Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy az L-karnitin...

Az igaz, hogy az L-karnitin csak cholinnal együtt hatékony? Olyan L-karnitinem van, amiben nincs cholin. Így is hatásos a bioteches termék?

Figyelt kérdés

Vettem a múltkor L-karnitint. Biotech-es. 1000 mg L-karnitint tartalmaz egy adag, illetve króm van benne még sok.


Erre ma olvastam a Peak Shop oldalán (Peak Girl) hogy az L-karnitin csak akkor hatásos, ha cholint is szedünk melléje.


"Két fontos dolgot azonban tarts észben a karnitinnal kapcsolatban!


- a karnitin passzív zsírégető, csak akkor működik, ha sportolsz!

- cholin tartalom nélkül a karnitin nagy része kiürül a testedből, erre figyelj mikor karnitint vásárolsz. A Peak girl karnitin kapszulákban cholin is van. A cholinnak enyhe halszaga van, ezért a kapszulák speciális illatot árasztanak.

A cholint nagyon fontos a karnitinnel együtt bevenned, különben a bevett karnitin szinte teljes egésze kiürül a szervezetedből. Még cholin tartalommal együtt is, a karnitin kiválasztódik, amennyiben 400 mg mennyiség fölé megyünk. Ezért egyszerre 1 db kapszulát vegyél be, és nagyon fontos - edzés előtt mindig."


[link]


A Peak-nek a termékében van cholin. A kérdésem az lenne:

1. Ez csak egy marketing fogás lenne? Hogy a Peak Girl / Peak Shop termékét vegyék az emberek?


2. Vagy tényleg kell a cholin - ezt a Biotech oldalán nem olvastam, elvileg nincs benne cholin -

de kéne szednem?


Így is hatásos a Biotech-es L-karnitin? Futás előtt persze / edzések előtt veszem be. Minél több zsírtól szeretnék megszabadulni. Heti 3-4X edzem mellette diéta. Csak hatásosabbnak akarom, mert eddig nem sok eredményét láttam a sportnak.. de a diétán is változtattam pár napja, lehet azzal is baj volt...


hatásos a Biotech-es termék? [link]


24/l



2018. szept. 23. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy,hogy van-e benne vagy sem. Így se úgy se ér gyakorlatilag semmit se.
2018. szept. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én edzési idő kitolására és a szívem miatt használom, amire bevált, kolin nincs benne. Egyébként sport nélkül kolinnal sem lenne hatásos, mivel mindkettőt csak akkor használja nagyobb mennyiségben (tehát amikor számít a külső pótlás) a szervezet, ha rendszeresen, nagyobb hatásfokkal mozogsz.
2018. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!