Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha lefogytam?...

Mit csináljak ha lefogytam? Hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés
182cm, 110ről fogytam le már 85re 16f. Már nincs az a kövér kiállásom, meg izmot is szedtem magamra, de még van rajtam felesleg szóval szerintem még fogynom kéne. Igazából szépen kiakarom magam gyúrni, olyan sportosra, kockahas stb de nem tudom mikor és hogy kezdjek bele. Először fogyjak le vékonyra teljesen és akkor kezdjem el vagy már most nagyobb hangsúlyt fektessek a súlyzós eddzésre? Mert most még javarészt aerobból áll az eddzésem a fogyás végett. Gondolom ez sokkal bonyolultabb mint a fogyás, szigorú étrend kell majd vagy elég a fehérjedús étkezés? Igazából a legnagyobb problemám az hogy nemtudom mikor kéne elkezdenem vagy hogy.

2018. szept. 17. 01:29
 1/3 anonim ***** válasza:
A súlyzós edzésre most is áttérhetsz, de tömegelni akkor kezdj, ha már nincs rajtad felesleg. Azt javaslom, legalább 15 százalékig vidd le a testzsírarányt. A tömegeléshez jól összeállított edzésterv és étrend kell.
2018. szept. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Izmokat építeni hosszú idő, ill. ha izmosabb vagy, növekedik a kalóriaigényed is, gyorsul az anyagcseréd, vagyis a zsírvesztéssel is jobban fogsz haladni.
2018. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
110 kilósan lett volna ideális elkezdened a súlyzós edzést, de persze most se késő, minél hamarabb, annál jobb. Kezdőként még jöhet is pici izom, de nem ez a fő szerepe szálkásításkor, hanem hogy ne veszítsd el azt, ami van, illetve úgyis idő, míg belejössz a rendes edzésbe, ne a tömegelés első hónapjaiban legyen minimális fejlődés, mint sokaknál, mert még nem csinálod jól vagy nincs lelkierőd és feladod vagy valami. Ha csak kialakítod a megszokást, fejlesztes az agy-izom kapcsolatot és a lelkierőd, kalóriát égetsz, terheled a meglévő izmaidat s megtanulod a helyes gyakorlatokat, az is remek, nem? Tömegeléskor pedig várhatod, hogy rendesen jöjjön a tömeg (olyan havi 1 kilóval, ha még nem vagy izmos, ehhez azért idő kell).
2018. szept. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!