Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azok a digitális testsúlyt...

Azok a digitális testsúlyt mérő mérlegek, amik egy átlagos üzletben kaphatók, és emellé mérnek testzsírszázalékot, csonttömeget stb. , mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés
Nem a súly, hanem a többi tekintetében.
2018. aug. 22. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2018. aug. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Betáplált adatokat ír ki, nem méri a csonttömegedet, hidd el.

Az én mérlegem legalábbis kéri a kort, nemet, magasságot. A súlyt ugye megméri, és ez alapján írja ki.

2018. aug. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amit néztem, az nemet, magasságot biztos kért, korra nem emlékszem.


Milyet érdemes venni?

Vagy hol?

2018. aug. 22. 14:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Én igazából sosem értettem, hogy egy mérleg, hogyan képes megmondani, hogy mennyi zsír vagy izom van rajtad, azt meg hogy mekkora a csontod tömege... ilyet még nem is hallottam. Ne haragudj, de szerintem ilyen kütyüre nem érdemes pénzt pazarolni. Most komolyan gondolj bele: van egy ember 175 cm 80kg izmos, meg van ugyanez, aki puhább. Egy mérleg ezt hogy kalkulálja ki?
2018. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Állítólag gyenge áramot futtat keresztül rajtad, egyik lábadon fel, másikon le, amiből megállapítja, milyen jellegű közegen (szikár/hájas/vizes) haladt ez keresztül. Azért kell zokni nélkül ráállni.


Elvileg, ha sok más mérlegekkel összevetve kijátszanák az adott mérleg félreméréseinek jellegét, szeszélyeit, illetve mi történik, ha valaki másképp áll rá, szélre áll, előre dől, merül az elem, stb... akkor korrekcióval lehetne nagyjából elfogadható eredményeket kapni, de csak úgy magában átlagember ilyennel nem fog pontos számokhoz jutni. Csak úgy lehet pontos eredményhez jutni, ha lehetőséged van különböző helyeken 8-10 különböző mérleget próbálgatni, és akkor a szórásból látszani fog merre lehet az igazság, és mely mérlegek az abszolút gagyik, megbízhatatlanok. Ennek jegyében tudja az ember, melyikeken érdemesebb méregetni.

2018. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen mérlegem van, olcsó vacak. Mérget nem vennék a pontosságára, csak körülbelüli tájékoztató adatként tekintek rá.

Van hagyományos digitális mérlegem is.

Érdekes, de sokszor van olyan, hogy ugyanazon a helyen mérve a két mérleg között 0,3-0,5 kg eltérés van. A hagyományos mutat kevesebbet.

Minden esetre centit is szoktam mérni és a tükörnek + a ruháimnak hiszek (rám jön-e, feszül-e ott ahol eddig nem, stb)

2018. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!