Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani lehetőségeket?

Tudnátok ajánlani lehetőségeket?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem,hogy van köztetek olyan aki pajzsmirigy alulműködés mellett fogyókúrázik?

Sajnos elég sok idő volt, mire rájöttek a betegségemre és ezalatt nagyon sokat híztam.

Szeretnék tanácsot kérni,hogy mit ehetek, hogyan lehetne ezt orvosolni.

(Jövő héten újra megyek dokihoz, talán akkor végre elkezdik kezelni.)

Emellett tudtok olyan edzést, ami csoportos és élvezhető is ?

Előre is köszi



2018. okt. 24. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éve derült ki (amikor híztam 13kg-t, előtte mindig szinte betegesen sovány voltam, tánc, torna, balett), hogy autoimmun pajzsmirigy alulműködésem van. Ami fontos a pj alulműködés sem mindenkinek ugyanaz van akinek autoimun van akinek gyulladás van akinek a pajzsmirigyén is van kinövés, mindegyiket máshogy kell kezelni voltam egy tucat orvosnál csak az utolsó vizsgált ki rendesen és mondta el az ennyimre melyik jó, ezalatt az idő alatt végig fogyókúráztam hiszen nagyon zavart a hirtelen hízás de semmit nem fogytam amíg az utolsó orvoshoz nem kerültem. Amíg nem kezelik a pj-t nem lehetetlen de kegyetlen fogyni ha pótoljak a hormont akkor már kb. ott vagy mint más ember és utána nem érdemes a pj alulműködéssel takarózni.


Fogyókúrára azt tudom neked mondani egyél tisztán és mozogj nagyon sokat nekem csak ez az egyszerű módszer segített, pedig ne aggódj kipróbáltam mindent :D


+Amik jótékonyan hatnak kifejezetten ételek a pj-re az: tengeri halak, bogyós gyümik, sovány tejtermék, zöldségek, bodza, magok (dió, lennmag stb.) én ezeket kívánom is iszonyatosan mióta rossz a tsh-m.


-Amik pedig rosszul és jobb őket elkerülni az:Keresztes virágú zöldségek, kelbimbó, karfiol káposzta nem jó gátolják a mirigy jód felvételét, tartósítószer, színezék, ízfokozó szintén felejtős.


Jódot sose vigyél be szintetikusan!!! hiába mondják, hogy jó pj-re csak természetes formában jó különben többet árt mint használ! Organikus szelén alulműködésre jó szokott lenni én ezt pajzsmirigy slim étrendkiegészítő formájában szedem lefogyni nem fogsz tőle magában de segít a fáradságon, körömtörésen stb. A pajzsmirgy energia étrendkiegészítő nekem sz@rt se ért, a pajzsmirigy haj az kb jó volt de én levágattam derékig érő hajam annyira hulott :(

A többi étrendkiegészítő amit láttam az mind jodót tartalmaz amit mint írtam nekem nem ajánlottak tabletában bevinni inkább a halak akkor már.


Pajzsmirigy működést serkentő masszázs még elég jó ha más nem stressz oldónak ami szintén fontos.


Én ezekkel fogytam az elmúlt 3 hónapban (mióta jó endokrinológusom is van) 6 kg még hátra van sok és ez ennyi idő alatt nem is annyira sok de ezt tudom tartani.


Ha van kérdésed írj nyugodtan, rengeteg kezelésen voltam, sok orvosnál és kb mindent kipróbáltam :) EZEK CSAK AZ ÉN TAPASZTALATAIM és az orvosoknak az ÉN pj alulmüködésemre adott javaslatai elfogadom ha valakinek más vagy akármi.


L/160/58

2018. okt. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csoportos edzés, nekem a zumba.Imádom.Ez inkább kardió de kezdésnek vagy erősítők mellé tökéletes.

Sajnos a többiben nem tudok tanácsot adni.

2018. okt. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!