kcal nagyon kevés volt. Durván sokat el lehet égetni mozgással s még ultrafutónak se kell lenni, akinek napi bő 10 ezer kcal simán kellhet versenyen... Vannak mozgásformák óránként 1000 kcal igénnyel s ebből több óra is mehet egy nap, mondjuk nekem erre nincs állóképességem.

De még egy 10 órás hegyi túra is ott van a szeren (amit kövéren is lazán abszolváltam, sportos nem vagyok, de menni tudok). Vagy egy pár órás normál biciklizés. Valahányszor belegondolok ezekbe (vagy hazajövök egy, még a kánikulában is szórakoztató 40 km-es biciklitúráról, sok szintkülönbséggel), képtelen vagyok felfogni, egyesek miért próbálják magukat napi 1500 kcal alá erőltetni s éhezni (mert az adott embernek ez kevés, nem azokról beszélek, akiknek ez jóllakottan megy), amikor csak mozogni kéne valamicskét, igazán nem napi több óra megerőltető edzésre kell gondolni. Még egy kis kör sétám is párszáz kcal, pici kalóriakeretnél az is ég és föld lehet jóllakásban. Akit pokoli éhessé tesz a mozgás, azok felé részvétem, de szerintem nem ez a tipikus, távolról sem.


Plusz a mozgás jó esetben izmosít, ami megint csak segít a fogyásban egy kicsit...

2018. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, csak a mennyiség a fontos, ahogy előttem is rták
2018. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!