Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ehetek rosszul?

Mit ehetek rosszul?

Figyelt kérdés

Hozzatennem hogy nemeletmodot szeretnek valtani barmennyire is nagyszeru dolog, inkabb az etkezeseimre figyelek oda hogy semmit sem vonok meg magamtol de kis adagokat eszek...

Kb 5kgot hiztam miota kocsi kerult a s.ggem ala es nem mozogtam sajnos semennyit... heti parszor jo idoben elmentem gorkorcsolyazni akkor is de regen versenyszeruen gyorsasagi korival nyomtam a setanyokon valo kevergetes nem igazan hatotta meg a kis testem!:)

Korabban eleg volt arra odafigyelnem ha feljott egy ket kilo hogy kevesebbet eszem ha epp nem volt edzes vagy mozgas az eletemben de az elmult felevben mar az agyverzes kerulgetett mert en ugy gondolom hogy egyaltalan nem eszem tobbet se rosszabbul mint ahogy eddig tettem (elmult egy ev!) es megsem akarok fogyni de hizni sem hiztam. Mielott mondanatok azon vagyok mielobb eljarhassak rendszeresen edzeni, epp most koltoztem igy jovoheten kerul sot arra is hogy keressek egy jo konditermet a kornyekemen az ahhoz tartozo edzesekkel mar felvilagositottak illetve tapanyagkiegeszitokkel kapcsolatban is!


A kerdesem annyi lenne hogy napi 1200 kaloriatfogyasztok amibol a szenhidratom kb 153g feherje 53g zsir 40g!

Nem szamolgattam soha ezek az aranyok nagyjabol hagyomanyos etkezes mellett jottek ki! Reggeli egy szelet szendvics, ebedre csirkemell salata ontet es kenyerkockak nelkul, egy kis chips vagy egy pohar cukros udito(kb 3-4dl) vacsorara sajttal baconnel toltott csirkemell zabpehellyel rantva, evetes salataval bazsalikomos paradicsom salataval egy kis adag basmati rizzsel!

Ez csak a mai napon de mindig1200 korul van a napi kaloria fogyasztasom! 22eves vagyok 170cm vagyok es 65 kilo a plussz 5 kilo aranyosan oszlik el rajtam mindnehova ment egy kicsi....


Tudom a mozgas hianya nagyban befolyasol mindent de a “kaloria szamolgatassal” ugy gondolom egyaltalan nem fogyasztok sokat, hetkoznapi eletvitel mellett!:(


Ha befolyasol barmit is az anyagcserenel nem dohanyzok, alkalmankent bulikban iszok, de mindennap iszok sajnos energiaitalt! Mindig zerot ami meg karosabb mint a cukros de ez van..:)):((


Aki tud varmi segito tanacsot vagy velemenyt mobdani annak nagyon koszonom mert vmit tuti xarul csinalok :(


2018. okt. 20. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Ha napi 1200 kalóriával nem fogysz, akkor 99%, hogy rosszul számolod az elfogyasztott kalóriamennyiséget. Ellenőrizd a számításokat! Ha jók, akkor havonta kb. 2 kilót kell fogynod.

A napi 53 g fehérje súlytartás mellett megfelelő, de ha sportolsz, vagy fogyókúrázol, akkor több kell. Ilyen esetben napi 70-80 grammot ajánlok, amit természetesen nem csak csirkemellből lehet bevinni, hanem például túróból vagy sajtból is. A zsír megfelelő, a szánhidrátból csípnék le egy kicsit, hogy ne lépd túl az 1200-at. Kicsit növelném a zöldségek arányát, a 3-4 dl cukros lötty helyett gyümölcsöt ennék. De az már szinte életmódváltás lenne, amit nem akarsz. :-)

2018. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszolóval teljesen egyetértek. Valamit nem jol számolsz, napi 1200 kcal-val fogynod kellene heti fél kilót.

[link]


Vannak applikációk, amivel könnyedén ossze tudod számolni, hogy mennyi kalóriát vittél be adott nspon. De kegyetlenül mindent be kell írni, még a kockacukorral vagy kis tejjel ivott kávét is.

Például a kaloriabazis.hu app és hasonlók. Abbsn például konkrét termékekre rá tudsz keresni. Ha nem is az a célod, hogy enbek a segítségével fogyj, kipróbálhatod hogy néhány napig, egy hétig beírod/nyomon követed mennyi a kalóriabeviteled. Beírható mellé minden mozgás típus, aka 10 perc s

2018. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszolóval teljesen egyetértek. Valamit nem jol számolsz, napi 1200 kcal-val fogynod kellene heti fél kilót.

[link]


Vannak applikációk, amivel könnyedén ossze tudod számolni, hogy mennyi kalóriát vittél be adott nspon. De kegyetlenül mindent be kell írni, még a kockacukorral vagy kis tejjel ivott kávét is.

Például a kaloriabazis.hu app és hasonlók. Abbsn például konkrét termékekre rá tudsz keresni. Ha nem is az a célod, hogy enbek a segítségével fogyj, kipróbálhatod hogy néhány napig, egy hétig beírod/nyomon követed mennyi a kalóriabeviteled. Beírható mellé minden mozgás típus, akár 10 perc séta is.

2018. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Ezeket a kaloriabazis.hu-val szamolom es tenyelg de tenyleg mindent beirok, nem onnagam becsapasa a cel. Ha ettem harom darab csokis kekszet is grammra nem tudom pontosan inkabb tobbet irok be..

Koszonom a segitseget igen a sajt es a turo is jo feherjeforras lesz illetve az edzesekhez vettem feherjet :-)

2018. okt. 21. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!