Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Erős alvashiany okozhat...

Erős alvashiany okozhat sikertelenséget a diétaban?

Figyelt kérdés

3 hónapja Nagyon rossz alvó lett a fiam.. Na azóta meg is állt a fogyás. Meg 3-4kg lemehetne.. De nem megy!

Mindig egészséges, sportos alkat voltam. Terhesség alatt sem híztam sokat (5kg maradt) inkább vizesedtem.

Hiába kardiozok és emelem a súlyokat mint anno.. Nagyon oda figyelek az étkezésre is. Mégis ez van..

Napi max 4-4,5órát alszom. Azt sem egyben. Inkább 4-6reszletben. Néha sikerül napközben egyet aludni. Párom nemtudja atvenni. Próbáltuk, de ha ő megy hozzá akkor felporog a babánk. Azt hiszi játék van mert az apja eddig napközben ment csak érte ha felebredt. Szívás..


2018. okt. 30. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
még szép hogy lehet. de nézz csak utána mennyi minden más sz a r s á g o t is okoz az alváshiány. na de gondolom ugye tudtad mire vállalkozol mikor szaporodtál.
2018. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Bekavarhat, bár nyilván akkor is fogy az ember kalóriadeficitben, viszont alvásproblémáknál nekem fontosabb dolgom is lenne, mint a fogyás. Ez nagyon egészségtelen s persze kellemetlen is. Nem is értem, egyesek hogyan bírják, én nem tudok nem aludni sokat, akkor azonnal elkezdek nem működni és állva is elalszom, szóval végülis megkapom az alvást... Nem mindenki ennyire érzékeny, de mindenkinek szüksége van megfelelő pihenésre a helyes működéshez.
2018. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Konkrétan nem tudom...

De nálam lehetetlen úgy edzenem, ha fáradt vagyok.

Szóval szerintem simán lehet hogy befolyásol, én azt tapasztaltam.

2018. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Igen, mert megzavarja a hormonok működését, ami a fogyást is befolyásolja.
2018. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az egyes válaszadó kivételével, mindenkinek köszönöm.

Tartom magam a dietahoz, egészséges etrendhez. Aztán egyszer csak alszunk megint.


1# igen, tudtam mire vállalkozom.koszonl.,hogy leirtal, amit tudok! :)

2018. okt. 31. 08:07
 6/13 A kérdező kommentje:

2# nem áll meg az élet.. És Nem fogyokurazom, szimplán EGÉSZSÉGESEN étkezem.

Figyelek mit eszem.

Szomorú lenne, ha minden megallna azért mert épp ilyen időszakban vagyunk!

Depressziós is lennék,ha csak a nemalvas miatt nem tenném a dolgom és elhagynam magam. Látom, hogy néznek ki azok az anyák, bocsi. Abból nem kérek. Gondolj amit szeretnél, mindenki más.

2018. okt. 31. 08:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet.

Felborul a hormonháztartás. A szervezet lelassítja az anyagcserét, hogy ne vegyen el az is mégtöbb energiát.

Ráadásul nem tudom te hogy vagy vele, de ha fáradt vagyok én jobban kívánom a szénhidrátot is. Nem diétázom, de figyelek arra mennyit és mit eszek, de ha fáradt vagyok simán becsúszik több bűnözés a kelleténél. És nem feltétlenül édesség, hanem egyszerűen az adagok is nagyobbak, a szokásosnál.

2018. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bűnözésbol nálam nem csúszik be több, régen volt olyan a fáradtság miatt. De párom most kezdett dietazni, így nem nagyon van itthon olyan, amivel bunozzek.regen mindig volt, mert jobb ha van itthon pár egészséges Nasi mint kipakolni a boltot nagy hirtelen. :)
2018. okt. 31. 20:51
 9/13 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy bekavar. Nálam mondjuk pont ellentétes hatást váltott ki. Lement rólam több, mint 10 kiló és eléggé leépült a testem.
2018. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Az utóbbi 5 hétben javult a kisfiam alvása, azóta az edzés is jobban megy, nemtudom h azért sikerült mert jobban megy az edzés kipihenten, vagy az alvás segített.. De sikerült 5het alatt 4kgot fogynom.

Kicsit az etkezesemen is varialtam meg, de azt már 8hete tartom.

Mostmar izmosodni szeretnék es igyekszem is.

Heti 3x edzés súlyokkal, meg ha sikerül akkor minden vasárnap tudok kardiozni kB 25percet vagy HIIT edzés.

2019. jan. 28. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!