Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen snacket lehet kétpofára...

Milyen snacket lehet kétpofára tömni, ami a legkevésbé hízlal?

Figyelt kérdés

Becsszó rákerestem, de nem találtam ilyen korábbi kérdést. Milyen rágcsa az, ami telít és nem hízlal nagyon? (És nem szeletelt zöldség vagy gyümölcs.)


A napraforgómag? Kölesgolyó?


2018. okt. 29. 14:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%

Nincs ilyen, ha még a zöldségek se felelnek meg, mert akkor az uborkát mondtam volna. A normál zöldség vagy gyümölcs az rengeteg kalória (vagy csak szénhidrát) nagy mennyiségben, a napraforgómag persze egészen más szinten van. Szerinted miért lehetne két pofára tömni egy masszívan zsíros ételt? Illetve lehet, hogy van, akinek jó, én pl. utálomm a napraforgót, csak kicsit kavarna be. De a földimogyoróból 1000 kcal hipp-hopp bemenne s még enném, ha nem lennék tőle kicsit rosszul (fene se érti, nekem nem esik jól negyedkiló, mint a páromnak, neki is persze gyorsan, nem egész napos nasiként)...


A puffasztott dolgokból az átlagember nem eszik olyan sokat, de van, aki igen. Próbáld ki, mérd le s megtudod, mi fér be a legjobban számodra.

2018. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az olajos magoknak a zsírtartalmuk miatt nagy a kalóriatartalma, ezért csak mértékkel ehető. Napraforgó mag hántoltan pl. egy csomaggal (50 g) 300 kcal körül van. Persze ha mozogsz is ennyit, akkor belefér.

A kölesgolyó se éppen kalóriamentes, egy zacskóval szintén van 300 kcal körül, úgyhogy ezt se lehet non-stop enni.

Igazából bármit is találsz ki, a kulcsszó akkor is a mértékletesség. Én ha nem bírok magammal, és azon túl is, hogy már ettem valami finomságot, még mindig nassolhatnékom van, akkor vagy eszek egy cukormentes torokcukorkát (az is édes, és 6 kcal), vagy iszok valami mentes üdítőt, de ez ritkán fordul elő.

2018. okt. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Zöldségcsipszek, répából, céklából, édesburgonyából. Sütőben sütve, fűszerekkel, fincsi.
2018. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
10%
A TUC snacket.
2018. okt. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
A pattogatott kukorica is elég jó, persze nem a vajas meg a csokis :)
2018. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
😃 Ez mennyire cuki kérdés már!
2018. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
csak a zöld sz a r s á g o k az ilyenek sajnos. még a gyümölcs is hizlal valamennyire. bár az jobban számít hogy egészséges legyen szerintem. szóval ilyen esetben jöhet a gyümölcs meg a magvak is.
2018. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A szotyi igazából azért jó, mert elmatatsz vele a szádban azzal is, amíg kihántolod belőle a magvat. Egy zacskó elég két napig legalább és órákig el van vele az ember.


Szóval ilyen alternatívabb megközelítések is érdekelnek, akinek van tapasztalata. Nem feltétlenül a kalória számít :)

2018. okt. 29. 15:52
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ami engem kihúz a csávából,az a szeletelt Tolle zsírszegény sajt. A szeleteket mikróban ropogósra sütöm,olyan lesz, mint a chips. Egy doboz 125 g, 280 kcal és 39 gramm fehérje van benne. Kedvencem.
2018. okt. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

Pedig a kalóriák számítanak, ugyanis ha belefér a napi keretedbe nem vagy éhes még este/éjjel sem, akkor ehetsz, amit akarsz, akár zsírt kanállal is, vagy bármilyen csipeszt, szotyit vagy bármi mást, nem fogsz hízni töle, ha meg túlléped a keretet, akkor a szeletelt zellerszártól is hizol.


Viszont miért kellene bármit is "kétpofára tömni" magadba? Ennek semmi értelme sincs, csak rossz szokás, és ha erröl nem állsz le, akkor hiába fogyasztod le magad, utána újra visszahízol! Tanulj meg úgy enni, hogy kevesebbet, de azt odafigyelve, élvezettel, úgy sokkal kevesebbtöl jól laksz és mégsem hízol.

2018. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!