Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék ketogén diétába...

Szeretnék ketogén diétába kezdeni. Több hete csak olvasgatok róla. Mennyire viselt meg titeket az átállás? (Aki ketogén diétát követ)

Figyelt kérdés

IR/PCOS-m van, tudom hogy Magyarországon erre mindenhol a 160g ch diétát nyomják, de külföldön kb mindenki ketogénezik. Nekem személy szerint 150g ch-t kellene ennem a szakember szerint, de folyton éhes vagyok és nem fogyok. A zsíros ételek mindig is jobban laktattak.


Mennyire vészes a keto flu?

Mennyi idő alatt múlik el?


Tényleg parázok előre az átállás miatt, vagyis tudom hogy pótolni kell az elektrolitokat meg sokat inni.


2018. szept. 22. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Nekem nem volt keto flu, pedig akkor még az elektrolitokról se tudtam, viszont én nem is hirtelen álltam át, hanem évekig 80 gramm körül éltem (korábban is próbáltam 1-2 napot, de nem esett jól, úgyhogy abbahagytam).

De ha az elektrolitok rendben vannak, nem koplalsz meg semmi, akkor nem szabadna keto flunak lenni. Rengeteget jártam keto fórumokon, van fogalmam mások tapasztalatairól is és mindig ezt mondták az okosok, hogy a keto flu az elektrolitprobléma miatt van.


Valamit persze érezhetsz (nekem 1-2 nap enyhe kábaság volt, de annyira gyenge, hogy még más ok is lehetett, van, aki 30 napig nincs jól... a tipikus a kettő között szokott lenni, úgy tudom), az agynak sok idő kell, míg átáll ketonokra a nagy része. A testnek ugye nem, az pár nap alatt megvan.


Remélhetőleg bejön neked, a jóllakásra gyakorolt tipikusan igen pozitív hatása miatt sokaknak sokkal könnyebb így fogyni. Azért ez elég egyedi annál is, akit a zsír jóval jobban laktat, mint a szénhidrát. Van, akinél annyira extrém a hatás, hogy ketóban csak koplalni tud, képtelen eleget enni. A tipikus esetben egész könnyen tud kalóriadeficitben enni az ember. Én a zsíradaptációig nem fogytam semmit 2 kiló vízen kívül, mivel éhes voltam deficitben, én pedig nem éhezem, épp elég volt ez a drasztikus életmódváltás is egyszerre, még ha nem is esett rosszul. A legszerencsétlenebbek pedig éhesek fogyáskor, ha fejreállnak is, illetve nem kerülnek ketózisba, csak igazán extrém kevés ch esetén. Napi 20 gramm szinte mindenkinek eléggé alacsonyan van azért, nagyon sokan ezt tekintik határnak. Azért elég sok embernek fér duplaennyi is vagy akár még több. Nagyobb, izmosabb test, több mozgás, e szempontból jobb genetika növeli ezt. Észrevenni, hogy ketózisban van-e az ember, nem mindenkinek egyszerű, de első alkalommal azért esélyes, igazán érdekes változások tudnak történni, sokszor igen pozitív irányban.


Sokunknak a ketó kissé megszorító állandó jelleggel és sokszor fölötte (de messze 150 gramm alatt) eszünk és az is majdnem olyan jól működik. Hasznosabb a ketó, de ha nem megy vagy gyümölcsszezon van a kertben vagy valami, opció lehet ez is.


Bocs, ha túl sokat írtam s olyat, amit tudsz, egyik kedves témám a ketó és megváltoztatta az életemet anno :) Még hosszú időre elhagyva is megvannak egyes pozitív hatásai (sokkal kezelhetőbb, gyengébb éhségérzet), bár úgy tudom, ez se tipikus, ha otthagyjuk a ketót.

2018. szept. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 hónapja ketogénezek.

Nem volt keto flu nekem, szóval arról nem tudok nyilatkozni.

Nekem 3 napig volt igazán rossz, addig erőtlen és tompa voltam, utána még egy hétig éreztem magam kimerültnek.

2018. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Norman Bates ***** válasza:

En lassan 5 honapja alltam neki. Gyonyoruen lement 20kg, de sajnos az volt a helyzet amit 2es ir. Akaratlanul is koplaltam, mar gyomorfajasbol jutott essembe, hogy jaj nem is ettem tegnap ota (deutan 5 kor).

Most atalltam alacsony szenhidratra, de meg mindig sajnos nehez elerni az 1200 kcal. 22kg fogytam eddig osszesen, meg kb 10-12 szeretnek.

2018. szept. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én majdnem 2 éve ketozok már. Előtte kb szinte mindent kipróbáltam és csak jojóztam. Igen túlsúlyos voltam (120 kg) amikor kezdtem, fél év alatt 0 testmozgással lement 35 kg, aztán a maradék másfél év alatt lefogytam 58ra már edzéssel. Azóta feljött rám pár kg izom is, de egy 3-4 kgtól még mindig meg szeretnék válni, és fogyok is de már csak havi kb fél 1 kgot.


Nekem nem volt vészes a keto flu. Pedig én úgy áltam át ahogy nagyon nem szabad. Az előző sikertelen diétát szénhidrátba folytva megzabáltam kb napi 300gnyit aztán egy zacskó chips és fél üveg sprite vacsora után másnap már szigorú 20ch alatti diétát tartottam. Első nap nem volt semmi komoly, kicsit éhes voltam, második nap már jobban éhes voltam de kibírtam. Aztán 3. Nap éhes már nem voltam de úgy éreztem magam, mint aki nem aludt egy éve és kicsit fájt a fejem is. Aztán ez negyedik napra elmúlt azóta semmi bajom. Átlag pár nap-egy hét, max 2 hét szokott lenni a keto flu, vannak akik nagyon panaszkodnak, ezt nem tudhatod a te szervezeted hogy reagál. Számomra ez az egyetlen ami bevállt. Pedig próbáltam alacsony chs diétát, rengeteg fajtát, de mind eredménytelen lett. Az első héten valszeg azzonnal ledobsz majd pár kgot, de az csak víz. Ahogy már írták elektrolitpótlásra figyelj oda, ahogy arra is, hogy minimum napi 2-2,5 liter vízet igyál meg, mert a szénhidrát sok vizet megköt, viszont ha ezt megvonod a szervezeted hamarabb feldolgozza a vizet.

Vannak keto kalkulátorok, ott érdemes kiszámolni hogy neked mi lenne az ideális makró, és nagyjából azt tartani(vagy pontosan, ki mennyire szigorú)

Én személy szerint csak ajánlani tudom, pláne ha úgy érzed a magas zsírtartalmú diéta inkább beválna neked, csak arra figyelj, hogy továbbra is próbálj egészséges zsírokat is bevinni ne csak bacont és sajtot egyél.

(Avokádó, makadámdió, pekándió, chia mag, mct olaj, kókuszzsír, halak) és sok rostban gazdag alacsony szénhidrát tartalmú zöldséget, főleg leveles zöldeket.

150g chnál egy felvezetóhetet érdemes tartani, ahol fokozatosan vonod meg magadtól a fehérlisztes pékárut, tésztát, keményítős zöldségeket(krumpli kukorica) majd rizs zab gyûmölcsök (kevés bogyós gyümi mint szeder eper málna keto alatt is mehet) és nem keto egyébb zöldségek (mint bab répa stb)

2018. szept. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!