Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ajánlanátok erre az esetre?

Mit ajánlanátok erre az esetre?

Figyelt kérdés

Szóval, sajnos egyéb okok miatt nem tudok elmenni se sportolni és az étrendemen sem változtatni (roviden megosztom, hogy hatha atlatjatok, miert nem. Szoval tesommal elek akinek epp ugy kijon a fizujabol a napi etkezes es a havi berlet busszal, futni ezen a helyen nem tudok, mert mindenhol zebra van es a kozelben egy park jelenleterol sem tudok. 17 eves vagyok, 165 centi es 65 kilo vagy esetleg tobb.)


A kerdesem az lenne, hogy mit csinaljak ha nem tudok sehova em eljutni, viszont nyarig szeretnek fogyni 15 kilot kb? A megfelelo testsulyomat tobb mint 1p kiloval meghaladtam, ugyhogy nem erzem magam valami kellemesen. Igyis jonnek a csufolodasok es mad elegem van, valahogy tenni szeretnek ellene


(Az etvagyamat is nagyon nehezen tudom lekuzdeni, egyszeruen nem megy)


Kerem a trollkodo kommentelok ez esetben hagyjanak beken, es akik tenyleg tudnak segiteni, azok johetnenek par otlettel, es nagyon megkoszonnem. Ara is gondoltam, hogy amikor lejar ez a berletem, onnantol kezdve csak gyalog jarnek mindenhova, es a berletpnezbol meg vennek etvagycsokkentoket es tartalekba zabkasat


Remelem valaki tenyleg tud segiteni. Utolag eszre vettem, hogy az eketet lehagytam, ugyhogy neharagudhatok erte, meg a fogalmazi hibakert se, mert kicsit ketsegbe vagyok esve es irom azt ami csak ugy jon:/



2018. okt. 31. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sajnos nincsenek csodaszerek, vagy csoda módszerek, a fogyáshoz egyedül az étkezésre kell odafigyelni, és mozogni kell mellé valamit. Ez utóbbi természetesen elhagyható, lehet fogyni sport nélkül is, de nem tetszene a végeredmény, puhány testet kapnál végül, úgyhogy jobb mozoghni.

Ha nem tudod másképp kordában tartani az étkezést, akkor számolj kalóriát, vagy csak iktasd ki, vagy legalábbis csökkentsd drasztikusan a közhiedelmben "hizlalónak" tartott dolgokat (édességek, fehér kenyér, cukros üdítők stb). Amúgy ezek sem hizlalók, csak tudni kell mértékkel enni belőlük. Éppenséggel a pénz sem lehet akadálya az egészséges életmódnak, mert nem kell drága update-es, meg ki tudja milyen bio cuccokra gondolni. A normál étkezés az tulajdonképpen tényleg normál étkezés, nem kell semmilyen speicális diétát követni, csak oda kell figyelni, hogy ne szedd púposra a tányérod, esténként "véletlenül" ne csússzon le egy tábla csokika stb. De ezért jó a kalóriaszámolás, mert abból látod, hogy mi is a baj a tábla csokikával.

A mozgás része már könnyebb. Ha nem tudsz futni, kereshetsz magadnak más sportot is, biciklizés, úszás, kosarazás, akármi. A lényeg, hogy kedved leld benne, mert ha nyögvenyelősen megy, úgysem fogsz szívesen időt tölteni vele, és inkább nem is csinálod. Ha nem tudsz kimozdulni, akkor még mindig ott vannak a netes videók, a youtube is tele van jobbnál jobb tornázós videókkal. Csak csináld is végig.

2018. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

szerintem kezdj el valami tornát otthon. én jógázni szoktam, sok remek anyag van fent neten (youtubeon). jól átmozgat, és többet ér a semminél, ha rendszeresen csinálod.


a kajának nézz utána, kutakodj melyik kaja milyen tápanyagokat tartalmaz (ha tudsz egy kicsit is angolul, itt egy oldal [link] - ide beírhatod miből mennyit ettél, és ő kiírja hogy abból mennyi szénhidrát, fehérje, zsír, vitami, ásv. anyag). ne vegyél meg szemetet, nasit, inkább abból a pénzből vegyél valami egészségeset (gyümölcsöt pl).

én bár nem fogyasztok tejterméket, a szüleim igen, és anyukám mindig mondja, hogy milyen drágák a tejtermékek (pl a zöldségekhez viszonyítva). ez amúgy sem olyan nélkülözhetetlen étel, ha nem tudsz sokat kajára költeni, akár mellőzheted is.


ami olcsó, de a fogyókúrzók rémálma (meg eleve aki egészségesen étkezik, keveset fogyaszt ebből) az a kenyér és tésztafélék. legalább az egyik fogyasztását próbáld lecsökkenteni. nem kell egyből feladni, elég, ha eldöntöd, hogy "ma csak 1 szelet kenyeret eszem" (és nyilván egyéb pékterméket sem fogyasztassz akkor). helyette jó ötlet a zabkása, de csak akkor, ha külön megveszed a zabpelyhet és te ízesíted. mert amit készen lehet kistasakban kapni abban rengeteg a cukor.


a száraz hüvelyesek sem a drága kategóriába tartoznak (szerintem) és remek fehérjeforrás, jó köretnek, egytálételnek, és laktatnak is.


semmiképp se kezdj esztelen koplalásba, lehet tényleg szükség van a kalória csökkentésre, de inkább egyél többet de egészségeset, mint keveset és szemét kajákat. ha sikerül kiegyensúlyozni az étkezésedet, akkor már nem is fog a szervezeted egyfolytában kaja után vágyódni.

2018. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, ment a zold pacsi!:)
2018. okt. 31. 16:13
 4/5 anonim válasza:
Szerintem hasznos lenne, hogy odafigyelj az étkezésre, ne főzzetek túl zsírosan, ha pl sültkrumplit ennél, ne olajban süssétek ki, hanem sütőben, úgy jóval egészségesebb. Aztán elkezdhetsz otthon Rubint Réka edzései alapján edzeni magadtól, felülés, guggolás, a lényeg, hogy megizzasszon, bár tény és való, hogy nem sok fog az izomból látszódni, ha közben nem fogysz. Futni úgy is tudnál, ha mondjuk a körül a háztömb körül futnál, ahol laktok és így lehe,t hogy tízszer-hússzor is ugyanott kellene végigmenned, de nem kell zebrán átmenni. :)
2018. nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

165 centi magassághoz a 65 kiló picit sok, de semmiképpen sem kellene 15 kilót fogynod, mert attól olyan gebe lennél, hogy még rádnézni is rossz lenne! Nem beszélve arról, hogy 15 kiló esetében már nem biztos, hogy szép lesz a bőröd/tested fogyás után, főleg akkor, ha hirtelen fogysz sokat és nem pedig fokozatosan sporttal kiegészítve diétázol, hogy a tested tónust kapjon és a zsírréteg izomra cserélődjön!


Az egészséges és mértéktartó táplálkozás nem feltétlenül pénztárcafüggő! Egyszerűen csak oda kell figyelni, hogy mit és mennyit eszel! A fogyás kb 70%-át az étrend adja, ezért is kell odafigyelni. Ha segítség kell ebben, akkor használd a kalóriabázis oldalt, így rálátásod lesz arra, hogy mennyi is az a kalória, amit beviszel!


Ha nincsen lehetőséged arra, hogy eljárj sportolni, akkor mozogj otthon! Rengeteg edzésprogram van fent youtube-on és nagyon sok olyan app van mobilra, ami segít a megtervezett mozgásban.


A fogyáshoz mozgás és normális táplálkozás kell, ezek nélkül nem megy, hiába ragaszkodsz görcsösen ahhoz, hogy nem tudsz rendesen enni és nem tudsz sportolni!


Ez a kettő nem kerül pénzbe, semmi másra nincsen szükséged, csak kitartásra és elszántságra. A kitartást és az elszántságot viszont pénzért sem tudod megvenni, ha ezek hiányoznak belőled, akkor nem fog sikerülni a fogyás, mivel nem lehet fogyni helyes táplálkozás és mozgás nélkül!


Ha gondjaid vannak az étvágyaddal, arra kiváló bármilyen főzött tea cukor nélkül, hiszen a teában található cseranyagok étvágycsökkentő hatással vannak rád!

2018. nov. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!