Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz lehet, ami...

Szerintetek igaz lehet, ami ebben a cikkben leírnak?

Figyelt kérdés

Főleg a "igazából nem is fogyaszt", és "izmot azt egyáltalán nem épít" része. Meg a "fárasztó, igényes" első két mondata, miszerint aki 3-4x fut hetente akár 1-2 órát, az olyan, mintha nem is csinálna semmit.

[link] [link]



2018. okt. 17. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

A szervezet azon van, hogy csökkentse a felhasznált kalóriákat, elképesztő, mennyire kevésből meg tudja oldani a mozgást a test. Amint hozzászoksz, nagyon kevés kalóriával is menni fog. Evolúciós szempontból ez baromi jó volt, de nem a mostani túlevéses társadalomnál.


Izmot tényleg nem épít, hisz nem terhel annyira, s a hosszútávú kardió még bontja is az izomzatot.

2018. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De azért azt nem mondhatjuk el, hogy ugyanolyan étkezés mellett lényegtelen lenne, hogy a kanapén dögölve vagy a futópályán töltök el egy órát.
2018. okt. 17. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem értek vele egyet, bár kifejezetten hamisságokat nem állít, ahogy átfutottam, illetve szubjektív, kevés konkrét állítása van.


Azt írja, hogy alig éget kalóriát, majd írja, hogy óránként 2-400 kcal. Az nekem nem alig, ez simán el tudja választani a stagnálást a lefogyástól vagy az alak megtartását a folyamatos hízástól... A 200 kcalhoz azért nagyon lassú kocogás és ritka optimalizáló szervezet kell, szerintem (láttam már embereket olyan tempót írni kocogásra, aminél én gyorsabban gyaloglok hegynek fel). A futás igenis viszonylag sok kalóriát éget. Attól még nem fogyaszt automatikusan, egyesek meg is híznak vele, a táplálkozáson múlik a dolog adott aktivitás mellett :) De a mozgás kitolja a kalóriakeretet, adott esetben sikerré változtatva a kudarcot.


A "szinte semmi" szerintem is nagy marhaság. Nekem rengeteg energiát ad, ha kimegyek a levegőre, akár csak sétálni, anélkül nem működöm, leesik az energiám és brutálisan leromlik a közérzetem. Ez nem időigényes valami, ami nem éri meg, hanem kötelező elem. Plusz sokan munkába járnak így, nem sok időt nem áldozva rá pluszban, ráadásul ha kihagyják, akkor külön el kell menniük edzeni valamit, ami időben is rosszabbul jön ki, erőfeszítésben is.


Izmot valamit ad, ha valaki nagyon izomszegényen kezdi, de tényleg nem ez az erőssége. Sprinttel jön inkább izom, kocogással, hosszútávfutással bajosan.

2018. okt. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem annyiban igaz, hogy az általa propagált módszer sokkal hatékonyabb, mint a sima kocogás.
2018. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem rossz a cikk, van benne igazság, de szerinten nem kéne ledegradálni azt aki megmozdul és lemegy pár kört futni. Inkább csak a megfogalmazás nem helyes, de való igaz, annak való, aki már hullára unja a köreit és egyszerűen a teste is kiabál hogy fejlődni szeretne. Itt a lényeg, aki eljutott addig hogy meg sem kottyan neki a napi penzum, érdemes iramjátékozni. Fantasztikus élmény, robbanás a fejlődésben, és a sima óráig tartó futóedzésünket kiválthatjuk 20 perc iramjátékkal. Ez pl tök jól jön ha nincs időnk edzeni, vagy lóg az eső lába és hamarabb letudnánk a napit. Én viszont jó sokáig nem ajánlanám kocogóknak. Eljön ennek is az ideje, vegyük észre, és ne hagyjuk ki.
2018. okt. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!