Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ráálltam a napi 3 liter vagy...

Edina Gabor kérdése:

Ráálltam a napi 3 liter vagy több víz elfogyasztására, hiszen szebb és hidratáltabb bőrt szeretnék. A baj ott kezdődik, hogy amióta iszok semmi étvágyam. Valaki tud ez ellen segíteni? Többi a leírásban.

Figyelt kérdés

Olvastam és elősegíti a fogyást is,de nem szeretnék fogyni.Eddig reggelire mindig valami nem hizlaló,de fehérjében dús ételt ettem (vagy ittam pl:fehérje pór). Általában tízóraira egy müzliszelet elég volt (iskolába járok és nincs kedvem sokat enni ott). Mikor hazaérek valami húsos ételt eszek, zöldséggel, levest, vagy tészta felét (attól függ mi van otthon). Uzsonna általában gyümölcsökben vagy joghurtban merül ki. Vacsorára pedig zabpehely. Régebben fogyókúráztam és fent maradt ez a étrend, edzéssel társítva. Gondoltam suli kezdés előtt ráállok a napi 3 liter víz ivására,hogy könnyebben menjen majd ott is. Pár napja csinálom és alapból ez a kevésnek számító étrendem még jobban csökkent. Van mikor reggelire valami müzlit eszek az általában (kilenc felé szokott lenni), délután kettőkor salátát hússal és leves, este pedig egy alma. Igen fogytam,de félek,hogy ez ellesz raktározódva. Igen,pár plusz kiló nem baj ha lemenne rólam,de inkább maradjon rajtam minthogy kétszeresét visszahízzam. Szeretném vissza állítani a szokásommá vált étkezésemet,de a víz telit és nem tudom magamba gyömöszölni az ételt. Így kérdezem:Ugye,hogy csak ennyi táplálkozással elfogja raktároz a szervezetem az ételt egy idő után? Szeretnék normális válaszokat kapni,hiszen hízni nem szeretnék,de fogyni egészséges úton igen. Kihangsúlyozom mai napig edzek (van mikor otthon és van mikor edzőterembe). Azt is hozzá teszem amióta sok vizet iszok nem szeretek nassolni. Régebben a filmnézés közben megettem egy popcornt, vagy egy fél csipszet. Mostmár semmi ilyet nem kívánok.

#fogyás #vízivás #víz



2018. aug. 29. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván csak akkor van raktározás, ha van miből... Ha nem fogsz többletben enni soha, sosem hízol.


De az nem jó, hogy alig eszel. Én kiszámolnám, mennyire koplalós az étrendem és ha kell, töményebb ételeket ennék vagy többször vagy ami neked működik (én szénhidráttal és zsírral is könnyedén fel tudom húzni a kalóriát s kitapasztaltam, mely ételek laktatnak jobban s kevésbé).


Hizlaló étel pedig nincs. Csak a kalóriatöbblet hizlal.


A makrókat is megnézném, esetleg a tápanyagbevitelt... A kevés kalóriának nemcsak az a problémája, hogy koplalsz és lassul az anyagcseréd, bomlik az izmod... Zsírt mennyit eszel? Mert az is nagyon fontos. Kicsike a minimumigényünk, de azért van, aki alámegy.

2018. aug. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Evés előtt 1 órával ne igyál, csak utána, akkor le kell mennie a kajának.
2018. aug. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: a zsír bevételem ételtől függ,de megpróbálok keveset enni, úgy mint olajos ételekből.


Köszönöm az eddigi válaszokat. Már most sokat segítettek...

2018. aug. 31. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!