Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalásnak csak azt nevezzük,...

Koplalásnak csak azt nevezzük, ha a BMR alatt eszik az ember?

Figyelt kérdés
Tehát ha a BMR-hez szükséges energiát beviszi, de abból még X kalóriányit sportol, az akkor sem koplalás, ha (bőven) a BMR alatt lesz a végeredmény?
2018. okt. 25. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nevezem koplalásnak, ha túl nagy a kalóriadeficit s szerintem ez is a helyes. Hiszen ekkor kezd el a szervezet anyagcserét lassítani, izmot bontani, rosszabbul működni.

Amikor egy extrémsportoló 12000 kcalt igényel egy nap és 2000 kcalt eszik, az kemény koplalás, ami darálja az izmokat s nem egészséges, de a verseny idejére beleférhet.


Hiába van meg a BMR, ha egyszer iszonyatos energiahiány van, amit képtelen normálisan fedezni s őrülten bont izmot és zsírt és ami szembejön (biztos vannak mikromennyiségben egyebek is, fehérjénél tudom, hogy vannak más források, mint az étel és az izomzat, csak kevéske). Bámulatos a szervezet, megoldja, de azért ez nagy sokk neki.


Attól még egészségesebb a mozgás miatt koplalni, mint ténylegesen alig enni, legalább van esély a jobb tápanyagbevitelre... Csak mert kalória jóval több kell, a többi tápanyagigény nem ugrik meg ezzel arányosan.

2018. okt. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első jól írta, annyi hogy az hogy mi koplalás, azt leginkább te tudod megmondani, mindenkinél más ez, attól is függ ki mennyit bír, de erről egy órát tudnék írni
2018. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

És akkor nyugodtan írj még egy keveset róla.

2018. okt. 27. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!