Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki aki anorexiás volt,...

Valaki aki anorexiás volt, majd meggyógyult és meghizott, le lehet újra fogyni?

Figyelt kérdés

Tudom, akaraterö kérdése az egész. Amiböl nekem elég sok volt ahoz, hogy lefogyjak 40kg-ra, de mikor rájöttem, hogy mi volt az anorexiám kiváltó oka, akkor beláttam, hogy nem bánhatok igy magammal, és megszerettem újra enni, meg is híztam 70kg-ra. Már nem érzem jól magam a börömben, mert testképzavarom volt és nem láttam be, hogy mi a normális súly nekem, ami 60 kg körül lenne.

Nagyon meg szeretnék szabadulni 10 kg-tól, de ugy érzem, hogy az agyam egy része tiltakozik ellene, és ha elhatározom, hogy holnaptól csak 1500 kcalt eszem akkor tuti, hogy korlátozva érzem magam, és zabálnom kell.

Hogy fogyjak le igy 10kg-mot??



2018. okt. 28. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom sajnos, én is ebben a cipőben járok.
2018. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Nekem az a gyanúm, hogy nem sikerült a gyökerénél orvosolnotok a problémát. Ha sikerült volna, akkor ez még egyszer nem merülne fel. Így megvan a veszélye, hogy újra megcsúszol a banánhéjon... Nagyon árulkodó dolgokat írsz. Az, hogy egyszer sikerült visszahíznod, nem jelenti azt, hogy most aztán életed végéig "védett" vagy. Persze lehet, hogy ráláttál egy okra, és azt hiszed, hogy na, megtaláltad a ludast, és hátradőlsz. Miközben lehet még vagy öt másik a háttérben, de mivel már elégedetten nyugtáztad, hogy megvan a tettes, nem fogod keresni őket! Jogos a félelmed...
2018. okt. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én arra jöttem rá, hogy mi amúgy legbelül, mélyen nem szeretjük magunkat.

Azért éheztünk, azért zabálunk, mert bántjuk a testünket és a lelkünket is.

Kínozzuk, szenvedtetjük magunkat.

Ennek az okát a lélekben kell gyógyítani, nem diétával.

Sok erőt neked, sorstárs!

#1 voltam.

2018. okt. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Attól a dokitól kérj tanácsot, aki akkor kezelt.
2018. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Életre éhezve a film címe. Én anorexiás voltam, de már meggyógyultam. Amikor a pszichiátrián feküdtem, megismertem egy bulimiás lányt és mi nagyon jól kijöttünk egymással. Rengeteget beszélgettünk még a kórház után is.
2018. okt. 30. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
upsz, bocsi, rossz kérdéshez írtam a válaszr 😥😥
2018. okt. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm a filmet!

Nem írtad rossz kérdéshez!😊

2018. okt. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én kétszer voltam anorexiás. Egyszer 15 évesen, egyer meg most (májusban 36 kg voltam, most a hónap elején nyílvánítottak gyógyultnak, amikor elértem a 45 kg-t, szóval juppíí :) ).


A gond az, hogy kéne valaki, aki "megtanít enni". Én így kezdtem el a roboráló étrendemet követni - bár engem rákényszerítettek a roborálás megkezdésére, szóval én a folyamat alatt kezdtem fejben is gyógyulni.

Aztán azt is megtanultam, hogyan folytassak olyan étrendet, amivel bent maradhatok egy súlytartományban, egészségesen étkezhetek és jól lérezhetem magam a bőrömben. (Ráadásként sehgítettek megérteni, hogy miért csinálom ezt amgammal és hogyan orvosolhatnám én is).


Annak, hogy megtanultam enni :) a pozitív oldala, hogy nem érzem a veszélyét, hogy visszaessek harmadszorra. Ugyanis elsőre nem kértem dietetikus segítségét, csak pszichiáter segített és a hízókúra nekem az volt, hogy mindenféle egészségtelen, hízlaló f.st ettem össze, utána pedig rám jött egy csomó plusz és utána koplalással fogytam az ideálba vissza aztán megint ettem és jojóztam... aztán egy depresszióm során meg nem álltam meg a szokásos súlynál ahol koplalással mindig visszafogytam, hanem tovább híztam, ettem össze mindent és ez hozta a második anorexiámat. Ezt csak azért írtam le, hogy lehet, Neked is most a 10 kg ledobását egy dietetikus segítségével kéne végezned, mert az ő étrendjét követve garantált a siker és utána étkezhetsz úgy éhezés nélkül, hogy ne hízz vissza, ne éhezz és jól érezd magad a bőrödben.

2018. okt. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
"rám jött egy csomó plusz és utána koplalással fogytam az ideálba vissza aztán megint ettem és jojóztam..." - ezt azzal toldanám meg, mert így félreérthető, hogy a ló túloldalára estem. Szóval nekem az 50-52 kg az ideális, de én 57-60 kg-ra mentem fel, aminél már a család is megjegyezte, hogy le kéne egy kicsit adnom. Szval ott volt a jojózás, hogy elértem a 60 kg-t, elkezdtem koplalni, 50 kg-nál megálltam, utána megint visszamentem helytelen étkezéssel 60-ra.
2018. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%
Hát... én még nem láttam gyógyult anorexiást.
2018. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!