Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy 17 éves lány, aki anorexiá...

Egy 17 éves lány, aki anorexiás volt, hogyan tudna úgy fogyni 10 kg-ot, hogy ne essen bele megint a beteges gondolkodásba?

Figyelt kérdés

2,5 éve kezdödött az anorexiám, 40 kg-ra fogytam pár hónap alatt. De pszichológushoz/pszichiáterhez jártam és elhatároztam, hogy meggyógyulok, nagyon lassan történt, de szépen meghiztam 70 kg-ra a 168 cm magasságomhoz. Nem vagyok kövér, de azért látszik, hogy van rajtam egy 10 kg felesleg. Olyan jó lenne lefogyni 60 kg-ra, szerintem akkor néztem ki a legjobban, meg az egészségesebb is lenne. De mondom, igy se vagyok elégedetlen, mert még az egészséges tartományba esek viszont szerintem jobb lenne egy 10kg minusszal.

A kérdésem, hogy hogy vágjak bele a fogyásba, ha érzelmileg kötõdök az ételhez, és mindig mikor elkezdek kevesebbet enni, hogy elérjem a célom akkor egy hang azt mondja, hogy "minek kinzod magad? Zabálj be megint!" És én engedelmeskedek neki és 1-2 nap "fogyókúra" után csak falok ....mindent amit látok és ehetö. Binge eating és anorexia között nem sikerült még megtalálnom az egyensúlyt. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?



2018. aug. 21. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül semmiképp. Dietetikus, pszichológus.

Ha nem is akarsz fogyni, akkor is szükség lenne segítségre, hiszen még mindig beteges a hozzáállásod az étkezéshez.

2018. aug. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Első lépés, hogy kialakítasz egy súlytartó étrendet. Nekem a kalóriabázis app rajta van mobilon, így tudom, hogy mennyit eszek. Kiszámolhatod, hogy mennyi kalória kell, hogy a 60 kg-ot tartani tudd.

Ez ugye picivel máris kevesebb, mint ami a 70-hez kéne.

A kalóriadeficitet mozgással érd el! Séta, futás, tánc, úszás, tollas labda, lovaglás, biciklizés, túrázás, hegymászás, küzdősport, mindegy. Sokkal egyszerűbb 500 kcal-t elégetni, mint ennyivel kevesebbet enni. Mindenki szeret mozogni valamit, csak meg kell találni.

Így látványosabb is lesz a fogyás, akár 5 kg mínusz esetén is, gyorsabb az anyagcsere, tehát nehezebben hizod vissza, és sokkal jobb alakod lesz, mint állandó hízás-fogyás utàn.

2018. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a fogyókúra szót felejtsd el.

Neked izmosodnod formálódni kell és minimális zsírt leadni.Össze kell állítani egy megfelelő étrendet.Súlyzós edzést.Illetve aerob mozgást.

Egy egészséges étrendet követsz pont hogy többet kell enned.

Én még várék ezzel a helyedben.

Először "fejben" kellene stabilabban helyrerakni a dolgokat.

2018. aug. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A többiek szépen leírták, én csak megerősítem. Rossz a hozzáállásod az étkezéshez, így ne bonyolítsd még fogyókúrával. Egyél normálisan (könnyű azt mondani, na ja), ne pörögj rá, viszont mozogj többet, akkor egy máskor súlytartó étrenden is lemegy és simán ehetsz jókat, úgy is fogyhatsz.

Azt hiszem, sokan tudjuk, hogy nem kell ex-anorexiásnak lenni ahhoz, hogy pici kalóriakeret mellett hamar bezabáljunk... Én se bírom (de ha megállom, akkor a szervezetem kezd rosszul működni), ezért is mozgok inkább többet, sokkal jobb s más haszna is van, nemcsak a fogyás nagy odafigyelés és számolás nélkül.


Az étrended legyen jó, tápláló, laktató. Sokat tud nehezíteni, ha olyanokat eszel, amiktől nehezen laksz jól vagy amiből könnyebb bezabálni. Én a legnormálisabb ételeimből képtelen vagyok edzés mellett túl sokat enni, pedig hidd el, nagy gyakorlatom van a durva túlevésben (ha nem is voltak táplálkozászavaraim sose, csak túl sokat ettem). De ahhoz rosszabb étrend kell.

2018. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt velem is,14 évesen 167cmről lefogytam 43ra,aztán sikerült kigyógyulnom,viszont utána kényszerevő lettem és 170 cm mellé 70kg.

Most elhatároztam magam,megvan a kellő motiváció is,hogy elérjem a célom.(52kg)

2018. aug. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!