Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ennek van így értelme (fogyás...

Ennek van így értelme (fogyás majd izmosodás)?

Figyelt kérdés

Van rajtam olyan 10-15 kg felesleg. De egyetemista vagyok, az óráimon kötelező bent lenni, és rengeteget kell tanulni, így örülök, ha heti 3 edzést be tudok iktatni szeptembertől.

Arra gondoltam, hogy először 2-3 hónapig kardiózok, majd ha lement "elég" zsír rólam, akkor fokozatosan átváltok súlyzós edzésre, mert tudom, hogy hiába vagyok zsírtalan, ha az izmaim nem adnak formát nekem. Végül pedig 1 kardió, 2 súlyzós edzésre állnék be.

Egyelőre ez a terv, de nem tudom, hogy ennek így van-e értelme.



2018. aug. 8. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Van értelme, de sokkal jobb, ha azonnal kezded a súlyzós edzést. Egyrészt segít megtartani az izmaidat (ha nincs is sok, a felesleged miatt több van, mint azonos aktivitás mellett felesleg nélkül), másrészt kezdőként szálkásításkor is izmosodhatsz picit, harmadrészt pedig azért bele kell jönni a megfelelő edzésbe, nem árt, ha a tömegelés elején már tudod, mi merre. S persze segít is kalóriát égetni a teljes testes edzés.


A heti 3 óra teljesen jó, nincs azzal baj, persze nem árt, ha szinte vagy ténylegesen mindennap mozogsz valamit, ez könnyed aerob is lehet.

2018. aug. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

100%, hogy be tudsz itatni még két edzést: szombat és vasárnap. Ha mellé beilleszted a másik hármat, már meg is van, ami kell.


A plusz két edzés legyen kardió, 45-60 percnyi. Nincs az az egyetem, ahol ennyi idő nincsen. Nem, az orvosi sem.

2018. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nagyobb izomtömeg növeli a napi kalóriaégetést is, vagyis gyorsítja a fogyást.
2018. aug. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 és #3 köszönöm a válaszokat!


#2! Már ne haragudj, de ne mondd már meg nekem, hogy hogy tudok belilleszteni heti ÖT edzést az életembe! Ha ennyire tudálékos vagy, elmondom, hogy pénteken, vasárnap és kedden fogok tudni kondiba járni, mert havi 3 szombaton 12 órában dolgozok (10 ezer/nap, a 4. szombaton hazautazok a családomhoz), hétfőn bent vagyok reggel 8-tól 6-ig az egyetemen, és ugyanez igaz a szerdára és a csütörtökre is! Mint írtam, rengeteget kell tanulni is mellé, hetente van számonkérés a legtöbb tárgyból, így nem, nem tudok még este 6 után is kondiba menni, mert van egy csomó tanulnivalóm! Vagyis mehetnék, de akkor romlana a tanulmányi teljesítményem, és folyamatosan egy zombi lennék, így nem lenne tanulmányi ösztöndíjam, tehát vagy még többet kezdek dolgozni, vagy vehetek fel diákhitelt.

Ha nem lennének kötelezőek az órák, beleférne valahogy a heti 5, de így, hogy MINDEN tárgyból maximum HÁROMSZOR hiányozhatok, nem fér bele!

2018. aug. 10. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!