Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan működik ez a napi...

Hogyan működik ez a napi kalóriát számlálót program?

Figyelt kérdés
Például 110 kg vagyok, a célom 85 kg. Ahhoz, hogy tartsam a súlyom, kb. 3000 kcal-t kell bevinnem, heti 1 kg fogyással viszont 1900-2000-et. Ez azt jelenti, hogy ha betartom, elvileg edzés nélkül fogyok. Ez izomvesztéssel is jár(hat) gondolom. Viszont ha beiktatok egy 30-60 perces edzést(bármilyet, ami nem súlyzós/bár vegyesen jobb/:HIIT, Cardio, Aerob), amivel hasra ütve elégetek 500 kcal-t, akkor 2500 kcal-t kell bevinnem a 2000 helyett, vagy ugyanúgy maradnom kell a 2000-nél? Tudom, hogy ez a számláló program nem szentírás, körülbelüli értéket ad, de mégis jobb, mint fejbe jegyezgetni pontatlan értékeket.

2018. aug. 3. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól van összeállítva az étrend, akkor nem feltétlenül van izomvesztés, ezért érdemes nézni a makrókat is, amiket szintés tud számolni a kalkulátor.

A mozgás beszámítása attól függ, hogy mit számoltál bele az alapba. Ha rendszeresen mozogsz, és ennek megfelelően aktív életmódra számoltad ki a szükséges kalóriákat, akkor már ne számold pluszba, akkor is csak 2000 kcal-t ehetsz. Ha viszont nincs benne, akkor külön hozzáadhatod, mint elvégzett sportot, és ennek megfelelően fog emelkedni a kalóriakeret, vagyis ha 500 kcal-t használtál fel, akkor ennyivel többet ehetsz, de nem kötelező.

2018. aug. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugye, a kalkulátor mondta, hogy 3000 kell a 110 kg megtartásához(sajna nem izom). 1000-rel kell csökkentenem, hogy a heti 1 kg mínusz meglegyen. Edzés nélkül számolta a kalkulátor, mert ha beírok edzést, akkor levonja a bevitt kcal-t, ergo többet ehetek. Ugye azt mondod te is, hogy többet ehetek, de nem kötelező, és ha nem eszek, maradok a 2000-nél, akkor az eredetihez képest nem -1000 lesz, hanem -1500. Ez így nem vezet katabolizációhoz?
2018. aug. 3. 17:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát, mintha csak 1500-at vittem volna be.
2018. aug. 3. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, annyival többet vihetsz be. Vagyis ez a közelítés, amit ezek a kalkulátorok használnak, igazából az edzés hatása sokkal összetettebb annál, minthogy aznap akkor annyival többet ehetsz. Szerintem próbáld ki a kalkulátor által adott keretet követni (az edzés miatti pluszok beszámításával), és ha tényleg elkezdesz fogyni egy-két héten belül, és nem érzed úgy, hogy mindjárt éhenhalsz, akkor jó. Ha nem jön be a kívánt hatás, akkor meg korrigálsz a megfelelő irányban (vagy az étrended összetételének módosításával).

2018. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat.

Igen, biztos voltam benne, hogy ezek nem pontos értékek, mert nem tudja a program mikor, hogyan, miben változik a napom.

Most februárba amit elkezdtem, nem bizonyult tartósnak hosszútávon... Sok(k) volt, mert egyik napról a másikra csináltam mindent(ételek minősége/mennyisége, edzések, nem számoltam kcal-t). Ideig-óráig jó volt, mert fogytam (10 kg-t, 120-ról indultam), de egy idő után elfogyott az erőm (nem a motiváció), ezért gondoltam szigorúbban figyelem a kalóriákat, hátha könnyebb lesz. Gondolom az is baj volt, hogy drasztikusan keveset ettem, ahhoz képest mennyit mozogtam. Azt is olvastam, hogy a fogyásnál a kalóriát/szénhidrátot, fehérjét fontosabb számolni, mint azt, hogy mikor, mennyit, mekkora intenzitással edzett az ember.

2018. aug. 3. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem mész az alap kalória szükségleted alá, ami csak az alapanyagcserédhez kell, tehát semmi mozgás nincs beleszámítva, akkor nem lehet baj. Akkor szokott gond lenni, amikor valaki még a szervezete működéséhez szükséges tápanyagot sem viszi be, de 2000 kcal-nál nem kell szerintem ilyentől tartani.

Fogyásnál valóban fontosabb az étkezést csökkenteni, a mozgás annyiban szükséges hozzá, hogy ne csak vékony, de löttyedt testet kapjál végül, hanem formád is legyen.

2018. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!