Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Április végén vágtam bele egy életmód váltásba. Ami nálam azt jelenti, hogy a finom liszteket teljes kiőrlésűre cseréltem, kerülöm a nassolást, cukros ételeket/italokat, több zöldséget, gyümölcsöt eszek és mozgok. Eleinte 3x1 órát zumbáztam, de nem bírta a császáros hegem, ezért váltottam szobabiciklizésre, napi egy órát tekerek.

A problémám az, hogy nem fogytam semmit és centikben se történt változás. Mostanában észreveszem magamon, hogy felfújódik a hasam a lisztes dolgoktól, sokat megy a hasam is.

Tejcukor érzékeny vagyok, a családomban van cukorbeteg, liszt érzékeny is.

Lehet e.ü.oka, hogy nem fogytam eddig?

Vagy valamit elrontok?

154 cm és 79 kg vagyok



2018. aug. 15. 14:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy az életmód váltás elején még szopott a babám, de már a váltás előtt sem tudott érdemi mennyiséget enni, inkább csak komfort szopi miatt cicizett.
2018. aug. 15. 14:06
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Kalóriát kellene számolnod.
2018. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyet kell értenem az előző hozzászólóval. Mivel lehet hogy nem eszek finom lisztes dolgokat. De ha bevágsz 1 kg teljes kiörlésű kenyeret akkor mind1 is az a kis mozgás is amit csinálsz :(
2018. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak kalóriadeficitben fogysz. Én ilyen sok szénhidráttal (másról nem is írtál, csak szénhidrátforrásokról) inkább híztam volna anno, persze az emberek többségének remekül megfelel, de azért könnyen el lehet szállni így is, a szénhidrát általában a legrosszabbul laktató makrotápanyag. A fehérje pedig a legjobban laktató, én igazán sokat tudok enni, de kifejezetten fehérjedús ételnél jóval kevesebb kalóriával érem el az alapos jóllakottságot (amit persze nem kötelező elérni, viszont utána semmiképpen nem eszem tovább, így fegyelmezetlenül is biztonságot ad).


Ha úgy tűnik, hogy árt neked a glutén, hagyd el, legalább egy időre, hogy lásd, mi a helyzet.

2018. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as kommentelő, jogos! Azt nem írtam, hogy mennyi fehérjét eszek, csak hozzá gondoltam. Többnyire csirkét, ritkán halat v disznót.

A hangsúlyt azért fektettem a többire, mert azoknál tudom, hogy kellett a váltás.

A kalória számlálásról mit kell tudni?

2018. aug. 15. 14:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Kalóriaszámlálás nagy vonalakban:

A súlyodhoz és magasságodhoz (valahol korodhoz is) van egy kalóriaösszeg amit bevihetsz a testedbe. Minden étel és ital amit elfogyasztasz van x kalóriaösszege. A nap végén összeadódnak.

Ha a bevitelnél többet viszel be --> hízol.

Ha kevesebbet --> fogysz.

2018. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!