Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nem tudom...

Mit csináljak? Nem tudom megállni hogy ne egyek, attól félek, hogy bulimiás leszek.

Figyelt kérdés
Próbálok rendszeresen mozogni, sportolni, majdnem minden nap edzek itthon elég sokat úgy hogy el is fáradok meg js izzadok rendesen. Igyekszem egészségesen enni, valamint kevesebbet. Próbáltam "életmódot váltani" nagyon hatásosnak tűnik ez közösségi oldalakon pl instagrammon de nekem nem megy. Egyszerűen imádok enni, főleg hízlaló dolgokat. Utána mindig megbánom, és a sportolástól is elmegy a kedvem meg kb mimdentől. Ma vettem be hashajtót, mert attól kicsit megnyugodtam de ezt már nem birom. Mindit tudom, hogy rosszul fogom magam érezni ha zabálok de képtelen vagxok megállni. Mindig azt várom, hogy az evéstől jobb lesz a kedvem, boldogabb leszek de mindig csak rosszabb. Megőrülök,képtelen vagyok változtatni. Attól félek,ha ez így meg tovább, előbb-utóbb elkezdem hánytatni magam és bulimiás leszek pedig tudom hogy undorító és egészségtelen dolog.

2018. okt. 22. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Mit hívsz zabálásnak?

Gyógyszerre meg leszel szíves nem ránézni, dobd ki a fenébe, és csak akkor vegyél ha betegség miatt kell.

2018. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
85%
Ugyan ebbe a mókuskerékbe vagyok beleragadva :(
2018. okt. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ma este pl ettem egy almát,aztán 3 macaront és 3 töltött édes kiflit. Nem azért eszek mert éhes vagyok. Nem vagyok az, csak pótcselekvés.
2018. okt. 22. 20:10
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és 165 cm vagyok és 57 kg, a hasam nagyon gusztustalan és a combjaim is összeérnek.
2018. okt. 22. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Szóval kb. semmit nem ettél ma vacsira, csak édességet. Ügyi vagy. Miért nem inkább egy tál spagettit nyomtál be helyette? Vagy valami ropógos bundájú pipi husit salival? Nem fogyós kaja, de legalább nem hülyeségeket ennél és maradnál éhes. -.-
2018. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Nincs hizlaló étel, max. előnytelen, de csak a kalóriatöbblet hizlal.

Butaság feladni, csak mert egyszer rosszabbul ettél.

Az étel nem boldogít. Lehet örömforrás, de nem ad megoldást a problémáid zömére és ha már tele vagy, amikor eszed, akkor még az élvezeti értéke is kétes (nekem úgy szinte semmi nem esik jól s tuti nem vagyok vele egyedül. normális szervezet nem annyira vágyik ételre, ha nincs rá szüksége).

A hashajtót felejtsd el, ügyelj az egészségedre, testileg és lelkileg is. A hangulatodat igyekezz mással javítani, zene, hobbik, mozgás...

Ha éhes vagy, akkor pedig egyél valami rendes, tápláló ételt. Akár utána édesség is mehet, ha neked belefér, de ne azzal kezd, mert akkor valószínűleg sokkal rosszabb lesz az étkezésed.

2018. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy kinek ér össze a combja, kinek nem, az genetika!


Hashajtó pedig a végbelet üríti ki, nem akadályozza meg a tápanyagok túlnyomó többségének felszívódását, lényegében a vízvisszaszívást rontja.

2018. okt. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Az a gond, hogy Neked az életmód váltás annyit jelent hogy elhagysz minden egészségtelen izét amit szeretsz és csak bio dolgokat veszel meg a nasikat zöldségekre cseréled. Nem csoda hogy nem tudod megtartani az egészséges életmódot.


Az életmódváltás nem az.


Az életmódváltás az, amikor megtanzulsz olyan étrendet követni, amik során


1. minden étkezésed tartalmaz

- fehérjét

- egészséges zsír/olajat

- vitaminokat

- szénhidrátot

2. két étkezés között nem telik el annyi idő, hogy a szervezeted a saját tartalékait eméssze fel

3. a nasikat nem hagyod el, hanem megtanulod egészséges formájában elkészíteni (egy másik kérdésnél is írtam pl válaszban, hogy a bolti puding helyett liszt, tej, édesítőszer és kakaópor/vaníliaaroma/reszeltalma + 1 tojássárgájából is készíthetsz pudingot; ugyanaz az íz csak a második verzió nem az agyoncukrozott, káros verzió)-


Tehát a luxuskalóriákat ha teljesen elhagyod és nem is próbálod meg helyettesíteni valamivel, ami olyan tápanyagokból épül, amiből profitálhata szervezeted, kívánni fogod és később fogyasztod.


A pizza, hamburger, stb is elkészíthető úgy, hogy be tudd tenni a heti étrendedből egy napra és ne menjen a súlyod kárára. mindent szabad csak mértékkel és okosan összeállítva és házilag elkészítve inkább.


Ha a szervezeted minden étkezéskor csaka szükséges tápanyagokból összeállított ételeket kapja; ergo csak olyan tápanyagokat, amikből profitálhat és olyan időközönként, amikor nem kezdi el a saját tartalékait felhasználni, illetve a nasik is benne maradnak az étrendedben, csak nem luxuskalóriaként; a folytonos ehetnék világából is ki fogsz szakadni.

2018. okt. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jdfGabrella ***** válasza:
87%
Te nem vagy kövér.
2018. okt. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!