Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 5kg felesleget, hogy adhatok...

5kg felesleget, hogy adhatok le, ha nem nagyon változtatok az étrendemen?

Figyelt kérdés
17éves vagyok, anyáék főznek, és általában tésztaételek vannak, vagy olyanok, amik eléggé hizlalnak. Imádom a hasam, és komoly diétába nem akarok kezdeni, mert nem hiszem, hogy ebben a korban arról kéne szólnia a mindennapjaimnak, hogy salátát eszem csirkével. Spinningelni járok, de ez csak szintentart, nem fogyok tőle. A hasamon es a combomon van egy kis felesleg, de tudom, hogy nem lehet csak onnan fogyni, ahonnan szeretnék. Kicsit egyébként attól is tartok, hogy először a fenekemből és a mellemből jönne le a zsír, ha elkezdenék fogyózni, amikkel egyébként meg vagyok elégedve. Tehát a kérdésem az lenne, hogy lehet-e fogyni(+izmodosodni) diéta nélkül? (171cm, 58kg)
2018. aug. 14. 23:20
 1/6 anonim válasza:
17%
Végezz olyan gyakorlatokat amik az adott területeket dolgoztatják. Egyél sok fehérje dús ételt és csökkentsd a cukor bevitelt. A tésztákat is kerülni kéne vagy durum tésztára váltani. Ami rendkívül hasznos a futás, plusz zsírt tudsz elégetni ha futás közben a hasadat körbe tekered folpackkal.. Nekem ezek beváltak, 60 kg-ról mentem le 57-re plusz izmos lett a hasam. Sok sikert!
2018. aug. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is: nincs szükséged fogyásra.

Másodszor: fogyni kalóriahiányos étkezéssel lehet, azaz a szükségesnél kevesebb energiát kell bevinni. Ha az étkezésed változatlan, akkor nyilván az elhasznált energiát kell emelni, tehát mozogni kell.

2018. aug. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriahiány fogyaszt. Rossz étrenddel persze kicsit nehezebb lehet, de minden étrenden le lehet fogyni. Főleg, ha többet mozogsz.
2018. aug. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
88%
Első! Nem is értem miről beszélsz. A hideg is kirázott. A cukor és tészta elhagyása egyáltalán nem szükséges, csak javasolt. A lényeg a kalóriadeficit, azaz kevesebb kalóriát kell bevinni mint amnennit elégetsz. A futás azért segít mert -egyértelműen- azzal is kalóriát égetsz. A hasadat még véletlenül se tekerd be semmivel, AZ IZZADÁS NEM FOGYASZT. Ez nagyon nagy tévhit!! Fehérjjebeviteleddel sem kell vacakolnod, ha fogyni akarsz. DE!! 17 évesen az 58 kiló (számomra) csekély. Én 14 évesen vagyok 55 kiló 162 centi, ennek a súlynak a nagy részét izomtömeg fedezi. -Mielött leszólnátok, tudom mit beszélek- Döntsd el mit szeretnél. Fogyás után formás(abb) testet, vagy "vékonyat". Én a helyedben, elkezdenék edzeni (kellő utanánézés után, alapvető ismeretekkel) /itt már fontos a fehérje bevitel ugyanis a szervezet a fehérjét "használja fel izomépítésre" de ettől függetlenül KELL bevinned szénhidrátot és zsírt, kalóratöbblettre lesz szükséged, azaz több kalória mint amennyit elégetsz/ és jópár hónap után (kívánt izomtömeghez viszonyítva) elkezdenék "szálkásítani" azaz fogyni. E mellett ugyan úgy szükség lenne az edzésre, de ezúttal ismét deficitben kellene lennie a kalóriabevitelednek. Ezzel elérnél egy "zsírmentes" (#deborzalmasszóez._.) formás, izmos, esztétikus testet. Nagyon fontos, hiába étkezel 2 hónapig helyesen, ahoz, hogy leadj 5 kilót, ha aztán ismét visszahízod, a rossz étkezésnek köszönhetően. könnyű változtatni, nagyon. Nézz utána és beszélgess erről a családoddal. Remélem segítettem, sok sikert!!
2018. aug. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Óóó, én 170 cm vagyok és 58 kg volt a cél. :) (Amit el is értem).

De ha mindenképp fogyni akarsz, akkor igenis lehet a kajára is odafigyelni, a diéta amúgy sem azt jelenti, hogy minden nap "salátát eszem csirkével".

Amit anyukád főz, abból is lehet kevesebbet enni, és mellesleg nem az étel a hizlaló, hanem az életvitel szokott az lenni.

Ha pedig megindul a fogyás, nem tudod befolyásolni, honnan jöjjön le a felesleg, úgyhogy ha félsz, hogy eltűnik a melled, meg a feneked, akkor ne akarj fogyni.

2018. aug. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha ilyen paraméterekkel is úgy látod, hogy fogynod kéne akkor inkább tömegelj izmot. Lehet azért látod így mert nincs megfelelő izomzatod ami szép formát adna. Fegyenc edzés vagy súlyzós edzés
2018. aug. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!