Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt valaki (rajtam kívül),...

Van itt valaki (rajtam kívül), aki cukor, fehér liszt, zsír, stb kizárása NÉLKÜL fogyókúrázik?

Figyelt kérdés

Miért ezt az utat választottátok, mióta csináljátok? Mennyit fogytatok eddig? Számoltok kalóriákat? Bármilyen részlet, tapasztalat érdekel.


Ellenvéleményeket is szívesen fogadok, akár negatív tapasztalatokat is :)



2018. szept. 6. 16:37
 1/7 anonim válasza:
59%
Szia! Zsír kizárása nélkül az oké, de cukor és fehér liszt? Én diétázom vagy is életmódot váltottam 8éve de azóta nem eszek cukrot és fehér lisztet talán 1-1 csalónapon de amúgy nem. Ezeket nem kizárva nem mondom, hogy nem lehet fogyni mert nyilván ha a kalóriadeficiteg van tudsz súlyt veszíteni.. de nem hiszem, h egézséges se minőségi.
2018. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyilván lehet, de én a szűk értelemben vett cukrot zártam ki először, egészségtudatosságból. Fogyni lehetne azzal is, persze. A zsír kizárása kegyetlenül egészségtelen, én amúgyis csak sok zsírral tudok fogyni (illetve inkább kevés, mert 100 gramm igazán minimális, de azért nem a kötelező minimum). A gabonánál nekem fogyás szempontjából tökmindegy, hogy fehér liszt, zab vagy mi (bár zabbal könnyebb, mivel azt nem használom, csak nyomokban, nem szeretem).


Bármivel fogytam már, nem azon múlik. Ha eleget mozgok, ehetek 12 krumplis pogácsát is ebédre (bár azt pont tk lisztből sütöm, mert elbírja. kenyérbe már fehér is kell nekem bőven. ha már szénhidrátbomba, akkor már régen rossz, nem sok vizet zavar, hogy tk vagy sem, bár ha mindegy, akkor a tk-t választom. ha nem, akkor a finomabbat).

Kis kalóriás diéta nehezen jóllakó embernél, az a kihívás, ott kell ügyelni dolgokra, de kizárni semmit sem muszáj, ha nem akarjuk és mindenkinek más a laktató étrend. Akit a fehér kenyér jól laktat, annak simán lehet diétás, csak ne vegye el a helyet a többitől.


Nekem a sok zsír mellé sosem fért be sok kenyér, keveset pedig nem tudok enni, én ezért hanyagolom, de azért nem állandóan. Egy családtagom viszont mindig úgy fogyott, hogy megtartotta a szokásos étrendjét, mindössze kihagyott egy étkezést, hatékony volt, akkor is, amikor félig kenyéren, félig édességeken élt s még evett cukrot.

Nincs ebben semmi különös, nem kell mindenfélét kizárni, ha nem akarjuk.

2018. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Max ha nagyon okosan tervezed meg az étkezéseid. Cukor és liszt működhet, ha mondjuk egy komolyabb edzés előtt viszed be őket, de gondolom nem erre gondoltál, amikor feltetted a kérdést. Elhagyni, minimalizálni a cukor és fehér liszt bevitelt sokkal drasztikusabb eredményeket fog hozni, mint az, hogy edzés előtt lenyomsz egy cukormázas fánkot :D
2018. szept. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen egyiket se tudom 100% megkerülni. Zsír van a húsban, amit eszek, a cukrot viszont tudtam csökkenteni(tea, kávé cukor nélkül) de az alkalmankénti édességekről nem mondtam le, illetve 2-3 hetetne egyszer eszek fehér kenyeret is.

Szóval nem zártam ki 100% egyiket se, de minimalizáltam, főleg a cukrot és a fehér lisztet.

Amúgy kalóriát számolok, most már súlytartásra.

2018. szept. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kcal-t számolok szálkásításhoz, minden belefér.
2018. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is kalóriákat számolok. Van mikor inkább nem eszek kenyeret, de elhagyni nem tudom. Világ életemben kenyérrel ettünk mindent. Egyébként engem az jobban telit. Megeszek egy karéj kenyeret mondjuk majkremmel és jol laktam. Ellenben kenyér nélkül mennyiségben sokkal többet kéne ennem, ami kalóriaban már altalaban nem fér bele.
2018. szept. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én úgy fogytam 20 kilót fél év alatt, hogy mindent ettem, volt hogy este 11kor óriás sajtos kiflivel zártam a napot.De!A fogyásom oka, hogy iszonyat pörgős stresszes munkahelyen kezdtem el dolgozni, volt hogy 1 nap csak 1x ettem, mert nem volt rá időm enni.A testem működés azóta teljesen megváltozott. Anno 85 kilóval kezdtem, szűltem is azóta, de le is mentem 67 kilóra mindenféle megerőltetés nélkül.
2019. okt. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!