Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek a zabkása jótékony...

Szerintetek a zabkása jótékony vagy hasztalan esetleg pont hogy káros a diéta alatt?

Figyelt kérdés

Kicsit utána olvasgattam és ahogy látom elég megosztó, van aki imádja, és előszeretettel fogyasztja diéta során, van aki pedig teljes mertekben állítja, gátolja a fogyást, nem jó hozzá, és egyébként sem annyira egészséges. Akkor hogy is van ez most?

🤔



2018. aug. 18. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha érzékeny vagy allergiás vagy valamelyik összetevőjére, akkor káros, egyébként fogyasztható, ha nem csak ezen az egy ételen élnél.
2018. aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem napi fél kilót eszel belőle nincs vele gond. Változatosan lehet ízesíteni, kis adag is eltud telíteni. Jobb választás, mint egy péksüti vagy pár falat gyümölcs.
2018. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, nagyon telít, én szemely szerint a dietam alatt ujra elkezdtem enni es nagyon megszerettem manapsag, csak kicsit elbizonytalanitott ahol lattam rola a negativ hatasokat, meg higy elvileg megsem olyan egeszseges. Bar a hatás látszik, megfelelő az étrendem fogyok is vele, szóval csak nem lehet rossz
2018. aug. 18. 18:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Embere válogatja. A páromnak pl. jó étel, de egy kilósnak meg kell lennie, kalóriadús cuccokkal megdobálva... Különben éhes marad, mert kevés a kalória.


Én nem szeretem a zabot, de a szénhidrátok nem is laktatnak jól (bár ez kezd megváltozni), nem is esnek jól nagy mennyiségben (kicsi étel engem se laktat). Általánosan szerintem egészséges a zab (annak, aki nem érzékeny rá valamiért), de van, akinek elég tutin tönkrevágja a diétát. Nyilván ki kell próbálni s rájönni, mi melyik csoportba tartozunk, jó nekünk, nem, esetleg tök semleges, mert mindent bírunk, mindent szeretünk és kizárólag a kalória számít a jóllakásunkban...

Van, akinek a diétájába nem fér az ilyesmi, akár azért, mert tiltólistás a zab, nem fér a szénhidrátkeretbe, akár azért, mert egyszerűen egy rendes adag zabkása mellé nem képes bevinni a kellő tápanyagokat kicsiny kalóriakeretében, pl. nagyon zsírosak a fehérjeforrásai vagy sok gyümölcsöt eszik, mert neki az kell.

2018. aug. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tényleg kinek hogy jön be. Nekem jó, úgyhogy oda se figyelek a sopánkodókra, hogy így a glikémjás micsodája, meg úgy a vércukorszintem. Ha még azt is megemlítem mellé, hogy mézzel szeretem:úúú, az brutál, tömény cukor.

Nos: 40 g zabpehellyel és egy teáskanál mézzel tökéletesen jóllaktam reggelente, és speciel nekem jobb, mintha tk akármit ettem volna sovány valamivel.

De ez csak a fogyás alatt volt, amikor is úgy adtam le a kilókat, hogy egyik reggel zabpelyhet ettem, a másik nap gabonapelyhet. Most súlytartáson a zabpehely turbó változatát használom: ki van egészítve tönköly pehellyel, búzacsírával, aszalt gyümölcsökkel, növényi tejjel, és természetesen az elmaradhatatlan méz.

2018. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jó lenne, akkor én is enném, de nekem fél órával később már kopog a szemem azután, hogy megettem, így nem szeretem.
2018. aug. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én eddig nem ettem, mert valaki azzal viccelődött, hogy disznótáp. Azóta tájékozódtam, ha teljesen natúrt veszel, magas rosttartalommal (valahogy rost se mindegyiknél ugyanannyi, ahogy elnéztem), akkor bátran edd, persze mértékkel. Lehet belőle zabkekszet is sütni, marha egyszerű. Szerintem jó dolog, csak ne a legfeldolgozottabb változatot vedd.
2018. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!