Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15 óráig nem eszek, csak...

15 óráig nem eszek, csak utána, annak lehet valami következménye?

Figyelt kérdés

Szeretnék leadni 10kg-ot. Viszont mindig tulcsuszok a kereten. Reggel eszek, mondjuk muzlit vagy tojást. Utána viszek a suliba is enni. Ez így már van, hogy 700kaloria. Aztán hazajövök, eszek amit találok.

Most arra gondoltam, ha a suliba nem vinnék kaját, akkor rá lennék kényszerítve arra, hogy ne egyek. Ilyenkor vinnék mondjuk 1 almát vagy 1 banánt, egy fürt szőlőt, stb. A reggelit is kihagynam.

Így azt a 700kaloriat megsporolnam. Hazajövök, eszek aztán megyek edzésre, majd megint eszek, ha hazaértem.

Ez igy nekem sokkal könnyebb lenne. A napot kibírom így simán.

Lehet ettől bajom?



2018. szept. 14. 23:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Igen, tönkremegy az anyagcseréd.
2018. szept. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Lehet,hogy éhes leszel...
2018. szept. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
És mi a baj a 700 kalóriával? Akkor még mindig ehetsz kb. 500-at a nap hátralévő részében. Ne koplalj, mert veszélyes.
2018. szept. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
82%
Ha reggel/délelőtt semmit nem eszel, akkor baromi éhes leszel délutánra, és otthon túleszed majd magad + suliban nem is tudsz koncentrálni. Számold ki mennyi a napi kalóriaszükségleted, és ezt oszd el egyenletesen a nap folyamán. Koplalással nem mész semmire.
2018. szept. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%

Én így élek már sok éve, nekem így ideális. Ha 4 után nem eszem, akár még fogyhatok is... De mivel szoktam, súlyt tartok, néha hízom...


Az anyagcseréddel nem lesz baj, ahhoz több nap koplalás kell, hogy lassuljon. Az enyém máig kicsit gyorsabb, mint az átlagemberé és semmit nem változott azóta, hogy 11 helyett 3-kor eszem először.


A kiéhezés azoknak gond, akik, ugye, kiéheznek. Én 3-ig jóllakott vagyok, ilyen gondom nincs. Ha csakeste 8-kor ennék, mint egyesek, akkor éheznék ki s enném magam túl. De nem is mindenki tud kiéhezve rengeteget enni, ettől függetlenül az nem jó. Ha éhes vagy, egyél, illetve ha nagyon biztos vagy benne, hogy neked jó ez hosszabb távon, akkor némi szokató időszakot tarthatsz, a legtöbb időszakosan böjtölő szenved az elején, nekem természetesen jött, éhesen MINDIG eszem, ez egészséges gondolatnak tűnik számomra.


Ja, eszel gyümölcsöt, akkor az már nem időszakos böjt és nagyobb az esélye a kiéhezésnek, de ha téged laktat az ilyesmi, akkor ez nem gond. Sokunk farkaséhes lenne egy kis gyümölcstől, nekünk nyilván nem való ez.


Ha nem is időszakos böjt (bár attól függ, mikor eszel konkrétan, van-e legalább 16 óra böjt a napban), viszonylag közel áll hozzá, bizonyos pontokban legalábbis, így ha aggódsz, olvasgass erről, hátha meggyőznek a cikkek, rengeteg van, népszerű ez az elosztás, mert sokaknak segít abban, hogy fogyáskor se éhezzenek.

2018. szept. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

#3: Gondolom, a kérdezőnek is az, ami nekem: éheznénk este, amikor már semmi nem lenne belőle. Ami van, akinek jó, de gondolom, a kérdező is inkább délutáni, esti evő, akkor ennie kell rendesen. Ez az időszak is kimeríti a keretét, délelőttre, délre nem jut.


De végülis mindegy, ki mit gondol. Mindenki ossza be magának úgy, ahogy neki jó, hisz ez az ő élete s az ő jóllakottsága. Akkor van gond, ha egy embernél is ütköznek a dolgok, mert tudja, mi lenne a legkönnyebb, de azért máskor is szeretne enni. Én ilyenkor gondolok több mozgásra s akkor akár 3-szor is ehetem naponta (persze 3 előtt nem, mert nem fér és este sem).


Nem mindenki képes picike adagokkal jóllakni. Ha nem vagyunk éhesek 3-ig, miért szenvedjünk feleslegesen pont akkor, amikor enni lenne jó, de éheznünk kell (este)? Haszna nem lesz, max. hátránya.

2018. szept. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Én évekig nem ettem reggelit és magas lett az éhomi vércukrom, amióta rendszeresen reggelizem, beállt normál szintre.
2018. szept. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az embernek szüksége van energiára. Reggel koplalni a legnagyobb butaság, mert este alszol, akkor sem eszel, így simán lehet, hogy 16-18 órás szünet van a két étkezés között. Az iskolában totál nem lesz energiád, ez koncentrációs zavart okoz, nehezebben fogod megérteni a dolgokat, fáradt, deppis leszel. Fogyni később is fogyhatsz ilyen brutál módon, de most az egész életedet cseszheted el, ha egész évben bukdácsolni fogsz a suliban.
2018. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ezt időszakos böjtnek hívják, sok infó van róla a neten, nézz utána. Bajod önmagában ettől a fajta táplálkozástól nem lesz. Ám ha nagyon kevés kalóriát viszel be, attól már lehetnek problémák: első körben izomvesztés, ami azért problémás, mert egyben a kalóriaégetésed is lelassul. Mikor újra normálisan kezdesz enni, sajnos nagy esély van rá, hogy visszahízz. Szóval - próbáld ki, de ne egyél túl keveset. Ha a kalóriaszükségleted alatt eszel akár csak 200-300 kcal-lal is, már azzal is fogyni fogsz és szebb lesz a végeredmény is.
2018. szept. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Megvan az esélye, hogy belassul az anyagcseréd.

Ahogy annak is, hogy estére olyan éhes leszel, hogy akkor zabálsz be, falási rohamot kapsz.

Nyilván a napközbeni étkezéssel van gond, ha este még úgy érzed, hogy enned kell.


Van, aki a melegétkezést, főétkezést a délutáni, esti órákban szereti elfogyasztani. Ebben az esetben sem az a megoldás, hogy addig semmit nem eszik. Hanem a kisebb étkezéseket fogyasztja el hamarabb.

Egyébként egy fürt szőlő önmagában megvan annyi kalória amit most eszel, szóval semmivel sem vagy előrébb.

2018. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!