Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik ér többet: 60 perc...

Melyik ér többet: 60 perc ellipszis tréner vagy 60 perc HIIT szerű futás? Fogyás szempontjából? Mennyire számít a pulzus?

Figyelt kérdés

Melyik ér többet:

1. 60 perc ellipszis tréner: első fél óra folyamatos, inkább alacsony intenzítás, de folyamatos, nem állok le, néha "megpörgetem", vagyis rákapcsolok, majd az utolsó 20 perc HIIT szerűen, nagyon gyorsan elkezdek tekerni vele,


2. Futás, de inkább hívnám sprintelésnek

60 perc, úgy hogy 1perc sprint, 2 perc séta, 1 perc sprint 3 perc séta, 2 perc sprint, 2 perc séta, 1 perc sprint, 2 perc séta


Mind a kettő kb. közel azonos kalóriát éget a gép szerint (-463 kcal az ellipszis 496 a futógép)

Szóval kb. 30 kcal a különbség


Ami viszont érdekelne:

a pulzus.


Nem tudok futni, kocogni folyamatosan, még gépen is leállok folyton sétálni, (nem tudom miért nem megy, nekem nem megy konstans 60 perc kocogás, 20 se, viszont sprintelni szeretek)

folyton leállok sétálni tökindegy hogy szabadban vagyok, vagy gépen.


És olvastam ezt a pulzusos dolgot...


én mindig csak a kcalt néztem, hogy jajj, elégettem ma 400 kcalt futógépen, máskor 500 kcalt, de nem fogytam... és lehet a sprintelés miatt

mert a neten azt az információt találtam hogy a HIIT edzéstől inkább az állóképességünk nő meg nem zsírégetésre jó hanem szénhidrátot éget elsősorban


És hogy fogyáshoz inkább alacsonyabb, közepesebb tempójú mozgás kell de azt FOLYAMATOSAN

(vagy magas intenzítás, de az is legyen folyamatos)

mert a cél az hogy a pulzus a pulzus maximumának 60-75%ában legyen

folyamatosan

elvileg ez a zsírégető zóna


szerintetek?


mert amikor ezt elolvastam azon kezdtem el gondolkozni hogy kb. 4 hónapig csináltam a HIIT edzést futógépen de sosem volt a pulzusom konstans a maximum 60-75%án.. mindig sprinteltem -> felment a pulzus

leálltam sétálni -> visszacsökkent a pulzus...


szerintetek az ellipszis működhet?

ott tudok filmezni... kocogás közben nem tudok, ha szabadban mennék a táj nem köt le (kb. 8X próbáltam nem ment a szabadban való futás)


ellipszissel lehet zsírt veszteni, fogyni?

heti 3 alkalom? vagy heti 4 kéne?


24 l



2018. szept. 8. 00:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezeket nem tudom összehasonlítani, de túlkomplikálod, alapvetően a kalória számít (amit persze nem tudhatsz, mennyi, max. tippelhetsz), nem az, hogy meddig és milyen pulzussal megy.

A HIIT elég jó kalóriaégetésre, mondjuk az nem szokott tele lenni sétával, amennyire tudom. Nem baj, a kis futás szakaszok azért érnek valamit s ha sokat csinálod, egyre kevesebb sétával is menni fog, a végén akár maratonokat is futhatsz. Nekem is lassan megy, de egyszer eljutok odáig :)


De ha unod a kocogást, csináld a másikat, nyilván. Mindenféle mozgással lehet fogyni, intenzívebbekkel jobban, szolidabbakkal kevésbé, még a séta is jó, csak abból több kell ugyanahhoz a hatáshoz, ez már csak ilyen.

De amíg van valami mozgás és megfelelően eszel mellé, OK. Fogyni mozgás nélkül is lehet, csak nem érdemes, ha képes vagy mozgásra...


Az tökmindegy, szénhidrátot vagy zsírt éget (mindkettőt egyébként), a végén a hiány úgyis zsírból jön, ha nem eszel olyan rosszul, hogy jelentős mennyiségű izmot veszíts.

2018. szept. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az a HIIT edzés amit 20 percnél tovább bírsz csinálni (minusz a bemelegítés) az nem HIIT. Ha te lesprintelsz 1 percet aztán 2 perc séta után megint, és ezt megcsinálod 20x, akkor neked biztos, hogy nincs szükséged diétára mert élsportoló vagy minimális testzsírral.


[link]

2018. szept. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!