Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mézzel karamellizált dió...

Mézzel karamellizált dió mennyire hízlal?

Figyelt kérdés
Ti mit esztek ha édességet kívántok, és éppen diétáztok? Egész nap nem kívánom az édességet, viszont estére mindig rámtör az édesség utáni sóvárgás. Segítség ;)
2018. aug. 2. 18:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
igazi kalóriabomba külön is, nem még egybe
2018. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De legalább egészséges :D 1 ek. Méz 1 kis marék dióval volt.
2018. aug. 2. 19:18
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Csak a kalóriatöbblet hizlal (rövid i-vel).


Én mit eszem, ha édességet kívánok? Attól függ. Mostanában mindennap csokis banánt ettem, ma kivételesen csokis körte volt (csokitlan is, szezon van. és alma és őszibarack). Plusz banános palacsinta szederrel. Holnap körtés piskótát tervezek. Most épp belefér ennyi gyümölcs fogyáskor is, van ilyen. Mondjuk a palacsintámban 4 dkg banán volt, nem kiemelkedően sok :)

2018. aug. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Gyümölcsöket én is nagyon szeretem. Sima étcsokival öntöd le?
2018. aug. 2. 19:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel a kis edesseggel h nagyon konnyu sokat enni belole anelkul h eszbekapnal igy konnyu atlepni a kaloria keretedet. Ha dietazol akkor olyan eteleket erdemes enned amiben keves a kaloria de eltelitenek. En peldaul natur joghurtot osszekeverek fahejjal stiviaval (0 kalorias edesitoszer) es egy kis gyumolccsel pl malnaval. Ez tenyleg nagyon finom es konnyu nasi/desszert)

De van 1 masik az a neve h protein fluff. Itt 1 recept remelem tudsz angolul: [link]


En meg nem probaltam ki de allitolag nagyon laktato es finom. Es az egesz proteinbol van

2018. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

A sima étcsoki is jó, de én nem eszem hozzáadott cukrot, úgyhogy én házi csokiszósszal öntöm le az édes gyümölcsöket. Mivel ezek a gyümölcsök nekem már-már túl cukrosak, az ilyen csokimban semmilyen édesítő nincs s így lesz jó.


Írtak a valóban fontos laktató hatásról. Nos, az egyéni. Engem a nem szénhidrátból származó kalória laktat, bár ez azért nem lineáris. Szóval a dió kevés mézzel teljesen OK lehet, de alapvetően az számít, hogy ne együnk túl sokat egy nap, még az se baj, ha nem laktat minket valamelyik ételünk. Csak mert az ember fogy, nem jelenti azt, hogy harcban van az éhséggel, lehet, hogy úgy kell leerőltetni az ételt (pláne így kánikulában) s ilyenkor pont jól jön egy vonzó, nem túl laktató kalóriabomba.


HA nehezen lakik jól az ember kalóriadeficitben, ami persze gyakori, akkor már érdemes figyelembe venni, hogy mi a helyzet e téren a mézes dióval. Lehet, hogy direkt a leglaktatóbb ételeinket kell mellérakni a napba, hogy jól jöjjünk ki. Vagy hétvégén 10 km-rel többet biciklizünk...

2018. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Én ha édességet kívánok akkor általában valami nagyon édes gyümit eszem mondjuk mangot.Hál isten én inkább sós száju vagyok de szerintem 1 héten 1 pár kocka csoki belefér
2018. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha keveset eszel belőle, és belefér a napi keretedbe, akkor nincs azzal semmi baj. Én se tudok lemondani az édességről, de nem is akarok, mert nem kiscicának való kalóriakeretem van, hanem normális, és be tudom úgy osztani a többi étkezést, hogy beleférjen egy kis nasi is. Persze ez nem azt jelenti, hogy egy nap megehetek három sütit, meg két szelet csokit, hanem tényleg kevés mennyiségekre kell gondolni, amivel nem lépem túl a keretet, de utána mégsincs az édesség utáni sóvárgás.
2018. aug. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Önmagában nyilván nem fogsz hízni tőle, ha belefér a keretedbe.

Egyébként elég kalória dús étel, de nem a legrosszabb.

2018. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

300 kcal volt ez. Milyen dietat csinalsz, amibe ennyi tobblet belefer?

Koplalsz?

2018. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!