Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A has melegítő öv fogyaszt...

1Roberto1 kérdése:

A has melegítő öv fogyaszt egy picit?

Figyelt kérdés
Tudom elég kamu dolognak tünik de végül is 1 orán át melegítettem a hasamat és már csípte a böröm de hamar elmulik utána csak, nem nagyon találok sehol le írást hogy sejt szinten mit művel a meleg a zsirral, hogy valaki tud valami leírást erről mutatni? és nem a saját felfogását szeretném hallani hanem bizonyítékokat hogy müködik e egy ici picit vagy tényleg semmi hatása nincs sejtszinten, tehát nullát müvel hiába van rajtad 2 orán át is esetleg és forró szinte, és ez szauna öv végül is plusz fogyozok salátát eszek és fogytam 110 kg ról 104 kg ra plusz ezt az övet vettem meg 2 napja és ha nincs semmi haszna akkor lehet nem fogom pazarolni rá az időmet, tudom hogy a vérnek kell keringenie hogy fogyás lépjen fel tehát mozgás egyebek, csak tesztként kiváncsi vagyok mit müvel ez a szauna őv sejtszinten ha melegíted a hasad, szóval ne csak ugy mondjátok hanem kell bizonyíték kösz srácok.

2018. aug. 4. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek max a vizet segítenek kiizzadni, de 0% zsírvesztés sem lesz.
2018. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem jó semmire, azon kívül, hogy tudod melegíteni a hasad, vagy a derekad, ha elforgatod az övet. De az inkább télen praktikusabb. Vagy még talán leégetheted a szőrt a hasadról, ha felcsavarod maxra:D
2018. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak izzadsz tőle vagy égési sérüléseid lesznek, zsírra nem hat.
2018. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen de ti láttátok hogy müködnek a dolgok sejtszinten a meleg hatására? a részecskék gyorsabban mozognak meg a meleg hatására sok vér megy a has köré amitől logikus hogy egy kicsit csak le vesz a zsirból de nagyon picit csak tehát sok kicsi sokra megy.
2018. aug. 4. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj,hogy fingod sincs a zsíranyagcsere folyamatokról.
2018. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:

'tudom hogy a vérnek kell keringenie hogy fogyás lépjen fel "


A vérnek azért kell keringenie, hogy életben maradj. A fogyáshoz kalóriadeficit kell.

2018. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"de végül is 1 orán át melegítettem a hasamat"


Inkább 1 órát sportoltál volna, ezerszer többet értél volna el. Ne legyél lusta.

2018. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A szervezeted egy csomó energiát (zsírt, kalóriát) elhasznál arra, hogy a testhőmérsékletedet fenntartsa, mert a bőrödön keresztül folyamatosan hűlsz, a szervezet meg nem nagyon szeret 37 fok (belül 38 fok) alá hűlni. Namost te a derekadat jól leszigetelted, sőt még melegítetted is. Ergó kevesebb fűtéssel megúszta a szervezet. A saját zsírod elégetése helyett a villanyórát pörgetted egy óráig.


Az hamis párhuzam, hogy a melegtől a részecskék gyorsabban mozognak, és akkor biztos több energiát használnak fel. A melegebb anyagban több hőenergia tárolódik, és ez az energia a részecskék mozgása formájában van eltárolva. Úgy gondolj rá, mintha pici, jól csapágyazott lendkerekek lennének a részecskék. Gondolom emlékszel még rá fizikából, hogy a mozgás fenntartásához nem kell erőt vagy energiát befektetni, csak a megváltoztatásához. Ha egy felpörögtek a lendkerekek, berezegtek a részecskék, attól még nem használnak el több energiát a te szervezetedből, hogy ezt fenntartsák.


Tudom, hogy nagyon nehéz elengedni a hitedet, hogy találtál valamit, ami segít a fogyásban. De a hamis hit sajnos nem fog segíteni. Lehet, hogy a szaunaöv neked valamilyen lelki úton segít, lelkesebb leszel tőle, inkább vizet iszol evés helyett, több kedved lesz a mozgáshoz vagy bármi, de közvetlen pozitív hatását ne várd. Ez tanulópénz volt. De megvan benned az erő, hogy lefogyj, hiszen már 6 kg-ot fogytál. Tarts ki, menni fog.

2018. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!