Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Helyes az, ha az ember akkor...

Helyes az, ha az ember akkor all neki sportolni, ha elérte a célsúlyát?

Figyelt kérdés
2018. aug. 31. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát hogy helyes-e, azt nem tudom, de ha szeretnéd megőrizni az izmaidat a fogyás alatt, akkor előbb kellene nekiállni, mondjuk amikor elkezded a diétát.
2018. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Sportolni minden időben javallott, sőt, kötelező. Ez nem fogyókúra, ez egészség kérdése.
2018. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem volt ra eröm es kedvem mikor elhizott voltam , 105 kiló voltam

Most hogy vagyok 79, kezdem erezni hogy akarom , képes lennék

2018. aug. 31. 11:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyéni. Nálad szerintem teljesen jó. Nyilván most a kisebb súllyal könnyebben tudsz majd mozogni és az izületeknek is jobb.

De egyébként akkor ajánlott elkezdeni a mozgást, ha kezd lassulni az anyagcsere, ilyenkor a mozgással elégetett plusz energia lehetővé teszi, hogy ne kelljen irreálisan alacsonyra venni a kalóriát. Úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy az a legjobb, ha valaki rögtön a mozgással kezdi. De tényleg egyéni, függ a kiinduló helyzettől, a céltól.

2018. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%
Nem helyes.
2018. aug. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én így csináltam. :) Nem tudom, egészséges-e, de korábban se energiám, se időm nem volt a mozgásra, csak a kajára odafigyeléssel fogytam. Most egyrészt már látom, hogy kell a mozgás, mert így eléggé puhatestű lettem, másrészt most már rendeződtek az életkörülményeim is, így el tudok járni futni és biciklizni. De szerintebb jobb így, mintha a felesleget is vonszolva kezdtem volna el sportolni.
2018. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mozogni akkor jó elkezdeni, amikor az embernek végre eszébe jut. Kövéren is jó, kis felesleggel is, vékonyan is, jó alakkal is. Felesleges várni arra, hogy jöjjön vagy menjen zsír, csak időt vesztünk vele.


Én is inaktív szakaszomban fogytam, nem volt jó, de nem tudtam rávenni magam a szokásos sétáimra. Most már sokkal többféle mozgásom van, szerencsére. Nem bírtam volna sokáig úgy, világéletemben enervált a mozgáshiány.


Fogyáskor különösen előnyös a sport, több szempontból is. Izmok megtartása, kalóriakeret növelése, tartást is adhat... Nekem lelkileg sokkal jobb, ha rendesen mozgok. De én le se tudnék fogyni anélkül, képtelen vagyok olyan keveset enni és nem lerobbanni közben.

2018. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, azért ha valakin mondjuk 100 kg plusz van, az azért más... Nyilván ha nem bír mozogni, akkor fogyjon s később jöjjenek a séták, a komolyabb sport pedig még később.
2018. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

De mi a szarról beszéltek amúgy?

Én 2 hónapja kezdtem el egy életmódváltást, 120 kg-ról.

Kerékpározok, squasholok, konditerembe járok, úszok. Minden más csak kifogás.

Csak 100 kg alatt kezdjen el óvatosan "sétálgatni"??

Miféle bullshit ez?

2018. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Jó közben látom, hogy 100 kg felesleg... Szóval csak olvasni nem tudok. :)
2018. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!