Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » El szeretnék járni edzeni, de...

El szeretnék járni edzeni, de csak “hobby szinten”, heti 2-3 alkalommal futnék, ilyenkor mikor érdemes és mit enni, hogy érjen valamit is? Előtte vagy utána?

Figyelt kérdés
Tudom mértékkel, ha mondjuk elmennék olyan délután 4 körül ,5-re haza érnék ,akkor ha eszek tojást( főttet vagy tükörtojást) akkor az megfelelő lehet zöldségekkel? Mit javasoltok? Sajnos van rajtam kb 20kg felesleg , szeretném ledolgozni, ami nem kevés idő munkája. De egyszerűen tanácstalan vagyok ,hogy mit hogy kellene.

2018. aug. 20. 23:43
 1/4 anonim válasza:

Ez nem így működik.

Nonstop diéta, kis kilengések lehetnek.

Legyen kevesebb a kalóriabeviteled.

2018. aug. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Javaslatom, minél több gyümölcs, és zöldség.
2018. aug. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a tojás nekem roppant szimpatikus, ha neked is, egészségedre, a legtöbbünknek laktató s tápanyagdús étel. Azt nem lehet megmondani, mikor egyél, ki éhgyomorra szeret edzeni, ki nem... A fő a napi összbevitel megfelelősége, a beosztást csináld úgy, ahogy neked jólesik.


Ez neked uzsonna lenne vagy korai vacsora? Mondjuk mindegy, az étkezések száma és mérete is egyéni, tapasztald ki, hogyan lesz jó napod.

2018. aug. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezzel nem fogsz semmire menni. Fel fogod adni és visszatérsz a rossz szokásokhoz.

Az első aranyszabály, hogy nasik, csoki, chips, ropi, péksüti, kenyér, sütik teljes kiiktatása az életedből...

Kalóriadeficit, pl. a kalóriabázis oldala egész jó.

Kevesebb bevitt kalória, mint amennyit a szervezeted eléget. Egészséges ételek, fontos tápanyagok. Sok zöldség, gyümölcs.

Reggelire pl. kőrözött, a tojás bármilyen formája, nyers zöldségek, házi májkrém, stb. Fontos az adag. Pl. két főtt tájás + 15 dkg zöldség (zöldségből persze igény szerint mehet több)


Ebédre 5-7 dl krémleves, valamilyen rakott zöldség, csirke, marha, pulyka hús salátákkal, vagy tökkel, zellerrel, édesburgonyával köretként, tészta teljesen elhagyandó.


Uzsonnára a reggelihez hasonló valamit szoktam enni, de sokkal kevesebbet, ha edzeni megyek. Csak legyen bennem valami, hogy ne legyek rosszul. Vacsorára edzés napokon fehérje turmix némi gyümölccsel megbolondítva.

Nem edzés napokon a reggelihez hasonlóan vacsorázom.


Néha egy kis Szaffi termék becsúszik, pl. sütök a lisztkeverékéből pizzát, vagy csinálok valami minden mentes sütit.


Én egészen jól hozzászoktam.

Az edzés miatt kilóban nem sokat fogytam, de centikben nagyon látványos a változás.

2018. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!