Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétás főételek húsmentesen?

Diétás főételek húsmentesen?

Figyelt kérdés
Miket tudnék ebédre enni? Főleg IR barát receptek érdekelnének, ami nem tartalmaz húst!
2018. szept. 9. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Én tojást szoktam enni különféle formában (mostanában folyton van itthon tojáspörkölt), de holnap speciel sörtésztában rántott gomba lesz (ma szedtem az erdőben többfélét, lelkesen nézek elébe) zöldséges gerslivel és paradicsommal. A többi ételem már nem fog túltengeni zsírban s persze szénhidrátban sem, a főfogás eléggé betesz a makróimnak, de van, akinek más fér bele, mint nekem.

Sokszor készítek zöldségételeket is. Ha elég alapos, akkor jól lehet lakni még velük is, különösebb köret nélkül is (pl. van egy ételem, ami tele van borsóval és tojással, tandori masalával van ízesítve és sajna nincs neve).

2018. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Ezt úgy “imádom” az első válaszolóban, hogy mindenhová odaböfögi a saját étrendjét, néha még a pasijáét is, de még véletlenül sem válaszol a kérdésre.


Kérdező, itt egy példa, de az oldalon rengeteg jó húsmentes főételt találsz: [link]

2018. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

zizikalandjai.com

deliciouslyella.com


Itt elég sokat találsz.

2018. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Az én kedvencem a rakott zöldség: kevés rizs, sok brokkoli, répa, karfiol, hagyma is mehet. Erre tejföl, vagy tojás. Sütőben gyorsan kész van.


A másik kedvencem a besameles karfiol, búzaliszt helyett pedig bármilyen féle lisztet használhatsz.


Tökfőzelék cukor és búzaliszt nélkül, főttojás

2018. szept. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a növényi étrend szuper jó lenne számodra. Diétázó IR-sként mondom ezt. :)
2018. szept. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az első válaszoló is adott tippeket, ráadásul IR barát változatban. Szimplán kontextusba foglalva adta át az infót, nem csak felsorolt példákat.


Na mindegy, nem tudom, hogy vegán vagy vagy ovo/lakto-vega, de pár példa:


- gombapörkölt teljes kiőrlésű lisztből vagy gluténmentes lisztből készült nokedlivel, salátával

- tofu bármilyen formában elkészítve pl. rántva, simán grillezve, "tofurántotta" (mint a rendes rántottát, hagymásan) - köretnek én mindig eszem zöldséget vagy nyersen, vagy sült/grillezett formában + valami szénhidrátforrást ami az esetemben bármiféle gabonaköret lehet, mivel nem vagyok gluténérzékeny (vagy krumpli, igen, IR-ben is lehet, de nyilván mértékkel)

- zöldségfasírt + köret (én csináltam már brokkoliból, de babból és hasonló hüvelyes zöldségekből is lehet, így magasabb a fehérjetartalma)

- pizzát szoktam sajt nélkül, húsmentes feltétttel, ami nálam általában lilahagyma, bab, paprika, valami jóféle paradicsomos alappal. a tésztáját pedig valamilyen reform lisztből csinálom, pl. zabliszt, lenmagliszt vagy kül. paleo lisztkeverékek, mint a Szafi reform termékek (nem reklám :D)

- lencse "bolognai" (keress rá, tök jó recept, csak kicseréli a darált húst lencsére.) - a tészta hozzá pedig ismét rajtad múlik, hogy mennyire lesz IR barát

- hummusz sült zöldségekkel, falafellel (ez is elkészíthető házilag könnyedén)

2018. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Nagyon jó ötleteket adtatok🤤


Nem szeretem a hús ízét, már a csirkét sem bírom megenni. Tejterméket heti néhány alkalommal fogyasztok.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek!

2018. szept. 11. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!