Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 17 eves lany vagyok,165 cm es...

17 eves lany vagyok,165 cm es 55 kilo. Szeretnek 5-6 kilot leadni, hogy jobban erezzem magam a boromben. Ha nem eszem vacsorat, ez mennyi idot vesz igenybe? Illetve milyen mas modszert javasolnatok?

Figyelt kérdés
Funfact hogy vega vagyok, aki probalja kerulni a tejet. Miket egyek es mennyit? Btw egeszen aktiv vagyok, de nem elegge a kajamennyiseghez kepest amit eszem, tehat mindenkepp csokkentenem kell az adagokat. Hetkozben azt tervezem hogy besetalok suliba, ez napi ket ora setat jelent.

2018. aug. 28. 22:54
 1/7 anonim válasza:
Olvasd el a testkontroll című könyvet
2018. aug. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani, mégis honnan tudjam, hogy lesz-e kalóriadeficited s mekkora? Kb. semmit nem tudok rólad. Még saját magammal kapcsolatban is kérdőjel az egész. A vacsora kihagyása nekem igen jó kalóriacsökkentés tud lenni, de ma éhes voltam s bevágtam egy 2000 kcalos ebédet (most számoltam ki, nem vagyok lelkes, de van ez így)... Ez fogyós nap, mert eleget mozogtam hozzá s jóformán csak ebédet ettem, de nem valami sok ment le ma. De egész laktató ételeket ettem, így a holnap könnyebb lesz.


Húst és tejet én sem eszem alapból, ez nem nagy korlát, nyilván más ételeket eszel és kész. Bármilyen normális kalóriabevitel és makró összehozható így is.


Ja, csak akkor hagyd ki a vacsorát, ha egyáltalán nem vagy éhes az utolsó étkezésed után aznap vagy ha minden más értelmes ötletet megpróbáltál is tudod, hogy neked esti éhezés kell a fogyáshoz (ismerek ilyen embert).

Első körben inkább egy jó, laktató étrendet javaslok. Nem tudhatom, ez milyen, mindenkit más laktat. Egyeseket még a gyümölcs, a zöldség és a zabkása is, amik engem egyáltalán nem, nekem a zsíros fehérjeforrások a jók (abból sem mind egyformán), kevés szénhidráttal. Tipikusan a fehérje azért jól laktat és sokakat a lassú felszívódású összetett szénhidrátok is.

Tojást eszel? Nem írtad, így gondolom, igen. Nos, az jó fehérjeforrás, de persze a hüvelyesek, gabonák, olajos magvak és zöldségek is sok fehérjét tudnak adni, főleg a hüvelyesek, persze, de sok kicsi sokra megy s vannak érdekesebb, de még jó étrendek, amiben egyik vagy másik komoly szerepet kap s így már jelentős fehérjeforrásként működik.

2018. aug. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Minek, mikor így is girhes vagy! Még 5 kiló, és a kórházban kötsz ki, konkrétan a pszichiátrián csövekkel. Ha nem érzed jól magad, annak belső oka van, nem a súlyod. Még soványabban semmivel se fogod jobban érezni magad!
2018. aug. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
felesleges idegenszó használat jó példája.
2018. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem hinném, hogy szükséged lenne a fogyásra. Szerintem ez egy tökéletes súly ilyen magasságú nőknél már-már :) Szóval biztosan kéne fogynod?... Szerintem tízből, legalább kilenc ember azt mondaná hogy egyáltalán nem, ha rád néznének!:D Egyébként ez rengeteg mindentől függ! És nem hiszem, hogy itt kéne erre rákérdezned, a sok idióta, hülye, bunkó válaszók úgysem fognak segíteni, még ha azt hiszik is, akkor sem.:) Használd a kalória guru oldalt, egyszerű: beírod, hogy hány kg vagy, és hogy pl. mit csináltál ma. suliba jársz, tehát gondolom 8-tól délután 3-ig beírhatod hogy 420 perc ülés. Nagy vonalakban!:D Meg ahány órát alszol akkor 6-8 óra alvás. stb :D Aztán a végén kiadja hány kalóriát égettél el az adott nap. Aztán annak a 10-20%-ával egyél kevesebbet. Így kalória deficitben leszel, és súlyt fogsz veszteni. Viszont nem igazán ajánlanám hogy fogyj. :) Szerintem jó vagy úgy, ahogy vagy! Ha jobb testet szeretnél, akkor kezdj el guggolni, biciklizni, futni, láb-fenékre edzeni!:3 Meg hasra esetleg:) Meg persze minden másra ha van kedved meg időd! :D De ismétlem! Ezzel a magassággal, ezzel a súllyal, elég csinos fiatal lány lehetsz, szóval ne nagyon fogyj. :) Ha meg egészségesebben szeretnél élni, emeld meg a fehérje beviteledet, csökkentsd a szénhidrátot(főleg a cukrot, azt ha lehet 0-ra akár..:D persze emberek vagyunk, de na, ne abból vigyed be a szénhidrátod jelentős részét!xd), emeled meg a rost beviteledet, a zsír bevitelnél meg törekedj az egyszeresen telítetlen, és többszörösen telítetlen zsírsavakra. Telítettből nincs sokra szükségünk, de azért az is kell!(pl. ha beviszel 30 gramm zsírt abból max 10 gramm legyen, de jobb lenne ha csak 5 gramm lenne telített zsír xd) Remélem tudtam segíteni!:) A fogyáshoz lényegében kalória deficitben kell lenni, azaz több kalóriát kell elégetned, mint amennyire a testednek szüksége van. :) Ennyire egyszerű(gyakorlatban meg ugye nem könnyű + mozgásra időt, energiát szakítani, meg kajában változást hozni!:D de megéri!!) Sok sikert neked, shopbuilderen olvasgass esetleg <3
2018. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a kedves valaszokat, voltak hasznosak:) osszegzes: feherjet emelek, meg mozgast is es igyekszem akkor enni ha ehes vagyok. A joindulatu "pszichiatrias" kommentelonek csak annyit, hogy nincs testkep zavarom, egyszeruen tul jokat ettem a nyaron es altalaban nem igy nezek ki:D ugyhogy ertekelem az aggodalmat, de koszonom nem kerem:D (A testkontrollt megnezem, a kaloriagurut kiprobalom)
2018. aug. 31. 10:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Helyes. :) Szerintem egyébként 50kg alá ne nagyon menj ezzel a magassággal! Még a végén lehet az egészséged rovására menne!:/ Csak ésszel csináld! + ha valami érdekelne, akkor írj nyugodtan, hátha tudok segíteni!:) Vagy esetleg shopbuilderen hátha fent van ami érdekel. 5-ös voltam. Kitartást kívánok neked a fogyáshoz!:)
2018. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!