Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le akarok fogyni, de nemrég...

Le akarok fogyni, de nemrég derült ki, hogy allergiás vagyok a tejfehérjére és a lisztre. Tanácstalan vagyok, nem tudom mikor mit egyek?

Figyelt kérdés
Műszakozom,12 órát elvagyok otthonról. Anno fogytam 25 kilót de akkor még nem tudtam az allergiáról és nem végeztem fizikai munkát.21/L

#allergia #diéta #liszt #gluténmentes #Figyás. Allergia #fizikai munka tej allergia
2018. okt. 21. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A fogyókúrűhoz nincs szükség sem tejre, sem lisztre. A fehérjét beviheted húsokból vagy tojásból. A szénhidrátot bevihetd gluténmentes péksüteményekből, gyümölcsből, zöldségekből.
2018. okt. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs rá szükségem, de azért mégis könnyebb volt, ha ehettem bármit. 2 órás utam van a munkába, nem nagyon lehet oda bármit vinni. Megromlik.
2018. okt. 21. 13:00
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
2 óra alatt semmi nem romlik meg.
2018. okt. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Éjszaka is dolgozol?
2018. okt. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Ahol akarat van, ott van rá mód is.
2018. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem romlik meg, nyugi. Inkább az a kritikus, hogy ha 2 órát utazol (gondolom irányonként), akkor nem lesz könnyű kigazdálkodni az időt, hogy főzni tudj magadra. De megoldható. Millió tanácsot találsz a neten, olvass utána. Ha csak várod, hogy a sült galamb a szádba röpüljön, akkor úgyse fog menni.
2018. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyél ugyanígy, csak kevesebbet
2018. okt. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát, rengeteg opciód van így is. Sok egyszerű ételt készíthetsz magadnak munkába. Milyen az étrended? Nálunk szénhidrátdús, szénhidrátszegény és extrém szénhidrátszegény étrend mellett volt laktóz- és gluténmentesség évekig, nem volt semmi gond, a fogyáshoz sem volt semmi köze. Ma már eszünk glutént s néha laktózt is, mivel nekünk úgy is jó, de nagyon keveset és ritkán, egy tipikus napban nincsenek.

A párom szokott 12 órázni könnyű fizikai munkásként, ő zabkását, sütit, néha tojást s valami köretet visz gluténmentes reggelinek (ami a nagy étkezése) és földimogyorót ebédnek (ami ilyenkor a kis étkezése), de persze ő olyan, amilyen, gondolom, te egészen máshogyan akarsz enni, egészen más kalóriaigénnyel, úgyhogy ennek megfelelően más ételekre van szükséged. Ha te szoktál húst enni, az is egy remek opció. Ha nem gond a zsír, ehetsz természetesen laktózmentes, érlelt sajtot zöldséggel. Sokféle remek tojásétel van. Zöldségek, gyümölcsök, olajos magvak, különfélék és valamennyi biztosan belefér a napodba...

2018. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen igen, csam hogy én a TEJFEHÉRJÉRE vagyok allegriá, nem a laktózra. Így ismét kevesebb az opció. Jó lenne valami fehérje shake, de mindegyikben van tej. A rizseset próbáltam, de borzasztó íze van :( Tojást, husit, ilyesmit tudok enni igen. De nem folyton :( Annyira nem szeretem a húst, de azért hetente 2-3 alkalommal nehezen rá tudom magam szedni.
2018. okt. 23. 20:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Sok zöldségalapú dologgal ki lehet "váltani" a húst, pl. a csicseriborsó, babok, hüvelyesek vagy a tofu is jó megoldás lehet, ha nem akarsz sokszor húst enni.


Vannak növényi tejek is (kókusz, zab, rizs, kesudió stb.), eleinte kísérletezni kell, hogy melyik ízlik igazán, de én pl. alig fogyasztok ilyesmit is, megszokás kérdése.


Nem szeretek sok időt tölteni főzéssel, úgyhogy heti 2-szer szoktam kb, és előre bedobozolom a kaját. Ha téged nem zavar, nem is feltétlenül fontos munkaidő közben megenni a meleg kaját, hanem csomagolsz mást, és munka előtt/után eszel meleget. Úgy tuti nem romlik meg semmi.

2018. okt. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!