Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy hete alig ettem, mozogtam,...

Egy hete alig ettem, mozogtam, mégis híztam másfél kilót?

Figyelt kérdés
2018. szept. 23. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem attól fogsz fogyni ha nem eszel ideje lenne már felfogni
2018. szept. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem híztál. Legfeljebb a súlyod nőtt (vízvisszatartás, főleg erre van esély) vagy a mérleg mér rosszul.

Nincs az az isten, hogy kalóriahiányban épüljön a tested. Nem tudunk fotoszintetizálni meg ilyenek.

2018. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is elkezdtem életmódot vàltani. 123 voltam, amikor elkezdtem lépcsőzni (napi 2x30 perc), bringázni (minden második nap 28km oda-vissza), illetve ott a munkám is és letettem a cukros üdítőt. (Festő vagyok)


Ma néztem, hogy 127kg vagyok, de a csöcsöm elkezdett eltűnni és a potrohom is lejjebb ment.


Nem a mérleget nézem, hanem a centit és igyekszem a mozgást napi rutinná tenni.

2018. szept. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem híztál csak ki kéne már sz@rnod magad.
2018. szept. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

r/fatlogic

--------

Ezt így elég nehezen tudom elhinni... Lehet, hogy mégsem ettél olyan keveset?

2018. szept. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nő vagy a mensi is bezavarhat
2018. szept. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
istenem. na most az a masfel kilo lehet az is, h este merted most, elotte meg reggel. a masik amirol fontos beszelni, mert latom, h az elso valaszolon kivul senki se vagja az az, hogy ha nagyon gyorsan csokkented a kaloriat es nagy mennyisegben, akkor a szervezeted at all raktarozo uzemmodra. mi is az a raktarozo uzemmod? tok egyszeru. a szervezeted nem akar ehenhalni, ezert elkezdi raktarozni a kaloriakat, igy lehet az, h kaloriadeficitbe es mozgas mellett is hizol. ezert kell az anyagcseredet felporgetni es fokozatosan lejjebb vinni a szenhidratot, nem rogton eheztetni magad.
2018. szept. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem, energiahiányban NEM tudunk energiát tárolni... De érdekelne, hogy hogyan képzelitek ti, akik szerint mégis.


S miért nem működött ez a tetszetős gondolatmenet a haláltáborokban (ott sem, azoknál sem, akik nem dolgoztak keményen) s más helyeken, ahol koplaltak az emberek?

Érdekes módon tartós koplalással mindenki lefogyott eddig, akinek az esetét vizsgálták vagy csak rájuk néztek több hónap garantált koplalás után. Voltak direkt erre irányuló kísérletek is. Mindenki lefogyott, kivétel nélkül. Mégis mi más történt volna? Az élethez energia kell, azt valahonnan pedig venni kell. A tartalékok fogynak, ahogy az izom is bomlik, a csont is könnyebbedik. Nincs miből tartalékot képezni, ahhoz többlet kell, nem hiány.

2018. szept. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
kedves utolso. ne keverd mar ossze a teljes energiamegvonast a kevesebb energiaval. persze, h le lehet fogyni ugy, h nem eszel semmit, ezt senki nem mondta. de, ha kicsit is odafigyeltel volna anno a biologia orakon akkor nem hordanal ossze ennyi hulyeseget. az, h raktarozo uzemmodba valt a szervezet nem azt jelenti, h a napfenybol kezd taplalkozni, hanem a bevitt szenhidratot mind eltarolja arra az idore, amikor mar nem jut energiaforrashoz, h tovabb huzza szenhidrat nelkul. tehat amikor a napi kaloriad felet kezded csak megenni, akkor a szervezet tok okos modon (meg ha te hulye is vagy) elkezd tartalekot felhalmozni, h ha esetleg egyaltalan nem fogsz etelhez jutni, meg egy kicsit tovabb elj. ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy a hirtelen kaloriacsokkentes miatt a napi 2 szendvicstol is hizni fogsz. persze, ha nem eszel semmit akkor nem tud raktarozni. ha meg csak annyit eszel, ami pont arra eleg, h a belso szerveid mukodjenek akkor tenyleg fogyni fogsz. na most persze lehet igy is dietazni, mert miert ne, csak arra szamits, h elobb az izmaidat fogja a szervezet lebontani, mert azt konnyebben tudja hasznositani, mint a zsirt. tehat eloszor elgyengulsz, lemegy rolad minden izom, aztan johet a zsir is. ha te hulye vagy, felolem ezt is csinalhatod, vegulis mukodik, max kicsit szenvedes. az a baj a te feleddel, h olyankor is okoskodtok amikor egy csepp kozotok sincs a temahoz. de legyen nekes igazad, semmikepp se akarom toled ezt elvenni.
2018. szept. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azért van itt mindenkinek is igaza 🙂 Én annyit tennék még hozzá, hogy a gyors szénhidrátokat kerülni kell, így egyenletesebben hasznalja fel a szervezet, mert valamennyit azert raktározás módban is eléget. Sőt asszonyka itthon külön ch forrashoz nem is nyúl, zöldségekből fedezi, gabonaféléket, tésztákat stb semennyit sem eszik. Ő kétnaponta edz másfél órát, kiszámolt fehérje, ch és zsír szerint kajál folyamatosan. Én kevésbé figyelek oda, de mozogni epitőipari vállalkozas, komoly fizikai munka mellett is mozgok (tereptúra hetvegente, bicikli, es heti legalabb egy itthoni eronleti fegyencedzes) és max lassú ch-t fogyasztok, esetleg reggel rizst, peksutit, fehér kenyeret, meg este sört 😃, de még utobbit is beleszamolva a kalorialimitbe 😃 Garantalom, hogy egyikőnk sem túlsúlyos, nekem nincs kockahasam annyi, asszonynak az is van. Szóval kitartás, előbb utóbb lesz eredménye, csak rajtad múlik.
2018. szept. 27. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!