Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék fogyni?

TTP80 kérdése:

Hogyan tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 38 F vagyok. Négy éve dolgozom fizikai munkában. Előtte múzeumban, iskolában dolgoztam és mindig volt energiám eljárni futni, tornázni. 2011-ben kezdtem el a zumbát, amivel 2012 nyarára közel 30 kilót fogytam. Akkor 171 cm magas és 68 kg voltam. Ezt két évig sikerült megőriznem, aztán munkahely váltás után, 2014-től fokozatosan visszajöttek a kilók, most 85 kg vagyok.


Elfáradok és sokat túlórázom, így alig marad energiám a szabadidőmben pl. elmenni futni. Pedig hiányzik a rendszeres mozgás. Idén újból elkezdtem futni, de így év végére fájnak a lábaim, csinálom otthon a Tatarek Rezső-féle tornát, de semmit se fogyok. A kitartás megvan, az eredmény sajnos nem. nem tudom mit lehetne kipróbálni. Elfáradok a munkában...viszont aránylag jól keresek...


2018. nov. 6. 05:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szamolsz kalóriákat?
2018. nov. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hát ne add fel sztem :) Az étrendre figyelsz?? ha igen akkor mozgással együtt meg kell hogy induljon a fogyás :) Vagy fogadj egy személyi edzőt irod hogy jól keresel :) Sok sikert neked :)
2018. nov. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem érek rá számolni a kalóriákat. Vasakat emelek, lakatos munkát végzem, éhes vagyok, amikor hazaérek. Húst nem szeretem, a főzelékeket, mártásokat viszont nagyon kedvelem. Édességet mikor hogy, egy szelet Balaton vagy jó reggelt általában. A futásnál mostanában folyamatosan begörcsöl a lábam, fáj a térdem. Erőm lenne futni, a lábaim nem bírják...otthon szoktam tornázni még. Kicsiny faluban élek.
2018. nov. 6. 08:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne fuss hanem gyalogolj. Lakatos melónál nem lehet hogy nem eszel az azért kemény...
2018. nov. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fizikai munka és torna, ez azért nem nulla aktivitás távolról sem, fókuszálj inkább az étrendre, mennyiségre. Számolás nélkül bizonytalanabb, de nem is kell számolni, csak biztosítani a kalóriadeficitet. Ha tudod, hogy mi laktat és mi az, ami csak jólesik, de inkább éhes leszel tőle, akkor változtathatsz, hogy laktatóbb étrenden legyél - ha neked van olyan. Ismerek olyat, akinek nincs, fizikai munka és sport mellett muszáj este éheznie, ha fogyni akar, minden étel nagyjából egyformán laktatja (nálam is így van, ha kihagyok egy étkezést, automatikusan csökken a kalóriabevitelem, csak jó étrenden és elosztással jóllakott vagyok egész nap). A legtöbbünknek azért számít az étrend... A fehérje jól laktat, de azt nem jó túlzásba vinni. Kinek a rostos, térfogatos zöldségek jönnek jól fogyáskor, kinek a sok zsír, de van, akit a gyümölcs laktat, fura módon, bár ez nem tipikus, hisz egyszerű cukor.


Ha hétvégén kevésbé vagy fáradt, akkor beiktathatsz több mozgást.

2018. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bicigli??? Sztem az tök jó lenne neked!!
2018. nov. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mozgás: Ha problémák vannak a térdeiddel, a futás helyett ln is inkább a kerékpárt javaslom.


Étrend: Ilyen étrend mellett, akármennyit is mozogsz, nem nagyon fogsz lefogyni, vagy ha mégis, akkor nem szépen, inkább csak izomból. Szinte csak szénhidrátból és zsirból áll az étrended. Ha ennyire nem vagy kibékülve a húsokkal, akkor más módon billentsd el a fehérjék irányába a makró arányodat. Túró, tojás, csicseriborsó, szójabab, stb. A szénhidrát arányt csökkentsd le drasztikusan.

2018. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az sem hangzik túl jól, hogy "éhes vagyok, amikor hazaérek). Nem szabad magad hagyni éhezni egy pillanatig sem. Az ezután elfogyasztott kalóriák nagy részét rögtön elraktározza a szervezet zsir formájában. Oszd szét a napi kalóriát (ami legyen deficitben összességében) legalább 5 részre. De legjobb, ha inkább 7 részre, vagyis reggeltől legkésőbb este 6-ig kb két óránként egyél. Igy rendkivül fel fog gyorsulni az anyagcseréd, biztos út a fogyáshoz. Persze tudom, a napi 7 evést nem mindenki tudja megoldani, de azért az 5 szerintem megoldható mindenkinek ...
2018. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mennyi fehérjét viszel be? Szedsz táplálékkiegészítőket? (Porcvédő, magnézium stb)


Megfelelő módon emelsz? Sokat árt, ha nem jól teszed. Izomzatodat is erősítheted otthoni, saját testsúlyos tornával; nyújtásról se feledkezz meg, izmaid, keringésed örülni fog neki.

2018. nov. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!