Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lisztet mivel helyettesíthetné...

Lisztet mivel helyettesíthetném sütikben?

Figyelt kérdés
Almás-túrós sütiről lenne szó ;)
2018. okt. 11. 13:51
1 2
 1/12 ivánkovics tímea válasza:
4%
Vanilíás puddinggal
2018. okt. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
rízs-liszttel
2018. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Vaniliás puding? :O attól szétfolyna az egész ugyanis sütni kell. Ízre hasonló a rizs-liszttől (sima liszt)? Köszi. Esetleg Szafi liszjei közül valamelyik? Csak úgytudom azok pontos recept alapján működnek
2018. okt. 11. 14:12
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Milyen az étrended és mit értesz liszt alatt?

Ketóban már az almánál rezeg a léc. Kicsit fölötte már bejátszhat némi gabonaliszt, azokat simán használhatod bármikor gluténtartalmú liszt helyett, ha épp nem kelt tésztáról van szó. Rizs, zab, köles, hajdina, tápióka, amit akarsz (az utóbbi még paleo is, bár a hőkezelt alma szigorúan nem az, ha jól emlékszem).


Mivel almás, a dió is elég jó ötletnek tűnik, ha nem is kizárólagosan. Az almás sütijeimben tipikusan dió, rizsliszt (a zab is megy hozzá, de a legjobban azt szeretem, ha vegyesen vannak, a rizsliszt elég ízetlen, a zab zabízű, viszont dió mellett már egyre kevésbé fontos ez), néha kókuszliszt és manapság makadámdióliszt van, de nem tudom a te szempontjaidat (az enyémek is változóak).


Én tipikusan arra megyek rá, hogy minél kevesebb lisztféle kelljen, de a keményítőt szinte sosem hagyom ki, attól lesz sütis a süti.


Akár rostot is használhatsz részben (bambuszrost, útifű maghéj), de az ízetlenít, de kalóriatartalma nincs, ez van, akinek számít.

2018. okt. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Ja, ott van még a fehérjepor is. Még nem próbáltam ki, ezért nem jutott eszembe korábban.
2018. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5

fehérjével max a liszt 1/3 részét lehet kipótolni. De annyival csodálatosan működik, próbáltam.

2018. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha bírod keresőbe, sok helyen van lisztmentes süti recept, esetleg a többi összetevőt is módosítod, és lecseréled "diétásabbra", pl. cukor helyett eritrit vagy xilit.
2018. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Felvetődik a kérdés: miért akarod helyettesíteni?
2018. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Fűrészporral. 😃
2018. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Kokóval kicsit draga lenne de ütős
2018. okt. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!