Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le 10 kilót...

Hogyan fogyjak le 10 kilót úgy, hogy ne éhezzek?

Figyelt kérdés
2 éve szültem. Sajnos végig feküdnöm kellett, 18 kilót híztam. Szülés után lement 8 kiló. 160 cm vagyok. 55 kiló voltam mikor terhes lettem. Nyár elején voltam 65 kiló, már 67 vagyok, hizok tovább. Már nagyon zavar, muszáj valamit tennem, nagyon rosszul érzem magam a bőrömben. Volt, hogy elkezdtem diétázni, de folyton éhes vagyok, ha nem eszek fejem is megfájdul. Nem tudom milyen diéta és mozgás lenne jó nekem.

2018. szept. 12. 22:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul jövő nyáron összeházasodunk, nem akarok kövér mennyasszony lenni
2018. szept. 12. 22:27
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egyéni, van, aki egy tipikusabb 1200-1300 kcalos diétában is jóllakik, én pedig csak nézek, hogy ebédkor nem laknék jól az ő ételével...


Laktató, tápanyagdús, személyre szabott étrendet ajánlok (tapasztald ki, neked mi kell), hozzá mozgással. Én pl. a legremekebb étrenden sem bírok kevesek enni, mert akkor éhezem. De ha sokat mozgok, az nem viszi fel a jóllakáshoz szükséges kalóriaigényemet, így szép deficit is tud képződni. Kövérebben, nagy kalóriaigénnyel még más, de a végén már jól jön, hogy a mozgás miatt nem kell mondjuk 1800-2000 kcal alá menni (ami még mindig nagyon kevés étel, de jó étrenden s jó elosztással sokunknak azért már elég).


Írtam az időzítést. Van, aki sok kis étkezéssel éhezik, pont ugyanazt a mennyiséget kevesebb adagban éve pedig jóllakik. Vagy más időpontokban... Próbálkozz, lehet, hogy neked is be kell adnod apait-anyait, nem mindenkinek egyformán egyszerű fogyni.


Miket mozogtál eddig? Nincs valami, amit szeretsz vagy amit szeretnél megtanulni...? Rengeteg lehetőséged van.

2018. szept. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sokat eszel? Lehet, hogy először fura kevesebbet enni, de hamar meg lehet szokni. Főleg, ha normális kajákat eszel.

Én normálisan is 1500-1800 kcal között eszem és totál jól lakok, és ebbe simán belefér bármi, kenyér, csoki, süti. Nyilván nem naponta eszem édességet, de az szerintem nem is normális. Van, akinek meg az 1500 a fogyókúrás étrendje.

2018. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen diétát próbáltál?
2018. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szülés elött 2 évig 160 g ch diétát csináltam, pedig vékony voltam, de IR-es. Meg futottam heti 3-4x 2 km-ert. Most is ezt kéne, ezzel biztos, hogy fogynék, de még nincs meg a kellő akarat hozzá, pedig már nagyon rosszul érzem így magam. Szülés után már nem is foglalkozok az IR-el, pedig biztos most se jók az értékeim, de annyira nincs energiám semmire. A kisfiam nagyon eleven, egész nap meg sem áll, meg éjszaka is ébred még. Mikor tudok akkor eszek, össze vissza, meg nem túl diétás dolgokat. 😞
2018. szept. 13. 14:56
 6/8 elfogadom válasza:
Gyógyszerrel xlsmedicalt tudom ajánlani
2018. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha IR-ed van és folyton éhes vagy, állj vissza a 160 grammos étrendre. Nem muszáj túlcizellálni, az is elég lehet, ha nem eszel gyors ch-t, és naponta 160 g alatt maradsz ch-ból. Ha nincs rá időd/energiád, egyelőre ne sportolj, lehet, hogy így is mozogsz eleget a kicsi mellett.

Én is jártam hasonló cipőben. 163 cm, 53 kg vagyok most, 65 voltam szülés után. Két pici gyerek mellett álltam át low carb étrendre (gabona-, tej- és cukormentes). Sok zöldség, levesek, hús, tojás, csak egyszerű, többnyire gyorsan elkészülő ételek. Pl. párolt zöldségek, kuktában párolt hússal, halfilé (10 perc alatt kész), csirkemáj, nyers zöldségek, főtt tojás és hasonlók. Akkor ettem, amikor volt rá időm. Olyan gyorsan lefogytam (sport nélkül), hogy az ismerőseim azt hitték, beteg vagyok. Persze az edzés nagyon hasznos, ha van napi 20 perced kicsit tornázni, súlyzózni, vagy futni egy kicsit, az is jó.

A ch csökkentés és a cukor elhagyása miatt az első napokban folyamatosan fájt a fejem, szédelegtem, álmos voltam, de ki lehetett bírni. Aztán elmúlt.

Én is IR-es vagyok (vagy voltam?), bár nincs hivatalos diagnózisom, a tipikus tünetek viszont megvoltak.

2018. szept. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mozgás szinte bármi lehet. Gyaloglás, futás, jóga, úszás, biciklizés, ugrókötelezés, aerobik, gördeszka, görkori, tánc. Érdemes mindet kipróbálni :)

Sok sikert

2018. szept. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!