Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani hatékony...

Tudnátok ajánlani hatékony edzés tervet fogyáshoz? 17/F 110kg

Figyelt kérdés
Helló, régóta problémám van a súlyommal de eddig nem tudom miért de nem foglalkoztam vele, most viszont már bármire képes lennék a fogyáshoz. 17 éves vagyok, 110 kilógramm. Nagy a hasam, a mellem, a combjaim, a karom és az arcom is pufi. Ezekből mindből szeretnék leadni. Elegem van már abból hogy gyenge vagyok, nem bírok, fáradékony. Kiskoromban nagyon sovány voltam aztán olyan 2.-3. környéken elkezdtem meghízni. Akkor még nem nagyon foglalkoztam vele, késöbb is csak hébe-hóba de mostmár elegem van abból hogy nem vagyok képes így elfogadni magam. Kérlek segítsetek, esetleg olyanok akik hasonló helyzetben voltak, hogy sikerült kilábalni belőle? Milyen edzés terv tudna segíteni, milyen étrend változás, milyen mozgást stb. Kéne csinálni. Szeretnék minnél hamarabb minnél nagyobb távolságokat képeslenni lefutni. Tudom sok idő de szeretnék 30-40 kilógrammot leadni.

2018. szept. 6. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Csökkented az ételmennyiséget,felmész gyalog/bringával hegyre minden héten.
2018. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Étkezésre mindenképp figyelj. Nem bántásnak szánom, de ez az igazság, ekkora súlynál bármit mozogsz, minél többet (ésszerű kereteken belül), attól fogyni fogsz. Azt csináld ami jó érzés, próbálj ki sok új dolgot és csak csináld.
2018. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon általános kérdés, nem tudhatom, hogy hogyan eszel és milyen étrend való neked... Nyilván egy jó kis életmódváltásra szükséged, mozgás és megfelelő táplálkozás, nem túl kicsi, nem túl nagy kalóriadeficittel.

Ha nem szereted a drasztikus változtatásokat (sokan nem), akkor nézd meg, mi lehet gond az étkezéseddel és változtass egyes pontokon. Ha sok nassolás, cukros üdítő van, azt csökkentsd vagy hagyd el, ha unalmadban vagy filmhez eszel este 11-kor, pedig nem vagy éhes, azt is hagyd ki (max. zöldséget egyél, ha az megfelelő számodra s valami kell)... Ha prímán eszel, csak sokat, nos, akkor a mennyiséget kell csökkenteni, de úgy, hogy azért a szükséges tápanyagokat megkapd, nehogy a fehérje is nagyon leessen, sokakkal megesik adagcsökkentéskor. Ha így éhes maradsz, valószínűleg étrendváltoztatás kell, laktatóbb ételek, esetleg más elosztás.


Eleinte inkább gyalogolj, biciklizz, ússz, ne fuss, de némi fogyás után már mehet. Vannak teljesen kezdőknek tervek a neten (úgy kezdődik, hogy 1 perc futás, 2 perc gyaloglás :) nyilván sokaknak ez nevetségesen könnyű s 2 km-rel kezdik egyben), szépen fokozatosan fel lehet jönni 5 km-re egyben, az emberek zömének ez egész hamar megy nulláról is, aztán vannak a félmaratonra, maratonra felkészítő tervek... S persze a futás más mozzanatait is taglalják oldalak és youtube csatornák, ez egy nagy témakör, nézz utána majd.


Ajánlom az erősítő edzést is (saját testsúllyal vagy súlyzókkal, kezdőként heti 3 teljes testes edzés jó is). Ha gyenge vagy, az lehet, hogy nemcsak a felesleg cipelése miatt van, hanem mert nem elég fejlett az izomzatod. Fogyáskor úgyis nagyobb veszélyben vannak, akármilyen jól is eszel, érdemes edzeni.


Szerintem a biciklizés is segíthet a későbbi futásban, nekem úgy tűnik, összefüggenek a dolgok. A futás, a biciklizés és a súllyal guggolás is erősíti a lábat, a futás és az intenzív biciklizés és kihatással van a légzésre, keringésre...

2018. szept. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Elmész építkezésre falat rakni, vagy a mezőgazdaságba kukoricát törni, kévét kötni, cirkot vágni kúpra venyigére ahogy tetszik.

Ha panelban élsz akkor nincs mit tenni, kaja és minden este alapos beöntés.

2018. szept. 7. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első körben csökkentsd a kajádat, mellette tempósan sétálj egy órát minden nap. Vagy pattanj biciklire és tekerj, ha lehet, akkor dombra fel.

Aztán, amikor már fogytál 15-20 kilót, gondolkodhatsz edzésterven, de ahhoz inkább menj szakemberhez, személyi edzőhöz, hogy valóban személyre szabott legyen. A lényeg, hogy most még ne terheld magad nagyon, mert tönkre mennek az ízületeid.

2018. szept. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem először valami olyan mozgás kell, amivel nem terheled az ízületeket. Először inkább bringázz szerintem, ne fuss. Próbálj meg kevesebbet enni, meg kizárni a gyorskaját, a cukros süteményeket, chipset, üdítőket.
2018. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdemes megfigyelned, mikor eszel.

Én stresszre eszek, nem szólok be ,ásnak, hanem inkább kajálok valamit. Meg társaságban is eszek, akkor is, ha nem vagyok éhes, megkívánom. Meg nincs teltségérzetem, olyan, mintha nem laknék jól soha. Szóval érdemes a lelki okokkal is foglalkozni.

2018. szept. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!