Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiából gyógyulok, feltápl...

Anorexiából gyógyulok, feltáplálás?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet az, hogy eddig nem tudtam elfogadni a hízást, alig emeltem a kalóriát, most pedig egyfolytában eszem... és rengeteg víz jött fel rám. Semmit nem vonok már meg, ma is kétszer fagyiztam, ettem csokit, rántott sajtot, rízzsel és halrudakat. Almát, barackot, csirkemellet. Normális, hogy ha ennyire sokat kívánok? Édességből simán lemegy 3-4 tábla csoki... de csak 3 napja jelentkezett ez, mióta semminek nem mondok nemet, ha megkívánom. 44 kg voltam szombaton, most reggel 48,8 voltam és most pedig 50-51 ... ezzel társul, hogy iszonyatosan feldagadt a sok víztől a hasam, lábam, de még az arcom is. Nem merek kevesebbet enni, mert már el szeretném érni a célt. Több az erőm, jobban érzem magam, csak a víz idegesít. Aki gyógyult, vagy gyógyul neki mi a tapasztalata? Mit lehet tenni? Egyek kevesebbet mégis, de nem szeretném magam korlátozni. 170cm magas vagyok 21 éves és fiú. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. aug. 9. 15:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Beírtam a mai adagjaim, eddig 5114 kcal ment le ma összesen. Gyógyuláshoz ez mennyire normális? Még nincs vége a napnak, de ez rengeteg szerintem. Bár rengeteg édességet is kívánok. Az a tervem, hogy 55kg utàn megyek edzeni, hogy a maradék izomban épüljön be. Ehhez rendes étkezést fogok folytatni természetesen. Addig szerintetek mehet napi szinten ez? Bármi, amit megkívánok?
2018. aug. 9. 15:43
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Hát, én nem értek hozzá, és nincs ilyen tapasztalatom, de a magam részéről biztos vagyok benne, hogy ez nem normális. A normális táplálkozásra való visszatérés nem hízókúra. Nem egy hét alatt kell visszamenni a normális súlyodra. Normálisan táplálkozz a napi szükségletednek megfelelően, kb 2500 kilokalóriát, a fölösleges luxuskalóriát (édességet) kerüld. De orvossal vagy dietetikussal beszéld meg.
2018. aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
61%
Én azt gondolom (hasonló alapadatokkal), hogy ez semmiképp nem egészséges így, nincs benne semmi egyensúly. A súlytöbblet amit látsz a mérlegen az természetesen nem hízás, hanem béltartalom ami ki fog ürülni (bár ennyi csoki és száraz étel mellett nem biztos hogy a legkényelmesebb lesz). A víz pedig szinte biztos hogy nem víz a hasnál, mert az nagyon súlyos betegségeknél szokott előfordulni, anorexiásként inkább vagy levegő miatt lehetsz puffadva, vagy csak úgy megpakoltad magad, hogy az látványos lett, ami meg azért teljesen normális, egészséges emberekkel is előfordul.
2018. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Normális, ugyanis az izmodat is lekoplaltad és most cak "egy nagy has" vagy.


Ami természetes, hogy puffadt, mert meg kell birkóznia a kajával, ami nehéz neki.


De most már elkezdhetnél sportolni is, mert ez így csak zsírban jön fel, és undorító sörhasad lesz pálcika végtagokkal.


Nekem is így volt - nem anorexia, pajzsmirigy túlműködés, 38/170.

Most 54 vagyok, de arányos alkatú, formás, vékony és nincs hasam. De nem is zabálok össze mindent, és túrázok, mióta van megint erőm.


29n

2018. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
Fiú vagy??? És max. 51 kg??? Atya-gatya.... Hát egyél mindig azt, amit kívánsz, és akkor amikor kívánod. A szervezeted nem hazudik, ne vondd meg magadtól az étkezést.
2018. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönőm! Mindent megfogadok, de ezt tudom, hogy nem normáli. Igaz, sajnos egyik véglet megy át a másikba. Ezt már betudom ma ennek. Most vissza fogok térni a napi normál étkezéshez, illetve el kezdek sportolni. Otthoni vagy edzőtermi edzést ajánlotok, illetve valaki tud ajánlani étkezèst? Pl.erre gondoltam holnaptól;


Reggel: 10-15 perc futás / gyaloglás (kezdésnek)

Reggeli: 2 tojásból, egy paprikából, egy paradicsomból rántotta. Mellé egy szelet tk kenyér, plusz megkenem cottage cheese-el.


Tízórai: egy alma és egy őszibarack.


Ebéd: 250g csirkemell, 150g brokkoli vagy zöldbab és 100g basmati rizs.


Uzsonna: egy szelet abonett cottage cheese és egy paradicsom.


Vacsora: 150g csirkemell és 150g brokkoli vagy zöldbab.


Ez így mennyire lenne rendben? Mellette sajnos kávét szoktam inni, de mandulatejjel és csak 1-2 dl + cukor nélkül iszom. Napi 2-3 liter víz. Otthoni sportra gondoltam még, súlyzókkal, hasi erősítés stb... :-) Természetesen nem kifulladásig, mert élvezni szeretném. Nem szeretnék a kalóriák miatt edzeni, csak élvezetből tenném.

2018. aug. 9. 19:21
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
Amit leírtál, az pontosan egy fogyókúrás étrend. Te pedig ugyebár nem fogyókúrázni akarsz. Ebben gyakorlatilag nincsen szénhidrát! Pedig annak a bizonyos táplálékpiramisnak az alján pont a gabonák vannak. És mért vonod meg magadtól a rendes tejet? Mi bajod lenne attól? És mért ne tehetnél a kávédba cukrot, ha úgy szereted? Nagyon nem vagy te még rendben! Megeszel egy nap 30-40 deka csokoládét, utána meg ódzkodsz egy kanál cukortól a kávéba?
2018. aug. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van, ez nem egy egyszerű folyamat. A tejet sosem szerettem, ezért mandulatejet iszom. A tejtermékekkel nincsen semmi bajom. A kávéba meg sosem teszek cukrot, sosem tettem azelőtt sem, hogy nem ettem ennyi édességet. Szerintem ezen pont nem kellene fennakadni. Diétás étrend? Hát nem tudom... akkor tényleg valami nincs rendben. Diétázni nem szeretnék már soha többet, de az biztos, hogy ilyen napokat sem fogok többet tartani. Egyik véglet sem jó. Mit tudsz ajánlani kiegészítésnek az étrendhez?
2018. aug. 9. 19:59
 9/18 A kérdező kommentje:
Most hogy bele gondoltam, nagyon szeretem a magvakat. Akkor esetleg étkezések között jó, ha eszem mogyorót,mandulát,diót, pisztáciát? Vagy lehet kapni azt a diákcsemegét is, azt is szeretem.
2018. aug. 9. 20:03
 10/18 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó, mert egészséges is sok hasznos ásványi anyaggal, kalóriát is tartalmaz, de mégse cukor, és finom is.
2018. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!